Тема: Взаємодія ОМ з іншими видами мистецтва. Композиція в графіці
«День цирку. Улюблений клоун»
Мета: - вчити учнів створювати яскраві образи комічного або трагічного
персонажів за допомогою графічних засобів;
досягти більшої виразності;
учнів;
перевтілення
Тип : формування вмінь та навичок з елементами інтеграції
Форма: урок - сюжетна замальовка
Обладнання: слайди, слайди-галерея робіт художників, схема-послідовність,
зразки дитячих робіт;
альбом, кольорові олівці або фарби.
Хід уроку:
І. Орг. момент
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку
Слайд 1 – зображення будівель цирку
( слайд 2)
ІІІ. Актуалізація опорних знань
( усний портрет клоуна)
ІV. Вивчення нового матеріалу
Жил на арене рыжий клоун,
Как будто счастьем нарисован!
Улыбкой, красками одежды
Дарил он радугу надежды:
И детворе, и людям взрослым.
С ним было сказочно и просто.
Сияли искорки – веснушки
На щёчках…Кепка на макушке
С махровым розовым помпоном,
Жилет в горошек, бант зелёный,
Штаны бордовые на лямке…
Портрет готов, хоть ставьте в рамку!
( слайд )
( Порівняння супроводжується схематичними зображеннями)
V. Практична робота
А) ввідний інструктаж:
- повідомлення завдання:
- Ми з вами описали та порівняли клоунів для інопланетян, але вони , мабуть же, не розуміють нашої мови. Що ж ми з вами будемо робити?
-розбір послідовності роботи:
-хвилинка натхнення
Слайди
Б) самостійна робота учнів ( індивідуальний та груповий інструктажі)
VІ. Аналіз учнівських робіт
VІІ. Підсумок
Живіть весело!
Посміхайтесь один одному,
і у відповідь ви отримаєте безліч посмішок, добра, тепла!
Тільки не перетворюйте своє життя на цирк!