Урок "Письмове додавання і віднімання багатоцифрових чисел. Розв’язування рівнянь. Задача, яка розв’язується додаванням."

Про матеріал
Розробка урока-подорожі з математики для учнів 4 го класу на тему "Письмове додавання і віднімання багатоцифрових чисел. Розв’язування рівнянь. Задача, яка розв’язується додаванням."
Перегляд файлу

Урок математики 4 клас

Тема: Письмове додавання і віднімання багатоцифрових чисел.

Розв’язування рівнянь. Задача, яка розв’язується додаванням.

Мета: Ознайомити учнів з прийомами письмового додавання і віднімання багатоцифрових чисел у

            межах мільйона; закріплювати вміння розв’язувати  рівняння та задачі.

            Розвивати пізнавальні  інтереси, пам’ять, увагу, логічне мислення, кмітливість.  

            Виховувати інтерес до вивчення математики, товариськість, готовність прийти на допомогу.

 

Обладнання:  Мікрофон, підручник, ноутбук, малюнки, демонстраційний матеріал.

Методи: Робота в парах, робота в групі, технології «Мікрофон».

 

План уроку

  1. Усний рахунок.
  2. Каліграфічна хвилинка.
  3. Математичний диктант.
  4. Нова тема.
  5. Робота з підручником.
  6. Фізкультхвилинка.
  7. Закріплення вивченого.
  8. Підсумок уроку.
  9. Домашнє завдання.

 

 

Хід уроку.

І. Організація класу до уроку.

Психологічний настрій на діяльність. ( Слайд )

 

Продзвенів уже дзвінок,

Всім пора нам на урок.

Встаньте всі рівненько,

Привітаємось гарненько:

«Добрий день!»  

 

( Слайд )

 

Девіз нашого уроку

Думати колективно.

Діяти оперативно.

Сперечатись доказово.

Це для всіх обовязково!

 

 

Вправа «Мікрофон»

- Подумайте і скажіть, яким має бути наш урок. (навчальним, корисним, позитивним, приємним,  радісним…)

- А які ви повинні бути на уроці? ( уважними, зібраними, активними, працьовитими, кмітливими, розумними, старанними…)

- Отже, якщо ви будете такими, то ми разом створимо творчий, продуктивний урок. Сьогодні у нас з вами цікавий урок. Ми будемо вивчати прийоми письмового додавання і віднімання багатоцифрових чисел, а також удосконалювати обчислювальні навички і вміння розв’язувати приклади і задачі.

Оскільки, ми маємо необхідну базу знань, я запрошую вас здійснити подорож до до інших планет.

 

 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів. Повідомлення мети і завдань уроку.

 

       - Діти, а чи любите ви подорожувати? Куди саме ми помандруємо ви дізнаєтеся із загадки.

 

Там всі знаки зодіаку –

Водолія, Діви, Раку.

Місяць світиться вночі.

Ну, а вдень – то Сонце.

Там є різні планети, метеорити і комети.

( Космос )

 ( Слайд )

 

- На уроках природознавства ми вивчали про космос. Пригадайте нашу космічну адресу.

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань, умінь та навичок учнів.

 

  1. Тож почнемо нашу віртуальну подорож з планети Земля усними обчисленнями.

 Технологія «Мікрофон»

510+240                              790-270                                230*100

63:9+0                                 60000:100-10                       430+540

830-210                               (800+200):10                       (260+240):100                     

 

 

  1. Хвилинка каліграфії.
  • Запишемо дату нашої космічної подорожі. Скільки планет нараховується в Сонячній системі?

Назвіть їх.(Меркурій, Венера, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун). Так їх вісім.

Утворіть шестицифрове число, використовуючи цифру 8.  ( Слайд )

 

            - Пишіть красиво , охайно і правильно!

888888

  • Яке число ми написали? (Натуральне).

 

  1. Інтерактив «Ланцюжок цікавих питань»

             

              - Який найбільший клас ми вивчали? (Мільйон)

              - Як записується 1 мільйон? (1 і шість нулів)

              -  Який іде наступний клас? (Мільярди)

              -  А за ним? (Трильйони)

              -  Як називається клас найбільших чисел? (Ґуголи)

              -  Як записується 1 ґуґол? (1 і сто нулів)

        -Діти, вам було цікаво?

 

       

  1. Математичний диктант.

– Послухайте інформацію та запишіть числа.

Найвища гора на планеті Земля сягає 8 848 км над рівнем моря. Це гора – Еверест.

Найвища гора на Місяці, нашому супутнику – 11 500 м .

Найвища гора на Марсі 27 000 м .

Довжина Землі по екватору сягає 40 075 км .

Діаметр Місяця – 3 476 км .

Найглибше місце на Землі у Тихому океані 10 916 м .

 

ІV. Пояснення нового матеріалу.

 

  1. Робота з підручником.
  • Нас у гості запрошує Меркурій.  ( Слайд )

№390

  • Чи правильно учень виконав завдання? Як треба записувати числа при письмовому додаванні

чи відніманні?

Вивчення правила ст.64.

 

№391. Виконай дії з поясненням. Знайди значення виразів a+b i b-a ,

якщо а = 3 575, b = 75 431,

якщо а = 4 306 , b = 54  068.

 

Нас запрошує планета Венера. ( Слайд )

Роз’вяжіть рівняння, пригадайте, як знайти доданок і зменшуване.

x+34 013 = 764 354                         х-20 244 = 45 645

- Молодці! Тож рушаємо в путь!

 

 

  1. Самостійна робота.

 

Марс пропонує знайти значення виразу: ( Слайд )

 

44 127 + (23 598 – 1 008)

 

  • Перш, ніж обчислювати пригадайте порядок дій.

Вправа «Мікрофон» .

 

      V.   Фізкультхвилинка (відео)

 

Діти, марсіани запрошують нас на фізкультхвилинку.

 

        

    VІ. Застосування набутих знань.

 

  1. Продовжуємо нашу мандрівку та летимо на Юпітер. ( Слайд )

 

Вчені припускають, що на всіх планетах, окрім Землі, немає води.

На Землі, а саме на Україні, є багато річок, розвязавши задачу ми дізнаємося довжину найдовшої річки в Україні.

  • Складіть задачу за коротким записом.

 

Південний Буг – 806 000 м

Дністер - ? , на 556 000 м більше, 

Дніпро - ? , на  839 000 м більше.

 

Аналіз задачі. Самостійне обчислення.

  • Яка довжина Дніпра? ( 2 201 000 м = 2 201 км )

 

      2.   Сатурн зустрічає нас цікавими прикладами. А королева Сатурну хоче перевірити, хто ж із вас найспритніший. ( Слайд )

  -  Виконай дії в числових колонах (диференційовано)

(на дошці зображені колони з прикладами)

 

  465281           944524               856921              

  496326           638421               457801             

  961607           306103               399120             

  342154                 289                 96532

  619453           305814               495652

  154172           638710               361269

  465281           944524               856921

 

  • Молодці, 4 клас!

 

 

VІІ. Підсумок уроку.

Летимо далі на Уран! ( Слайд )

  • Яку тему ми  вивчали  на уроці?
  • Продовжіть речення. Вправа «Мікрофон».

Письмове додавання та віднімання багатоцифрових чисел виконують так само, як …

Дії починаємо виконувати з розряду …

 

VІІІ. Домашнє завдання.

 

І остання на сьогодні подорож на планету Нептун. ( Слайд )

 

Сьогодні із великим задоволенням інопланетяни спостерігали за вашою плідною роботою. Завдяки розуму, винахідливості, дружбі, увазі, пам’яті, кмітливості, творчій самостійності ви подолали ряд труднощів і впорались із нелегкими завданнями. Тому правитель планети Нептун дуже рада за вас і пропонує вам таке домашнє завдання.

 № 395 ( обчислити письмово), № 396 .

 

Дякуємо всім жителям інших  планет за змістовну, цікаву подорож. Наш урок підійшов до кінця, але мандри на цьому не закінчилися. Попереду вас чекає ще багато незвіданого і таємничого. Настав час повертатися додому. Візьмемо з собою гарний настрій та математичні знання.

 

 

- Який у вас настрій у кінці уроку? Покажіть смайлами.

Ви всі добре працювали,

Знання міцні здобували.

Тож скажу вам у кінці:

–Діти, всі ви – молодці!

 

( Слайд )

 

1

 

docx
Додано
26 грудня 2019
Переглядів
1886
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку