Тема:.Паралелепіпед. Куб
Мета:
Компетенції:
Обладнання: конспект, презентація, мультимедійне обладнання; папір для орігамі
Тип уроку: формування компетентностей;
Обладнання: конспект, презентація, мультимедійне обладнання;
План вивчення нового матеріалу:
Хід уроку
I. Організаційний етап
• Привітання
• Перевірка присутніх на уроці
• Перевірка виконання д/з
• Налаштування на роботу
II. Вивчення нового матеріалу
Паралелепіпедом називається багатогранник, у якого 6 граней — паралелограми.
У паралелепіпеда 6 граней, 8 вершин і 12 ребер.
Дві грані паралелепіпеда, що мають спільне ребро, називаються суміжними, а не мають спільних ребер — протилежними.
Протилежні грані рівні та паралельні.
Залежно від видів паралелограмів і їх розташування, виділяють різні види паралелепіпедів
Похилий |
Прямий |
|
|
Види прямих паралелепіпедів
Прямий паралелепіпед, основа — паралелограм. |
Прямокутний паралелепіпед, основа — прямокутник. |
|
|
Спеціальні випадки прямокутного паралелепіпеда
Правильна чотирикутна призма, основа — квадрат, висота призми не обов'язково дорівнює стороні основи. |
Куб, всі ребра куба рівні, всі грані — квадрати. |
|
|
Довжини трьох ребер прямокутного паралелепіпеда, що мають спільну вершину, називають його вимірами: довжину, ширину і висоту.
Теорема про квадрат діагоналі прямокутного паралелепіпеда:
Квадрат діагоналі прямокутного паралелепіпеда дорівнює сумі квадратів трьох його вимірів:
d2=a2+b2+c2
У прямокутному паралелепіпеді всі чотири діагоналі рівні між собою.
III. Закріплення нових знань та вмінь учнів
Виготовлення кубу в техніці орігамі:
Спільно з викладачем виготовити куб із паперу. Проглянути інструкцію https://bit.ly/3BO1e85
Після виконання практичного завдання, виконаємо онлайн вправи:
1. https://learningapps.org/1990149
2. https://learningapps.org/20774732
IV. Підсумок уроку
• Які існують паралелепіпеди?
• Який паралелепіпед є прямокутним?
• Що називають вимірами паралелепіпеда?
• Як знайти діагональ прямокутного паралелепіпеда, знаючи його виміри?
V. Домашнє завдання
1. Опрацювати§4 (п.17).
2. Розв’язати №17.4, 17.6, 17.8
3. Виконати вправу онлайн (відповіді записати в конспект)