допомогти учням зрозуміти складність образу Печоріна;розкрити
байронічні та пушкінські мотиви у цьому образі; розвивати навички
аналізу епічного тексту та літературного образу, переказу логічне
мислення, зв'язне мовлення; сприяти вихованню морально – етичної
позиції школярів, формувати комунікативну компетентність.
Урок №
Тема:Печорін і байронічний герой. Печорін і Онєгін.
Мета: допомогти учням зрозуміти складність образу Печоріна;розкрити
байронічні та пушкінські мотиви у цьому образі; розвивати навички
аналізу епічного тексту та літературного образу, переказу логічне
мислення, зв’язне мовлення; сприяти вихованню морально – етичної
позиції школярів, формувати комунікативну компетентність.
Обладнання: тексти роману «Герой нашого часу»
И тьмой, и холодом объята
Душа устала моя;
Как ранний плод , лишенный сока,
Она увяла в буряках рока
Под знойным солнцем бытия.
М. Лермонтова
Хід уроку
І. Підготовка до сприйняття навчального матеріалу
Вступне слово вчителя
Образ Печоріна є одним із суперечливих образів російкої літ. 19 ст. ще сучасники по - різному зустріли його. Одні говорили, що Печорін – це автопортрет Лермонтова , інших взагалі обурили його появи, треті вважали його пародією на Байрона і Онєгіна.
ІІ. Оголошення теми, мети та епіграфа уроків.
ІІІ. Сприйняття і засвоєння учнями навчального матеріалу
- Що найбільше вражає у портреті Печоріна?
- Ознакою чого, є такі очі?
Після першої публікації роману автору написав передмову до «Журнал Печоріна». Вона теж викликана багато різних думок.
9.Бесіда з учнями ( глава «Тамань»)
- Чи згодні ви зі словами Бєлінського?
- Куди потрапив Печорін?
- Яку загадку він має розкрити?
- Як вони змальовані ?
- Чи є романтичними ідеалу конрабандистів?
- Якими були наміри головного героя ?
- Якими були наслідки цієї цікавості?
10.Слово вчителя
ІV. Закріплення вивченого матеріалу
1. Творчі завдання
- Знайдіть риси байронічного героя в образі Печоріна.
V. Домашнє завдання