Тема уроку: Переміщення в текстовому документі. Виділення частин тексту. Основні команди редагування: вирізати, копіювати, вставити, видалити.
Мета уроку: ознайомити учнів з основними командами редагування: «копіювати, вирізати, вставити, видалити»; навчити виділяти текст в межах текстового редактора; розвивати мислительні процеси дітей та моторику рук; увагу, пам’ять, словниковий запас, логічне мислення; виховувати інтерес до вивчення інформатики; формувати вміння слухати співрозмовника.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь та навичок
Обладнання: презентація
Програмне забезпечення: Microsoft Office Word
Хід уроку
1. Організація класу
1.1. Привітання
– Добрий день, діти! Рада вас всіх бачити.
1.2. Перевірка готовності до уроку
– Перевірте чи нічого зайвого немає на партах.
1.3. Опрацювання девізу
(Хтось із учнів зачитує, а потім всі хором)
Люблю я свій розум,
Увагу та пам’ять.
Працює мій мозок.
І вчусь я старанно.
Сприймаю все нове
І мислю логічно.
Учителя слово
Здійсню практично.
2. Актуалізація опорних знань
Інтерактивна гра «Кубування»
– А зараз я перевірю ваші знання з попередніх уроків. Це чарівний кубик, на кожній стороні є завдання, яка сторона вам випаде на те питання ви відповідатимете)
3. Мотивація навчальної діяльності
Розгадування ребусів
– А щоб дізнатися яка тема нашого уроку, вам потрібно розгадати ребус.
(Текст)
(Редактор)
4. Повідомлення теми і мети уроку
– Отже, сьогодні ми будете продовжувати знайомитись із текстовим редактором, а також ми будемо вчитись виділяти потрібний текст різними способами, редагувати текст у програмі Word, познайомився із основними командами редагування.
– А що ж таке текстовий редактор? (Програма ж яка призначена для створення та опрацювання тестів, називається текстовим редактором)
5. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу
5.1. Розповідь з елементами бесіди
5.1.1. Запуск текстового редактора Microsoft Word?
– Як запустити текстовий редактор Microsoft Word?
5.1.2. Редагування і форматування тексту
5.1.3. Фрагмент тексту та його виділення
Способи виділення фрагмента тексту:
Виділення окремого слова
Виділення рядка (блоку рядків)
Виділення абзацу
5.1.4. Копіювання фрагмента тексту
5.1.5. Переміщення фрагмента тексту
Переміщувати в текстовому документі можна кількома способами:
5.2. Демонстрування з поетапним коментуванням роботи в текстовому редакторі Microsoft Word( робота над текстом)
Весна
Весною все на землі пробуджується до нового життя. Розтає сніг, з’являється молода зелена травичка. Все в природі оживає, неначе одягається в коштовні шати. Ясне сонечко покликало в гості ранню весну. Попливли у небесній височині білосніжні (коштовні) хмарки. Свіжий вітерець торкнувся голих дерев.
Все навкруги змінилось. Прилетіли співучі птахи з теплих країв. Прокинулись милі звірята з зимової сплячки. Дерева прокинулись від зимового сну.
5.3. Фронтальне опитування за бесідою
5.4. Гра «З’єднай лініями»
5.5. Робота в зошитах (с. 58)
Фізкультхвилинка
Із-за парт ми піднялись,
Всі добряче потяглись,
Гарно спинки всі прогнули
І про втому геть забули.
Пальці всі в замок закрили
Й стисли їх мерщій щосили.
А тепер присіли – раз!
Фізкультпауза у нас.
Піднялись і пострибали,
Мов сніжинки покружляли.
Сіли рівно – і до праці.
Хай не стомлюються пальці.
6. Формування вмінь та навичок. Практична робота
6.1. Повторення правил роботи за комп’ютером
– Зараз, подивіться на екран.
(1. Не бешкетуй; 2. Не їж за комп’ютером; 3. Не працюй з брудними руками…)
6.2. Інструктаж до практичної роботи
– У вас на партах є картки, на яких є текст, такий самий текст є в документі під назвою «». Але в цьому тексті, рядки розставлені не в тій послідовності, і деякі рядки потрібно скопіювати і вставити на місце пропущеного. Якщо ви були уважними то ви швидко це виконаєте.
6.3. Робота учнів у програмі Microsoft Word
(Учні самостійно виконують практичну роботу під контролем вчителя)
Правильний текст Текст для редагування
Спи, моя радість, засни Вогники згасли ясні Бджілки заснули в садку, Рибки поснули в ставку Місяць на небі встає, Світить в віконце твоє Мовчки скоріш позіхни Спи, моя радість, засни. Засни, засни. |
Спи, моя радість, засни Черепаха – аха–аха Вогники згасли ясні Рибки заснули в садку, Бджілки поснули в ставку Світить в віконце твоє Місяць на небі встає, Мовчки скоріш позіхни Крокодили-дили-дили Засни, засни. |
Релаксація
Очки наші вже стомились
І на небо подивились
Потім кліпнули два рази
І закрили їх відразу…
Очки наші відпочили
І до праці приступили.
7. Підсумок уроку
7.1. Рефлексія
7.2. Гра «Сонечко»
– На дошці прикріплено круг у вигляді сонечка з оченятами, носиком та посмішкою. Роздаю дітям промені жовтого та блакитного кольорів. Промені треба прикріпити до сонечка: жовтий – мені дуже сподобався урок, я здобув багато цікавої інформації; блакитний – урок був не цікавим, я не дізнався нічого нового.