Урок "Орфографічний практикум"

Про матеріал
Урок-узагальнення знань. Урок розрахований на повторення вивчених орфограм та для підготовки до контрольної роботи.
Перегляд файлу

Тема. Орфографічний практикум

Мета: навчальна — повторити з учнями основні правила вживання знака м'якшення й апострофа; формувати загально-пізнавальні вміння; розвивальна — розвивати образне та критичне мислення, творчу уяву, зв'язне мовлення; удосконалювати навички знаходження слів з орфограмами, які вивчаються, у текстах, правильного вживання апострофа і знака м'якшення, використання слів з апострофом і знаком м'якшення у висловлюваннях; виховна — сприяти формуванню почуття прекрасного, любові до мови.

Тип уроку: закріплення знань.

Обладнання: зошити, розмальовки, мультимедійний супровід.

Хід уроку

Організаційний момент

Телефонний дзвінок (Вас вітають герої Марвел! Нам стало відомо, що жителям країни Україна було вживлено чип безграмотності1 ми летимо боротися з цим, але без допомоги справжніх друзів нам не впоратись, тож вирішили звернутися до кадетів) (1 хв)

Учитель . Ну що, діти, допоможемо?Пам’ятаємо, що наші герої англомовні, тож саме ми повинні бути пильними до помилок.

Мотивація навчальної діяльності учнів

Прогуляймося містами України! Чи дійсно все так жахливо? (1 хв)

Слайд1

Актуалізація опорних знань

Гра «Так чи ні» завдання від людини-павука (4 хв) (Учитель кидає м’я дитині, ставлячи питання, учень відповідає так чи ні)

М’який знак пишемо після губних. (ні)

Апостроф пишемо після губних перед є, ю,я  (так)

Слово женьшень виняток із правила (так)

М’який знак не пишемо після шиплячих (так)

В словах іншомовного походження апостроф пишемо після д та о в прізвищах (так)

Подовження приголосних відбувається між двома голосними (так)

Слайд 2

Орфографічний практикум

1 Вибірковий диктант завдання від залізної людини, знайти слова, у яких є вивчені орфограми.   (Слайд 3)

Одним пальцем і голки не втримаєш

Не плюй у криницю, бо згодиться води напиться

Солом’яна згода краща за золоту зваду.

Друга шукай, а знайдеш – тримай.

Від злого коріння таке і насіння.

(Слайд 4)

2  А зараз ми з вами завітаємо до одного з київських ресторанів. Завдання від жінки-бджоли (Слайд 5)

І допоможемо скласти меню

  1. Бул..он кур..ячий.
  2. Меда..йони м..ясні.
  3. Риба в..лена.
  4. Шампін..они в  соусі зі сливовим п..юре .
  5. П..р..жки духм..яні.
  6. Сік моркв..яний.

(Слайд 6)

Конверт супер! Вперед!

Мистецька хвилинка

Розфарбувати зіроньки зі словами з подвоєнням приголосних жовтим кольором,  а з подовженням – зеленим.

4  Я – редактор  завдання від жінки-кішки

Мені до рук потрапив рекламний буклет салону краси. І оь, що я побачила.

 Наші майстрині з радісттю вам подарують новий лук. Фарбуваня волося сдійснюється якістною сумішю. Знаряддя наших  перукарів – їх талант. Ми працюємо з молодю. Ставимося до роботи з любовью. Найкраща ваша відяка –це повторний візит і гарний настрій.

Доберіть до слова  лук український відповідник.

Конверт з вами можна мати справу

4  Ми втратили зв’язок з нашими героями, то гайда до магазину «Алло» завдання від Капітана Америка

Творча майстерня

Із поданих слів скласти діалог між продавцем і покупцем

Добрий день, будь ласка, спізнююсь, порадьте, зв’язок, до побачення, з’єднання.

Закріплення знань

Виконання тестових завдань

  1. Визначить трійку слів, які пишуться без апострофа

А)різдв*яний, надвечір*я, з*їжджати

Б) св*ятвечір, сніжно-тьм*яний, заметілл*ю

В) зав*язнути, пів* ялинки, повір*я

  1. Визначити рядок у якому всі іменники у формі О.в. однини написано правильно

А) паморозю, хрещенням, свіжістю;

Б) заметіллю, щедруванням, куттею;

В) Стрітенням,ковзанням, вічністю

  1. Знайти рядок у якому «третє зайве» слово

А) вугіл*я, пташин*ий, ран*ій;

Б) новоріч*я, гіл*ячко, святкуван*я;

В) колядуван*я, вил*ється, півден*ий

  1. Бракує м’якого знаку в слові

А) сніжинці;

Б) зимонці;

В) ковзанці

  1. Визначити рядок у якому всі слова іншомовного походження написано правильно

А) портьєра,іньєкція, р’юкзак;

Б) ательє, шампін’йон, бювет;

В) комп’ютер, бюро, мільярд

  1. Пропущено буквосполучення в словах: л*одовик, ранн*озимовий, медал*он

А) ьо;

Б) йо;

В) 3 – йо, в інших – ьо

Підсумок уроку

Ну ось і добігла кінця наша екскурсія містом. Ви молодці: виконали всі завдання і допомогли супергероям.

Якого висновку ми дійшли. Дайте відповідь на питання, користуючись методом «Пресс»

Я вважаю, ...

Тому що...

Наприклад...

Отже,..

Чи важливо бути грамотною людиною?

Оцінювання

Домашнє завдання

Підготуватись до контрольної роботи, повторити п.  Впр .

 

  1. Визначить трійку слів, які пишуться без апострофа

А)різдв*яний, надвечір*я, з*їжджати

Б) св*ятвечір, сніжно-тьм*яний, заметілл*ю

В) зав*язнути, пів* ялинки, повір*я

  1. Визначити рядок у якому всі іменники у формі О.в. однини написано правильно

А) паморозю, хрещенням, свіжістю;

Б) заметіллю, щедруванням, куттею;

В) Стрітенням,ковзанням, вічністю

  1. Знайти рядок у якому «третє зайве» слово

А) вугіл*я, пташин*ий, ран*ій;

Б) новоріч*я, гіл*ячко, святкуван*я;

В) колядуван*я, вил*ється, півден*ий

  1. Бракує м’якого знаку в слові

А) сніжинці;

Б) зимонці;

В) ковзанці

  1. Визначити рядок у якому всі слова іншомовного походження написано правильно

А) портьєра,іньєкція, р’юкзак;

Б) ательє, шампін’йон, бювет;

В) комп’ютер, бюро, мільярд

  1. Пропущено буквосполучення в словах: л*одовик, ранн*озимовий, медал*он

А) ьо:

Б) йо;

В) 3 – йо, в інших – ьо

 

IMG_256Картка самооцінювання

 

  1. Я брав активну участь на уроці    (1бал)
  2. Я давав відповіді на запитаняя     (1бал)
  3. Я зрозумів коли вживається м’який знак,  апостроф, подовження                                                                                                                (1бал)
  4. Я виконав тести       (6 балів)
  5. Моя місія була здійснена      (1бал)

Кількість балів____________

 

 

docx
Додано
19 вересня 2021
Переглядів
1128
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку