Урок-подорож "Дії з десятковими дробами"

Про матеріал

Розробка уроку для узагальнення та систематизації знання учнів з теми; закріпити навички учнів виконувати всі дії над десятковими дробами. до уроку є презентація.

Перегляд файлу

Конспект відкритого уроку з математики у 5 класі

Тема уроку: Дії з десятковими дробами

 Мета уроку:

дидактична: узагальнити та систематизувати знання учнів з теми; закріпити  навички учнів виконувати всі дії над десятковими дробами;   

розвивальна: розвивати в учнів усну і письмову культуру, логічне мислення, заохочувати учнів до самостійної навчальної діяльності, виховувати у них позитивну мотивацію до навчання, відповідальність за власні навчальні досягнення, інтерес до предмета;

виховна: виховувати допитливість, уважність, натхнення, любов до навчання та вміння працювати разом.

 

Тип уроку: узагальнення та систематизація знань.

Обладнання:  комп’ютер, проектор, екран,  індивідуальні завдання, презентація          до уроку, друкований зошит.

Хід уроку

І. Організаційний момент

1) Вступне слово вчителя

Ви почули всі дзвінок?

Він покликав на урок.

Кожен із вас вже постарався

До уроку приготувався

Тож гаразд, часу не гаємо

І урок розпочинаємо. (слайд 1)

- Сьогодні у нас урок-подорож у космічному просторі з теми «Дії з десятковими дробами».

  Космос – це безмежний простір, де знаходяться домівки зірок, які називаються галактиками. Наша галактика називається Чумацький Шлях – одна з мільярдів галактик, які існують у Всесвіті. Сьогодні ми побуваємо на планетах, які входять до складу Сонячної системи і дізнаємося як вони називаються.

Скажіть, будь ласка, що ви очікуєте від нашого уроку? Як ви вважаєте, якого типу завдання чекають на вас?

 - так, а на чому ж можна подорожувати у космосі?

 - Так, звичайно, на ракеті.

Але спочатку налаштуємося на роботу.

2) Визначення психологічного настрою на урок

 «Пантоміма»

Вчитель пропонує учням  пантомімою показати  свій настрій. Дві руки вгору – я прийшов на урок з гарним настроєм, голова вниз – у мене поганий настрій, закрити обличчя руками – мені страшнувато.

 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Під час подорожі перевіримо ваші знання і підготуємося до контрольної роботи. Сподіваюсь, що сьогодні на уроці на нас чекає і успіх, і радість, ви зможете продемонструвати свою обдарованість та кмітливість. Будьте уважними, наполегливі й завзяті. І ми, працюючи в  колективі, покажемо свою обдарованість. Думайте, запитуйте, пропонуйте – так  дорогою до істини ми будемо іти разом.

ІІІ. Актуалізація

1)Перевірка домашнього завдання

Вчитель перевіряє наявність домашнього завдання. З’ясовує, що було не зрозуміло. Відповідає на питання учнів. Збирає зошити.

Вчитель. Тепер можемо вирушати!!! (слайд 2)

2) Виконання усних вправ

Вчитель. Зараз наша ракета пролітає над найближчою планетою до Сонця. Це найшвидша планета. (слайд 3)

Математичний диктант 

  1. Записати у вигляді десяткового дробу число: (слайд 4)

А) 3 цілих 8 десятих.  (3,8);

           Б) 0 цілих 18 тисячних.  (0,018);

           В) 42 цілих 5 десятих 4 сотих 2 тисячних.  (42,542).

2. Виразити: (слайд 5)

А)  в метрах 9 дм 7 см:  (0,97 м);

Б)  в тоннах 1371 кг :  (1,371 кг).

3. Порівняти: (слайд 6)

А)  7,6 і 7,60;

Б)   9,32 і 9,4;

В)   1,1 і 1,099.

4.  Знайти суму 0,906 + 12,7.  (13,606); (слайд 7)

5. Знайти різницю 31 – 5,39.  (25,61).

6. Виконати множення: (слайд 8)

А)   0,37 ∙ 10.   (3,7);

Б)    0,85 ∙ 0,1.  (0,085);

В)    0,09 ∙ 800.  (72)

7. Виконати ділення: (слайд 9)

А)    14,76 : 6.  (2,46);

Б)     29,6 : 100.   (0,296);

В)     26,9 : 0,1.  (269).

(слайд 10)

Вчитель. Летимо далі і зупиняємось над наступною планетою. Вона схожа на яскраву зірку, тому її називають «ранковою зорею».

  1. Фронтальне опитування
  1. Чим відрізняється звичайний дріб від десяткового?
  2. Що означає риска дробу?
  3. Сформулювати правило множення на цілу розрядну одиницю. На дробову?
  4. Сформулювати правило ділення на цілу розрядну одиницю. На дробову?
  5. На що треба звернути увагу при додаванні і відніманні десяткових дробів?
  6. Сформулювати правило множення десяткових дробів?
  7. Сформулювати правило ділення десяткових дробів на натуральне число?
  8. Сформулювати правило ділення на десятковий дріб?
  9. Сформулювати правило округлення?

(слайд 11)

  1. Виконання задач та вправ

Вчитель. Знову наша ракета прямує далі і зупиняється на третій планеті. Її часто називають планетою-садом.

