Тема: Закріплення навиків письма. Виконання мовних вправ.
Мета: повторити вивчений матеріал про звуки й букви, поділ слів на склади для переносу; розвивати творчі здібності, увагу, спостережливість, усне й писемне мовлення; збагачувати словниковий запас учнів; формувати компетентність спілкування рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати бажання допомагати, дружити.
Обладнання: малюнок Баби Яги, казковий ліс до казки «Котик і півник», віночок і квіти до нього, Колобок.
Хід уроку:
I Вступна частина
Ось продзвенів голосистий дзвінок.
В класі почавсь незвичайний урок.
Хто вушка відкриє, той буде все знать,
А старанний буде відмінно писать.
|
|
|
Р |
А |
К |
|
|
|
|
|
Б |
І |
Л |
К |
А |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
З |
А |
Є |
Ц |
Ь |
|
|
|
|
|
К |
О |
Т |
И |
К |
Б |
Д |
Ж |
О |
Л |
А |
|
|
|
|
Я і сам його боюся:
Він щипає, мов гусак
Ну, а звуть щипаку…( Рак )
Пишнохвоста і руденька,
Не звірятко – просто диво,
Невгамовне, пустотливе
Вгору – вниз, на гілку з гілки,
Хто це буде діти? …( Білка )
Відгадайте хто це? …( Котик )
Захотів зірвати квітку,
А вона його вкусила,
Що за квітка це була?
Це не квітка, а … ( Бджола )
II Основна частина
Щоб у казковій країні мандрувати треба бути розумним, всі букви знати.
(діти читають алфавіт)
Побудова звукових моделей слів окремими учнями на дошці.
Ялинка Хвоя Синє Щука
Всі за партами: Зоя, зайчик, їжак Оля.
А на цій лісовій галявині «лісова школа». Треба допомогти звірятам записати слова, та щоб їх не налякати, я буду вам показувати малюнки, а ви слова записуватимете. (малюнковий диктант)
Хто? |
Що? |
|
|
|
|
Фізхвилинка
Їду, їду я вперед,
Мчиться мій велосипед,
Нажимаю на педалі,
Їду далі, далі, далі.
малюнок – загадка
Пишемо диктант.
Жили котик та півник. Півника вкрала лиска. Котик врятував півника.
Тут пролітала сорока, яка все знає і прокричала, що ключ не в казковому лісі, а… а далі я розібрала тільки декілька слів:
« Наумівка, школа, ігрова, вікно. »
Може хто здогадався де ж той ключ? ( Дитина приносить ключ)
Ось тепер Весна відімкне золоту комору – родючу землю (показую фото стиглого житнього поля ) та, щоб була комора багатою, треба добре працювати у полі. На екрані фото « Весняні роботи ».
Гра « Мікрофон » на тему « Весняні роботи »
Діти ви молодці. Допомогли Весні як справжні друзі.
Фізхвилинка
Ось іде до нас весна.
Все кругом ожива.
Підсніжники прокидаються.
Проліски посміхаються.
Пташки прилітають.
Діти прибігають на луки,
Стрибають, квіти збирають. ( діти імітують рухи )
III Заключна частина
(«Крісло автора»)
Весна вам вдячна за допомогу. А з яким настроєм ви завершуєте наш урок ? Оберіть цеглинку LEGO
Зелена – було цікаво і легко працювати.
Жовта – цікаво, але не все зрозуміло.
Червона – було сумно і не цікаво.
Поєднують цеглинки. Це оцінка уроку.