Урок письма 1 клас "Письмо великої букви П"

Про матеріал
Урок розроблено для першокласників НУШ, з використанням елементів здоров'язберігаючої технології - мішечки на голові, письмо носиками, плечима - в повітрі, дихальні вправи.
Перегляд файлу

Навчання грамоти: письмо

Тема. Письмо великої  букви П («пе»), слів з нею. Розвиток мовлення.

Мета:

  • вчити дітей писати велику букву П («пе»), закріплювати вміння з’єднувати букви у словах; списувати з друкованого шрифту;
  • виконувати звуко-складові моделі;
  • роз­вивати усне зв’язне мовлення, збагачувати словниковий запас учнів; розвивати дрібну моторику;
  • формувати комунікативну компетентність; компетентність уміння вчитися: аналізувати, порівнювати, робити висновки;
  • виховувати у дітей охайність, старанність, дисциплінованість, бажання допомагати дорослим.

Обладнання: фішки для звукових моделей, зошит із навчання грамоти, плакат «Буква П», «Правильно сиди під час письма», мультимедійна презентація (картини К.Білокур «Овочі та фрукти»), аудіозапис.

 

Етапи уроку

Навчання в русі

  1. Організаційний етап – вправи на заспокоєння

Надування іграшки

(дихальна гімнастика)

2.Актуалізація опорних знань

В синім морі

Синій кит… Що він робить? (повторення слів, що відповідають на питання «що робить?») –

Плаває, пірнає…

З якого звуку починаються слова? (п)

Яку букву писали минулого уроку? (п)

Який звук вона позначає?

Граючи іграшкою, називають дії кита і показують їх

Слайд image.jpg

 

До нас в гості завітав Петрик П‘яточкін. Разом з ним ми розгадаємо загадки.

 

Відгадування загадок про овочі

(«Весела абетка» Леся Вознюк):

Ріс на грядці молодець.

Хап за чуба, — та й кінець,

 бо без нього, кажуть люди,

 борщику у нас не буде. (Буряк)

 

На городі в холодку

сидить м’яч на ланцюжку.

Утекти б на моріжок, —

не пускає ланцюжок. (Гарбуз)

 

Під землею народилась

і для борщику згодилась.

Мене чистять, ріжуть, труть,

смажать, варять і печуть. (Картопля)

Сидить панна у світлиці

молода, червонолиця.

Хто до неї завітає —

вітамінами вгощає. (Морква)

 

Є сусідонька в морквиці,

худорлява, блідолиця.

Добре знають борщ і юшка,

що сусідку звуть ... (петрушка).- ця загадка з прописів, які учні відкривають.

Учні слухають з мішечками, встають для відповіді, обертаються після відповіді

Петрик дуже любить гратися! А ви?

Гра «Город»: впіймай звук «п»

Слайд

Учні підстрибують і плескають в долоні, якщо звук «п» є в слові, якщо немає - стоять

Овочі вам посміхаються)

 Посміхніться і ви один одному. Ви – молодці!

Давайте подякуємо Петрику, напишемо йому листа? А почнемо його так:

Дорогий Петрик П‘яточкін!

Створення позитивного настрою – посмішка один одному

3.Зіткнення учнів з проблемою та висвітлення первинних гіпотез

Не вміємо писати велику букву П – на дошку вивішуємо -   ?

 

4. Визначення теми і мети уроку –

навчитися писати велику букву П, слів з нею

 

5. Вивчення нового матеріалу

Робота з прописами:

  • Показ зразка великої букви П на дошці
  • Роздивитися в прописах, які елементи у букви П
  • Рахуємо раз-і, два-і, і-три

Показ елементів букви в рухах (стоячи біля парт - покажемо букву: раз-і: ліва ніжка в сторону, два-і: права ніжка в сторону, і-три: ліва рука над головою

Повторення правил сидіння під час письма - плакатик

 

Письмо в прописах під рахунок – один рядок букви П

Сидячи правильно- ноги, спина: носиками пишемо в повітрі, рукою з олівцем (олівець взяти правильно)

Петрик любить скрізь ходити.

Ніжки мусять тупотіти.

Вказівний і середній пальці правої (а потім — лівої) руки «ходять» по столу.

А ще любить він стрибати,

Слоненяток рахувати)

1,2.3,4,5 – щільно очі закривать!

6- Відкрили.

Будем знову ми писать!

Фізкультхвилинка сидячи (пальчикова гімнастика)

 

 

Гімнастика для очей (заплющити міцно 1-5,розкрити,покліпати)

Де знадобиться буква П (імена, прізвища, міста, ріки, країни… А ще на початку речення!)

Поліна, помідор, Павло, парта, Поліна, Пилип, портель, Платон (дізнайтеся вдома, які ще імена починаються буквою П)

Встали. Гра «Великі-маленькі» букви (велика буква – встати, маленька - присісти)

Щоб написати імена, будемо вчитися сполучати букву П з іншими буквами?

Робота в прописах. До кожного сполучення придумуємо ім‘я.

Пл – Платон

Па – Панас, Павло

Пи – Пилип

(учні пишуть в прописах)

Розшукаємо букву П на нашій підвісній абетці – показати носиком

Перед написанням з’єднання учні розшукують букви на кругах, що висять під стелею, показують їх носиками, потім з’єднують дугою. Показують в парах з’єднання – верхнє: беруться за руки, піднімають їх вгору, нижнє – опускають вниз

Притомлися, малята?

Час прийшов відпочивати»

Написали – відпочинемо.

Наш таночок для настрою допоможе!

Танцювальна хвилинка з шарфиками

Написання імені Пилип

  • Чи правильно читаю слово,

Чи навпаки читаю я,

Але у мене знову й знову

Виходить хлопчика ім’я.

 

Письмо друкованих речень

Павло писав. У полі -  полин.

Хвилинка відпочинку : для шиї, очей

Слайди - Картини Катерини Білокур

 

 

Дивляться слайди з мішечком на голові

 В городі є багато гряд-

Тут і ріпа, і салат,

Бурячок тут і морквиця,

І капуста круглолиця,

Є петрушка і квасоля,

Огірки і бараболя…

Наш город – наш помічник,

Нас годує цілий рік!

Мовні ігри – за прописами: утвори слова

 

Рефлексія

 – знімаємо з дошки знак питання? Ми навчилися писати велику букву П! Ми – працьовиті, розумні, уважні, друдні!

  • Який у вас настрій? Покажіть))

Учні показують настрій цеглинками:

Зелений колір – відмінно, все сподобалось

Жовтий колір – добре

Червоний – не сподобалося

 

 

 

 

1

 

docx
Додано
27 жовтня 2021
Переглядів
948
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку