ТЕМА. Письмо малої букви „з”. Підготовчі графічні вправи. Написання
складів та слів із буквою з. Складання і записування речень.
МЕТА. Вчити учнів писати рядкову букву з (зе) , з’єднувати її з іншими
Буквами; розвивати фонематичний слух, збагачувати словниковий
запас учнів; виховувати інтерес до навчання.
ОБЛАДНАННЯ. Фішки для побудови звукових моделей, вірші, загадка.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
1. Урок письма ми починаєм
Й приладдя для цього маєм.
( Підготовка зошита, ручки, олівців).
2. Урок письма можна почати.
Я навчуся швидко, правильно, охайно писати.
3. Повторення правил сидіння за партою, як тримати ручку, класти зошит.
Ручку я ось так тримаю ( показують),
Зошит правильно кладу.
Спинку зовсім не згинаю,
Тому гарно я пишу.
ІІ. Актуалізація знань учнів
Звук швиденько повторили
І потрібний звук вловили.
Зима морозяна надворі.
Замети білі на землі.
Зоріють в небі ясні зорі.
Заснули зайчики
Сам не біжить, а іншим стояти не дозволяє.
( Мороз ).
4.Гра „ Хто більше”. Називання слів, в яких є звук „з”.
Коза, заєць, зірка, морозиво, рюкзак, віз, хмиз.
( Списати з друкованого шрифту слова коза і віз не можемо, бо не знаємо, як пишеться „ зе”.
ІІІ. Робота над темою уроку
а) Порівняння друкованої і писаної букви.
Букви писану й друковану маємо
І їх зараз порівняємо.
б) З яких елементів складається.
2. Пояснення написання рядкової „зе”.
а) Письмо вчителем на дошці.
б) Пробне письмо учнями на дошці.
З елементів букву склали
І ось так і написали.
в) Письмо в повітрі під керівництвом учителя.
В руки ручки всі взяли
І в повітрі провели.
3.Написання букви в зошиті.
Тепер зошит відкриваєм,
Як писати – добре знаєм.
4. Написання складів і слів.
5. Збагачення словникового запасу учнів.
а) Добір слів із записаними складами.
б) Пояснення значення слів.
6. Розвиток зв’язного мовлення.
а) Складання речень із словами.
б) Запис речень.
ІІІІ. Підсумок уроку
Узагальнення вивченого про букву „зе”.