Урок основ здоров'я. "Чистота і здоров'я"

Про матеріал
Урок основ здоров'я. "Чистота і здоров’я". Мета. Поглибити знання про значення чистоти для здоров’я. Розвивати почуття задоволення від чистоти рук та всього тіла. Виховувати бажання використовувати набуті гігієнічні навички у повсякденному житті за різних у
Перегляд файлу

                               Урок основ здоров’я

                                         1 клас

Тема. Чистота і здоров’я

Мета. Поглибити знання про значення чистоти для здоров’я.

  Розвивати почуття задоволення від чистоти рук та всього тіла.

         Виховувати бажання використовувати набуті гігієнічні навички у  

         повсякденному житті за різних умов.

 Хід уроку

І. Організаційний момент.

          Встаньте, діти, всі рівненько,

           Посміхнітеся гарненько.

           Будем дружно працювати.

  Нам не час ледарювати. 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Актуалізація опорних знань.

  1. На екрані з’являється брудний хлопчик. «Мозковий штур
  • Кого ви бачите?
  • Який у хлопчика вигляд?
  • Як ви думаєте, чому?
  • Чи може він захворіти від немитих рук та обличчя?
  • Які поради ви можете надати хлопчику?
  1. Чи допоможе хлопчику герой вірша?

Цілу армію одужить

Той, хто з чистотою дружить,

Не страшні йому мікроби

Та від рук брудних хвороби.

Кожен учень гарно знає,

Що йому допомагає

Знаменитий Мийдодір,

Умивальників начальник

І мочалок командир.

(О. Чеботарьов)

2. Метод «Закінчи речення».

- Здоров’я значною мірою залежить від …(чистоти).

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку.

- Сьогодні ми дізнаємося про правила догляду за своїм тілом та руками. Навчимося дотримуватись цих правил, адже без них ви не будете здоровими.

ІV. Формування знань, умінь, навичок.

  1. Гра «Що тут не так?»
  • Якщо ви згодні з висловом – хлопайте в долоні.

Чистити зуби зубною щіткою.

Використовувати зубну пасту.

Робити це один раз на тиждень.

Робити це два рази на день.

Для чищення рота використовувати жуйку.

Для зубів корисні цукерки.

Для зубів корисні овочі й молочні продукти.

    Фізкультхвилинка

  1. Робота з підручником.
  • Що роблять тварини?
  • Що роблять діти?
  • Чому всі купаються з таким задоволенням? (Чистота несе  гарний настрій та здоров’я.)
  1. Загадки про засоби гігієни. Діти називають слова-відгадки: гребінець, рушник, мило, зубна щітка.
  2. Творча вправа. Складання загадок про інші засоби гігієни: шампунь, мочалку, зубну пасту.
  3. Робота в парах за  картками « Що можна давати друзям у користування, а що ні».
  • Роздивіться уважно малюнки. Позначте зеленим кольором ті речі, якими, на вашу думку,  можна поділитися з другом, червоним - якими не можна. Поясніть, чому.

Висновок: речі особистої гігієни (гребінець, зубна щітка, рушник, мочалка) належать лише одній людині. Ними не може користуватись інша людина.

  1. Робота  в групах за малюнком у підручнику.
  • Об’єднайтесь в групи. Пригадайте правила поводження в групах.

( Дослухатися до думки кожного. Не перебивати товариша. Висловлюватись по черзі).

  • Роздивіться малюнки. Визначте п’ять кроків до чистих рук. З’ясуйте, як правильно користуватися кранами для гарячої та холодної води. Чому?
  1. Перегляд мультфільму «Абетка здоров’я: чисті руки».
  • Подивіться мультфільм і скажіть, коли треба мити руки і для чого.

V. Рефлексія.

- Що сподобалось на уроці?

- Що нового дізнались?

 

 

 

1

 

docx
Додано
20 березня 2019
Переглядів
1641
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку