Урок основ християнської етики "Чесна людина - мудра" має на меті розкрити учням поняття "чесність", "брехня", "правда", "неправда". Розробка містить цікаві форми та прийоми роботи.
За програмою «Християнська етика в українській культурі»
Урок 21. Чесна людина – мудра.
Мета. Продовжувати працювати з учнями над розглядом мудрості Божої та її виявом у словах, вчинках у повсякденному житті, зокрема, однієї з чеснот – чесності. Пояснити учням сутність поняття «чесність» та протилежного до неї гріха «брехня». Спрямувати учнів на виведення власних суджень щодо джерела чесності та брехні, причин та наслідків їх появи в житті людини, а також зосередити увагу учнів на характеристиці зовнішніх проявів людини чесної та брехливої. Опрацювати і вивчити 9 заповідь Божу, а також деякі вислови про правду, чесність царя Соломона.
Розвивати психічні якості учнів (увагу, пам’ять, мислення, уяву), творче і критичне мислення, розширювати активний словник учнів, розвивати вміння знаходити причинно-наслідкові зв’язки зв’язно висловлюватися.
Формувати такі чесноти в учнів як мудрість, чесність, справедливість, повага, терпеливість, милосердя.
Тип уроку - опрацювання нового матеріалу.
Обладнання:
Ключовий вірш:
Словник:
Посилання на біблійні тексти:
Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
Чесна людина відзначається особливою чеснотою – правдивістю. Чесним має бути кожне слово людини. Чесна людина має честь, вона гідна шани.