Дата: 16.01.18
Тема: План дій. Поняття алгоритму. Алгоритми і виконавці. Складання алгоритмів для виконавців
Цілі:
Навчальна: сформувати свідомі знання з даної теми, закріпити правила поведінки в школі, навчити будувати алгоритмічні структури;
Розвивальна: розвивати мислительні процеси дітей та моторику рук, сприяти всебічному розвитку;
Виховна: виховувати відповідальність, словниковий запас, інтерес до вивчення інформатики та інформаційну культуру.
Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь та навичок
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютер, підручник, навчальна презентація,
Програмне забезпечення: Windows 10, Scratch
Хід уроку
-
Організація початку уроку
-
Привітання
-
Перевірка готовності до уроку
-
Актуалізація опорних знань
-
Бесіда
- Визнач, яке речення є спонукальним, яке -розповідним, а яке - питальним.
а) Ось і настали перші морозні дні.
б) Чи тепло тобі, дівчинко?
в) Бігом додому!
-
Мотивація навчальної діяльності
-
Розгадайте ребус
Команда Виконавець Мета
-
На сьогоднішньому уроці ми будемо вчитися командувати і складати плани дій до різних ситуацій.
-
Хто старанно працює та добре себе поводить на уроці той отримає кружечок.
-
Засвоєння нових знань
-
Розповідь вчителя з демонстрацією навчальної презентації
-
Команди для песика (якщо песик виконає всі завдання по порядку він виконає певне завдання)
Послідовність команд, що дає змогу розв'язати певну задачу, називається алгоритмом.
( як посадити квітку):
-
Візьмемо вазон;
-
Насиплемо пів вазона ґрунту;
-
Поставимо у вазон квіти;
-
Досиплемо ґрунту;
-
Поллємо квітку.
(як пришити ґудзик)
-
Візьмемо котушку ниток;
-
Відріжемо нитку потрібної довжини;
-
Візьмемо голку;
-
Затягнемо нитку в голку;
-
Зав’яжемо вузлик в кінці нитки;
-
Візьмемо одяг;
-
Прикладемо ґудзик.
-
Пришиємо вузлик;
-
Зробимо вузол;
-
Відріжемо нитку.
-
Приклад неправильного алгоритму
(наповни відро водою)
-
Візьми відро
-
Постав під кран з водою
-
Чекай, поки відро наповниться
-
Відкрий кран з водою
-
Закрий кран
-
Перегляд мультфільму «Вовочка в тридев’ятому царстві» (12:46)
-
Бесіда
-
Чому двоє із скриньки не правильно виконували команди Вовочки?
Виконавець – той хто виконує алгоритм.
Усі команди повинні бути зрозумілі виконавцю!
Виконавці бувають різні
Фізкультхвилинка
-
Формування вмінь та навичок
-
Робота за комп’ютером
-
Повторення правил ТБ;
-
Інструктаж;
-
Практична робота (Програма Scratch)
-
Офтальмологічна хвилинка.
-
Підсумок уроку
Рефлексія
-
Чи задоволені ви своєю роботою на уроці?
-
У якому настрою в працювали на уроці?
-
Що запам’яталось?
-
Де вам стануть у пригоді набуті знання?