Урок підсумковий з математики у 4 класі "Додавання і віднімання багатоцифрових чисел"

Про матеріал
Пдсумковий урок у 4 класі на тему "Додавання і віднімання багатоцифрових чисел"
Перегляд файлу

Тема. Підсумковий урок з теми «Додавання і віднімання багатоцифрових чисел».

Мета. Удосконалювати навички застосування алгоритму письмового додавання і віднімання багатоцифрових чисел. Закріпити знання одиниць вимірювання довжини,вміння їх перетворювати. Розвивати вміння розв’язувати задачі. Стимулювати дослідницькі прагнення учнів. Виховувати патріотичні почуття.

Матеріали і обладнання: контурні карти України, кольорові олівці, картки для опитування, картки із задачами для груп, мультимедійний комплект, карта України, картки з прямокутниками для роботи в парах.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Встаньте, діти, всі рівненько,

Посміхніться всі гарненько.

Посміхніться ви до мене,

Поверніться до гостей:

 Привітайтесь: «Добрий день!»

Діти! У нас сьогодні ніби свято,

Гостей зібралося багато.

Ану ж на них ви подивіться

І веселенько усміхніться.

А тепер тихенько поверніться,

Один одному всміхніться.

На урок старання

Не забудьте взяти,

Сядьте всі рівненько,

Будем працювати.

1. Вправа «Очікування»

- Цікаво, діти, а що кожен з вас чекає від уроку?

(Відповіді дітей.)

- Підніміть ліву руку ті, хто очікує на уроці отримати нові знання.

- А зараз праву – ті, хто цікавого спілкування.

- Хто очікує отримати гарні оцінки за свої досягнення – підніміть обидві руки.

- Мені дуже приємно, що майже усі очікують нові знання.

2. Девіз уроку.

 На уроці математики

Будем розум тренувати,

Свою рідну Україну

Працею прославляти.

3. Каліграфічна хвилинка.

Щоб цифри гарно писати,

Хвилинку каліграфії слід починати.

- Запишіть число, наступне 5459.

- Число 3540 збільшити на 60.

- Число 8000 зменшити на 1.

ІІ.Актуалізація опорних знань.

1.Усні обчислення.

- Діти, а ви любите мандрувати?

- Сьогодні ми вирушаємо в цікаву подорож. А куди саме, дізнаєтесь, коли розв'яжите кругові приклади.

У    65+20:4

А    (30:3+40)

Р    (80-30)-20

Ї    (10+90)+100

К    70*2-12*5

А    (95-15)-15

Н    200:10+75

- Яке слово утворилося?

- Отже, ми  сьогодні подорожуватимо по Україні.

  у

  к

  р

  а

   ї

  н

  а

2. Розповідь вчителя.

Україна – велика країна з прекрасною щедрою природою і щирими людьми. З давніх давен важко жилося її народові, не раз зажерливі чужинці нищили її землі й багатство .Та нині Україна піднялася з колін, прагне розвитку.

Діти -  майбутнє кожної  країни. Тож ваші знання сьогодні – це успіхи й здобутки українського народу завтра. Нині ми будемо мандрувати

рідною землею і все, про що дізнаватимося, позначатимо на контурних картах,аби краще знати свій рідний край. Заповнювати карту будемо впродовж усього уроку.

3 .Вправа «Обчисли ланцюжок» (по рядах).

Територія, заселена  українцями, досить велика. Щоб обійти довколо неї пішки, треба пройти багато кілометрів. Обчисливши ланцюжок. Ви дізнаєтесь протяжність кордонів України. (6993 км)

300+100

       *10

       -500

      +2000

      +493

      +100

 (На карті показую кордон України, кілька учнів повторюють лінію. Після цього діти на контурних картах наводять кордони держави. У  відведеному на карті місці записують отримані результати.)

ІІІ. Повідомлення теми уроку.

- Сьогодні у нас підсумковий урок з теми «Додавання і віднімання багатоцифрових чисел».

 Результати розв'язування завдань повідомлятимуть вам деякі дані, які стосуються нашої України. Тож сьогодні ви узагальните свої знання з математики і більше дізнаєтесь про рідну країну.

ІY.  Узагальнення і систематизація знань.

1. Повторення правил позатабличного додавання і віднімання.

2. Самостійна робота (на картках).

  1. варіант

1.Виконай письмове додавання. Визнач, яку територію займає наша держава.

348 659+254 969=…(603 628 кв.км)

2. Виконай письмове віднімання. Визнач, скільки в Україні селищ.

33 529-32 645=…(884)

  1. варіант

1.Виконай письмове додавання. Визнач, скільки всього людей проживає в Україні.

44 080 912+348 560=…(44 429 472 ос.)

2.Виконай письмове віднімання. Визнач, скільки в Україні міст.

49 133-48 673=…(460)

- Діти, назвіть місто, яке є столицею України. (м.Київ)

-Як називається наша область? (Волинська область)

Волинська область знаходиться на крайньому північному заході Україні.

