План- конспект уроку української мови(усний курс) Хорошковська, Палій 1 клас для шкіл з румунською мовою викладання
Мета:Узагальнити знання,уміння і навички здобуті на попередніх занняттях,
ознайомити із словами теми «Осінь»,працювати над їх активізацією у мовленні,збагачувати словниковий запас;
-розвивати усне мовлення,пам'ять,увагу і уяву мислення;
-виховувати любов до природи і сім'ї.
Проект
План-конспект уроку
З теми: «Осінь»
Тема:Осінь
Мета:Узагальнити знання,уміння і навички здобуті на попередніх занняттях,
ознайомити із словами теми «Осінь»,працювати над їх активізацією у мовленні,збагачувати словниковий запас;
-розвивати усне мовлення,пам’ять,увагу і уяву мислення;
-виховувати любов до природи і сім’ї.
Тип уроку:комбінований
Обладнення:Підручник,ілюстріції,кошик,конверт.
Хід уроку:
1.Організація класу
-Добрий день діти!Прошу сідати і підготуватись до уроку.
2.Актуалізіція знань,умінь і навичок
2.1Бесіда
-Діти,про що ми говорили на минулому уроці?(про осінь...)
-Як поводиться природа восени?(йде дощ...,листя падають і жовтіють...)
-А що роблять птахи?(літають в теплі країни)
-А який колір мають листя?(жовтий,червоний,золотистий…)
2.2Робота з підручником
-Що ви бачите на першому малюнку?(сонце за хмарами)
-А на другому малюнку?(дощ іде)
-А на третьому малюнку що робить листя?(листя падає)
2.3Повторення вірша
Осінь,осінь...лист жовтіє
З неба часто дощик сіє,
Червонясте,золотисте
Опадає з кленів листя.
2.4 Повторення діалогів
-Діти,де знаходиться наша сім’я?(в лісі)
-Що вони роблять?(гуляють)
-Що тримає в руки мама?(листя)
-А якого кольору листя?(жовтого,червоного...)
-Кудивідлітають птахи?(в теплі країни)
3.Повідомлення теми і мети уроку
-Сьогодні,ми будемо розмовляти,вивчати нові слова і формувати «власний ліс».
4.Пояснення і первині закріплення нового матеріалу
4.1 Вступна бесіда
-Діти,погляньте на дерева і дивіться на їхні кольори.Бачите,як навколо багато жовтого кольору?Тому осінь часто називають золотою.
-Сьогодні,на нашому уроці знову завітала дівчина-осінь.
4.2Засвоєння нових слів
Слова: клен, гриб,гарний,отруєний,пеньок.
Вчителька показує клен, вимовляє слово декілька разів,пояснює його,потім повторює з учнями нове слово.Так робить з усіма словами.Якщо учень не вимовляє правильно,то вчителька повторює з ним доти,доки вимова слова буде правильною.
4.3Хвилина відпочинку
Вчителька розказує як поводиться природа восени,а учні за допомогою різних рухів показують як це відбувається.
-Діточки,прийшла осінь.Листя з дерева падають(тим часом діти піднімають руки вгору і ніжно опускають).Тепер вони швидше падають на землю.Почався дощик(діти розтирають долоні).Йдесильніше-сильніше.Почався сильний вітер(піднімають руки вгору і повертають в одну сторону,потім в іншу).Щесильніше.Тепер сонечко вийшло із-за хмарами(учні піднімають повільно руки вгору і опускають) і тепер ясна погода(діти аплодують).
4.4 Робота з підручником.Аналіз ілюстрацій
-Погляньте діти на малюнок(сторінка 39).Тепер послухайте: Настала осінь.Тато,мама,Марійка і Іванко пішли по гриби.На пеньку тато знайшов великого гриба.
4.5Формування вмінь діалогічного мовлення
Після того,як послухали вчительку,діти відповідають на питання:
-Яка пора року настала?(осінь)
-Хто пішов по гриби?(тато,мама,Марійка і Іванко)
-Що знайшов у лісі тато?(великого гриба)
-Де знайшов тато великого гриба?(на пеньку)
-А зараз швиденько розглянемо другий малюнок.Кого ви бачите?(Маму)
-А ще кого?(Марійку)
-Цікаво,про що вони розмовляють?(Учні з допомогою вчительки створюють діалог.Одна дівчина буде мамою,інша Марійкою.)
Діалог:
Вчителька звертається да першої дівчинки:-Скажи мамі,що ти знайшла:
-Мамо,я знайшла гарний гриб!
Тепер звертається до другої:Відповідай,що гриб гарний ,але отруєний :
-Марійко,цей гриб дуже гарний,але він отруєний!Його не можна їсти.
Вчителька:
-Увага!!!Гриби бувають їстівні і отруєні.(На дошці показується декілька отруєних грибів і ще раз наголошується на їх шкідливість).
-Молодці!Дуже гарно справились.
4.6 Гра ,,Осінь в нашому лісі,,
Вчителька дістає з кошика різні предмети з природи:дерева,пеньок,гриби;і роздає кожному учневі по предмету.Кожний учень має підійти до дошки і навколо дівчини-осені чіпляти свої дарунки.
-Діти,а зараз давайте створимо навколо осені наш «власний ліс».
Учні підходять до дошки і вчителька питає:
1.Що у тебе в руках?(гриб,пеньок….)
2.А чого не вистачає навколо осень?(гриба,пенька…)
3.Чим ти порадуєш осінь?(грибом,пеньком,деревом…)
4.На чому буде рости твій гриб?(на пеньку)
-Молодці!!!
4.7Узагальнення
-Діточки,осені дуже подобається у нашому лісі,а ще їй дуже сподобалось як ви працювали на сьогоднішньому уроці і тому вона нам віддячує гарним віршем.(Вчителька дістає з конверту вірш «Ходить осінь гаєм» і виразно читає).
Ходить осінь гаєм
Ходить осінь гаєм
Та звірят питає:
-Що ви виробляєте
Як про зиму дбаєте.
Загойдалась гілка,
Обізвалась білка:
-Я збіраю шишки,
І гриби,й горішки.
М.Чепурна
-Хто ходить гаєм?(осінь).
-Кого осінь питає?(звірят).
-Що вона питала?( як вонипрозимудбають).
-Хтообізлався?(білка).
-Що збирає білка?(шишки, гриби, горішки).
5.Підсумок
-Діти,про що ми говорили на сьогоднішньому уроці?(Про осінь).
-Що вам найбільше запам’яталось?
-Ви всі сьогодні гарно працювали!Дякую всім за увагу!
Ходить осінь гаєм
Ходить осінь гаєм
Та звірят питає:
-Що ви виробляєте
Як про зиму дбаєте.
Загойдалась гілка,
Обізвалась білка:
-Я збіраю шишки,
І гриби,й горішки.
М.Чепурна