Урок навчання грамоти ( письмо )
Тема. Письмо рядкової букви « в» , складів, слів з нею.
Мета: вчити писати малу букву , поєднувати її з іншими буквами; продовжувати формувати раціональні рухи рукою під час письма в рядку, правильність поєднання під час письма складів; розвивати вміння зіставляти графічну форму друкованих і рукописних букв, усне зв’язне мовлення, збагачувати словниковий запас; розвивати дрібну моторику руки; виховувати в учнів охайність, старанність, дисциплінованість, інтерес до навчання.
Обладнання : каса букв, картки з друкованими і рукописними буквами, робочий зошит, плакат «Правильно під час письма», малюнки до загадок, фішки до звукових моделей.
Хід уроку
І.Організація класу.
- Продзвенів дзвінок, починається урок.
Наші вушка на маківці (діти показують),
очі ширше відкриваємо (відкривають).
Слухаємо і запам’ятовуємо (діти кивають голівками вгорк-вниз),
ні хвилини не втрачаємо (діти кивають голівками вправо-вліво).
ІІ. Актуалізація опорних знань.
-
З якими звуками ми ознайомилися на уроках читання?
-
Давайте охарактеризуємо ці звуки.
-
Наведіть приклади слів з цими звуками.
-
Пригадайте віршик, вивчений на уроці читання:
Веселі вишні вкрили віти,
виблискують з гущавини.
Василько воду ллє на квіти (показують у русі),
Щоб вищі виросли вони (піднімають руки вгору).
-
Якою буквою позначається звук «в» на письмі?
-
Покажіть цю букву у касі.
-
Якою може бути буква?
ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.
-
Як ви гадаєте, яку букву ми будемо писати сьогодні на уроці?
-
Сьогодні ми будемо не тільки писати малу букву в, а й навчимося поєднувати її з іншими буквами, будемо писати слова, робити звуковий аналіз слів та складати речення. А щоб ваші роботи в зошитах були гарними, каліграфічними, треба уважно слухати, вчитися правильно сидіти за партою і старанно, не поспішаючи, все виконувати.
ІV . Вивчення нового матеріалу.
-
Демонстрування зразка букви.
-
Давайте вийдемо з-за парти і попробуємо самі створити цю букву. (учні пробують за допомогою ручок і ніжок продемонструвати літеру «в».)
-
Порівняння друкованої й рукописної малої букви в .
-
Повторення правил сидіння за партою, вимог щодо того, як тримати ручку і розміщувати зошит під час письма. Виконання вправ для розвитку м’язів руки.
-
Правила сидіння за партою.
-
Розміщення зошита на парті.
-
Вправи для розвитку м’язів руки.
-
Як тримати ручку під час письма.
-
Пальчикова гімнастика.
Дощик накрапає (показують).
Травка росте (присіли).
Дощик накрапає (показують),
І рибка пливе (показують).
Дощик накрапає у світле віконце (показують).
Вмивається природа, всміхається сонце (показують).
-
Письмо рядкової букви в.
-
Рядкова буква в складається з двох елементів: верхньої петлі і овалу.
Алгоритм написання рядкової букви в
-
Починаємо писати трохи нижче верхньої рядкової лінії.
-
Ведемо з нахилом угору.
-
Заокруглюємо під верхньою міжрядковою лінією ліворуч і ведемо довгу пряму вниз до себе.
-
Біля нижньої рядкової лінії заокруглюємо праворуч.
-
Торкаємось нижньої рядкової, ведемо, закруглюючи, угору до верхньої лінії робочого рядка, де торкнувшись її, заокруглюючи ліворуч.
-
Закінчуємо писати біля першого елемента.
-
Пишемо під рахунок і-раз, і-два-і.
-
Письмо букви в повітрі.
-
Письмо в зошиті елемента букви (петля).
-
Письмо букви у зошиті.
-
Фізкультхвилинка (учні повторюють за вчителем)
Очки – придивляйтесь.
Носик – глибше дихай.
Ротик – посміхнись.
Спинки – розправляйтесь.
Ручки – піднімайтесь.
Нумо, до роботи, дружно всі взялись!
-
Письмо складів і буквосполучень.
-
Доберіть слова, в яких зустрічається склад во.
( воля, вовна,
-
Письмо слів.
-
Прочитайте слова.
-
Як ви розумієте слово вовна?
-
Давайте напишемо ці слова у зошиті.
-
Фізкультхвилинка (учні повторюють за вчителем)
-
Щиросердно привітаєм в цьому класі нас усіх.
В парах гарно покружляєм, не шкодуємо ніг своїх.
Три плескання , три притопи, присідання і підскок.
Посміхнулись, привітались і продовжимо урок.
V.Узагальнення вивченого матеріалу.
1. Складання речень за малюнками.
2.Звуко-складовий аналіз слова «вінок».
VІ. Підсумок уроку.
-
Яку букву ви вчилися писати?
-
З яким новим словом ознайомилися?
-
Давайте складемо речення з цим словом.