  1. Сполучити між собою звичайні дроби та рівні їм десяткові  (слайд 12)

;                         

 

1,25        0,2        0,013        0,5         0,02

(слайд 13)

Вчитель. Кличе ревом нас ракета

                 Для польоту на планету

                 Вирушати нам вже час

                 Зірки вже чекають нас.

Четверта від Сонця планета червоного кольору, яка назва на честь бога війни.

  1. Знайти корінь рівняння (слайд 14)

а) 9,3х + 1,2х = 25,2;  (2,4)          б) 27,3 : ( 0,2у – 1,8 ) = 2,6; (61,5)

г) 2,7 ( 0,02у + 1,4 ) = 4,32. (10)

(слайд 15)

Вчитель. Подорож наша триває. І опиняємося ми з вами на найбільшій планеті Сонячної системи.

  1. Округліть дроби  (слайд 16)

До десятих             12,88; (12,9)                 0,33. (0,3)

До сотих                 5,678;  (5,68)                0,781. (0,78)

До десятків            44,7;     (40)                   68,3.  (70)

До сотень               375,2;   (400)                 1342,1.  (1300)

До одиниць            371,8;   (372)               59,3.  (59)

(слайд 17)

Вчитель.   Ви вже, напевно, трошки втомилися. Тому зробимо невеличку зупинку на «Фізкультхвилинку»  (слайд 18)

Вчитель. Відпочили, далі в путь

                 А під нами тут як тут

                 Вже наступна є планета

                 Її назву, щоб взнати,

                 Слід задачу розв’язати.

(слайд 19)

  1.              Задача:   Відстань між двома містами – 88,2  км. З цих міст одночасно назустріч один одному вирушили  дві тачки: червоний – МакКвін і голуба – Саллі, які зустрілись через 1,5 год після початку руху.  Макквін  рухався зі швидкістю    28,3 км/год.  З якою швидкістю їхала Саллі?

(слайд 20)

Вчитель. Трошки треба відпочити

                 Але й треба нам летіти

                 Тому завдання нескладне

                 В нім питання не одне

  1. Кросворд  (слайд 21)

Питання:

  1. Якою одиницею вимірюють площу поля? (Гектар).
  2. Назва компоненти при додаванні. (Доданок).
  3. Властивість множення. (Сполучна).
  4. Число, що знаходиться під рискою дробу. (Знаменник).
  5. Наближене значення числа. (Округлення).
  6. Результат ділення. (Частка).
  7. Знак, який ділить дріб на два поверхи. (Риска).
  8. Знак, що розділяє цілу і дробову частину десяткового дробу. (Кома).
  9. Частина десяткового дробу, що знаходиться перед комою. (Ціла)

 

 

Г  1

е

к

т

а

р

 

Д   2

о

д

А

н

о

к

 

С   3

п

о

Л

у

ч

н

а

 

 

З    4

н

А

м

е

н

н

и

к

 

 

О   5

К

р

у

г

л

е

н

н

я

Ч   6

а

с

Т

к

а

 

 

Р   7

И

с

к

а

 

 

К   8

о

м

а

Ц   9

і

л

А

 

(слайд 22)

Вчитель. Часу не гаємо, далі вирушаємо. Вам необхідно розв’язати задачу, щоб дізнатися назву восьмої планети Сонячної системи. (слайд 23)

  1.              Задача:    Яхта «Бригантина» за 3 дні регати подолала 234,9 км. За перший день яхта подолала цієї відстані, а за другий – на 3,8 м менше, ніж за перший. Скільки кілометрів яхта «Біда» долала кожного дня?

(слайд 24)

Вчитель. Остання зупинка чекає на нас. І зараз ми на найменшій планеті Сонячної системи.

  1. Знайти значення виразу (слайд 25)

20,8 : ( 12 – 11,36) – 8 : 12,5 + 4,7 5,2.

(слайд 26)

(слайд 27)

Вчитель: Наша подорож уже наближається до кінця. Я хочу Вам сказати що

І у школі вчителі з дробами теж дружать,

Бо на кожному уроці ті їм вірно служать.

Яка площа у державі і які широти,

Скільки в Африці слон важить, які є висоти,

Яка нота і тональність, яка швидкість звуку,

Знай, без дробів десяткових не бува науки.

 

А ще хочу вам подякувати за цікаву подорож. І на останок пропоную ще одне завдання    (слайд 28)

Запишіть дроби в порядку їх зростання та прочитайте слово

О

Д

М

Ц

О

І

Л

3,49

3,3

3,7

3,02

3,62

3,01

3,5

 

Відповідь: МОЛОДЦІ

VI. Домашнє завдання (слайд 29)

Повторити § 34 – 41.

Виконати   ЗПЗ №8 (ст. 311)

  1. Підсумок уроку

Релаксація. З’ясування настрою

«Пантоміма»

Вчитель пропонує учням  пантомімою показати  свій настрій. Дві руки вгору – я прийшов на урок з гарним настроєм, голова вниз – у мене поганий настрій, закрити обличчя руками – мені страшнувато.

Бесіда з учнями

Що вам сподобалось на уроці?  Чи справдились ваші очікування? Які у вас виникли питання?

Релаксація (слайд 30)

Закінчить речення «На кінець уроку я…»

(слайд 31)

1

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Бурмистренко Тетяна Миколаївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
9 березня 2018
Переглядів
2906
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку