Тема: Узагальнення знань з теми «Прості речовини»
Мета: систематизувати й узагальнити знання учнів з теми «Прості речовини»;
розвивати логічне мислення; активізувати пізнавальну діяльність; формувати
вміння діяти в нестандартних ситуаціях.
Тип уроку: урок-гра
Форми роботи: бесіда, ігрові моменти.
Оформлення класу: 4 учні виконують ролi молодих ерудитів; на дошці напис:
«Інтелект-шоу» «LG – хімія»
Хід уроку
1. Організація класу до уроку.
2. Мотивація навчальної діяльності.
А) оголошення теми уроку та його основних завдань. Сьогоднішній урок
проведемо у форм і«Інтелект-шоу» «LG – хімія».
Б) 4 учасники (вибрані наперед) виходять на середину і займають свої місця
за столами.
3. І конкурс «Який я…..>>
Учні мають вкластися в 30 с, щоб коротко представити себе
(оцінюють самі себе 1-5 б.)
II конкурс
«Оратор»
Всі 4 учасники мають доповнити твердження:
«Щоб я зробив для охорони повітря від забруднення»
(1-5 б. оцінюють учні класу)
ІІІ конкурс
«Вгадай мене»
Цей конкурс містить 3 етапи. Після кожного етапу учні записують назву
сполуки, яку вгадують. В кожному випадку йдеться про одну і ту саму сполуку.
I етап
Природа цієї сполуки була встановлена лише у 1783 р. У міжзоряному
просторі атомні сполуки трапляються в кілька сотень разів частіше, ніж атоми
всіх інших елементів разом узяті. Вони переважають над атомами інших
елементів в атмосфера зірок і таких великих Планет, як Юпітер, Сатурн, Уран.
На землі сполука трапляється в хімічно зв'язаному стані.
II етап
Сполука використовується для досягнення високих температур. Має низькі
температури кипіння і плавлення, що пояснюється дуже слабкою взаємодією
його молекул між собою. Безбарвна, без запаху і смаку, малорозчинна у воді.
Може відбирати Оксисен, сполучатися з ним. Ним наповнюють аеростати, кулі-
зонди.
III етап
Я - найменший елемент
Електрон мій аргумент
Чи прийняти чи віддати? -
Це мене треба питати
Бо вирішую все - я -
Особливість в цім моя.
IV конкурс
«Мій коник>>
(Гідроген)
Оцінює вчитель (1-5 б.)
Учні представляють свої улюблені заняття пов'язані з хімією.
(оцінюють уболівальники 1-5 б.)
V конкурс
«Практикум»
У пробірку кладемо сполуку №1, наливаємо речовину №2 об'ємом 2-3 мл.
Закриваємо корком з газовідвідною трубою, на кінець якої поміщаємо пробну
наповнену водою. Який газ збирається у пробірці? Встановіть спо
речовину №2.
Noli
(оцінює вчитель 1-5 б.)
i
Після цього конкурсу два учасники гри покидають гру і залишаються ще 2
учасники, які приймають участь у наступному конкурсі.
VI конкурс
«ДУель»
10 Які речовини називаються каталізаторами?
2) Що означає назва «водень»
3) Який з вчених першим відкрив «горюче повітря»?
(горюче повітря)
(Парацельс)
4) Про яку реакцію йдеться: це реакція під час якої відбувається під час якої
відбувається окиснення речовин з виділенням теплоти і світла?
(Горіння)
5) Людина і тварини можуть прожити певний час без їжі і води, але вони
гинуть...
6) У якій воді розчиняється кухонна сіль: холодній чи гарячій?
7) Якої речовини найбільше організмі людини?
(H2O)
8) Яка речовина складається з двох хімічних елементів, один з яких є оксисен?
(Оксид)
9) Я найлегший від усіх
Ти без мене ані кроку,
А як з киснем я зійдусь,
TO ОТРИМАЄШ вологу.
10) Нагрівання і доступ кисню необхідні для...
4. Підведення підсумків:
Той хто переміг отримує автоматично тематичне оцінювання.
5. Д/3:
Повторити $ 15-21.
(без повітря)
(будь-якій)
(Гідроген)
(виникнення горіння)