- Назвіть місто, яке є нашим  обласним центром. (м.Луцьк)

- Як називається наш район? (Камінь-Каширський район)

- Як називається наше село? (с.Краснилівка)

(Показую на карті України й пропоную учням нанести на контурну карту.)

3. Математичний диктант.

1. Знайти суму чисел 7 227 і 6 458.

(7 227+6 458=13 685 кв.км – площа Волині)

2. Суму чисел 240 і 197 збільшити у 6 разів.

((240+197)*6=2 622 га – площа Світязя)

Світязь – найбільше прісноводне озеро в Україні.

- Як називається річка, що протікає в нашому селі? (річкаТурія)

- Виконавши наступне завдання, ви дізнаєтесь яка її довжина.

3. 46 збільшити у 4 рази.

(46*4=184(км) – довжина річки Турії.

- А яка найбільша і найдовша річка в Україні? (Дніпро)

4. 1000 зменшити на 19.

(1000-19=981(км) )

- Число 981 позначає протяжність Дніпра на території України. А загальна довжина Дніпра становить  2201км

(Показую річку на карті. Діти записують її довжину в межах України.)

5.До сьогоднішнього числа додати 1.

(23+1=24)

Число 24 – це кількість областей України.

(25 – Автономна республіка Крим)

На заході Україна межує з Польщею, Румунією, Словаччиною. На південному заході – з Молдовою, а на півночі – з Білорусією. На південному та північному сході – з Росією.

4.Розв’язування задач.

(Учні об’єднуються в групи. Кожна отримує задачу. Завдання: розв'язати задачі діями з поясненням.)

І група

У трьох цистернах було 9829л пального. У першій цистерні було 3240л пального, у другій – на 1288л більше, решта – у третій цистерні.Скільки літрів пального було в третій цистерні? ( 2 061л)

ІІ група

На овочеву базу привезли 18 891кг овочів. Капусти було 9 840кг, моркви – на 2 850кг  менше, інше – картопля. Скільки кілограмів картоплі привезли на овочеву базу? (2 061кг)

ІІІ група

На лісовій ділянці росло 8 446 дерев. Берез було 2 720, лип – на 945 більше, решта – дуби. Скільки дубів росло на ділянці? (2 061 дуб)

(Перевірка задач)

У кожній групі ви отримали однаковий результат – 2 061м – висота найвищої точки України – гори Говерли.

5.Музична фізкультхвилинка.

(Учні виконують рухи під українську  пісню «Україно, ти моя надія»)

 6. На території України є Чорне і Азовське моря. Найбільша глибина Чорного

моря -2 245м ,а Азовського – 15м. Довжина берегової лінії Азовського моря – 2 700км.

7. Дії з іменованими числами.

- Прочитайте іменовані числа, які ми отримали сьогодні на уроці. Подайте їх у вказаних одиницях вимірювання.

2 061м=…км…м               9 225м=…км…м

2 211м=…км…м               1 545м=…км…м

184км=…м                         4 000м =…км

8.Робота з геометричним матеріалом.  (Робота в парах)

(В учнів на партах лежать картки )

- Діти, у вас на партах лежать картки. Розгляньте зображення і дайте відповіді на запитання.

- Як називається фігура?

- Скільки зображено прямокутників?

- Що таке периметр?

-  Виміряйте сторони великого

 прямокутника і знайдіть його периметр.

- На що схожа ця фігура?

- Що символізує кожен колір прапора?

(Діти відповідають)

                          Прапор

Прапор нашої Вкраїни

Має колір жовто – синій.

            І повинен кожен знати

Як два кольори єднати.

           Синє небо – верхня смуга,

Жовте поле – нижня смуга.

Я підношу із любов'ю

Прапор ніжнокольоровий.

- Розфарбуйте прямокутник.

- Назвіть, які  ще є державні символи України.

(Діти відповідають)

                                Герб

            Наш герб – тризуб,

            Це – воля, слава й сила,

            Наш герб – тризуб,

            Недоля нас косила.

            Та ми зросли, ми є,

            Ми завжди будем,

            Добро і пісню

            Несемо ми людям.

Y. Підсумок уроку.

1. Оцінювання.

- Що вам сподобалось на уроці?

- Чи справдились ваші очікування від уроку?

2 .Домашнє завдання.

3. Висновок.

- Ми завершили заповнювати карту України – країни героїчної історії. Саме від вас, від нас усіх залежить доля Вітчизни. Тож, учіться, будьте успішними, аби ваші знання і праця сприяли розбудові та процвітанню нашої держави.

Пісня «На нашій Україні»

Учитель.

 Уроку нашому кінець,

Хто  трудився – молодець.

Учні.

Як сподобалося вам,

То скажіть про це і нам.

Як не все у нас вдалося,

Що ж,  ми ж лише вчимося.

 

1

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 4 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
28 листопада 2021
Переглядів
2060
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку