Мета:формувати уявлення про здоровий спосіб життя та його складові, сприяти усвідомленню необхідності ведення здорового способу життя; виховувати інтерес до занять фізичної культури і спорту; збагачувати словниковий запас в умовах словесно-жестової двомовності, розвивати зв'язне мовлення, слухове сприймання, коректувати вади звуковимови та граматичного ладу мовлення.
Тема: Подорож до Країни міцного здоров’я
Мета: формувати уявлення про здоровий спосіб життя та його складові, сприяти усвідомленню необхідності ведення здорового способу життя; виховувати інтерес до занять фізичної культури і спорту; збагачувати словниковий запас в умовах словесно-жестової двомовності, розвивати зв’язне мовлення, слухове сприймання, коректувати вади звуковимови та граматичного ладу мовлення.
Обладнання: карта маршруту подорожі, таблиці з мовним матеріалом, ілюстрації, картки для роботи «так», «ні»
ХІД УРОКУ
І.Організаційний момент
Привітання вчителя
Добрий день, мої милі діти, ви підросли і змужніли у нас. Будемо вчитись, дружити, радіти й називатись 3-Б клас.
Я сьогодні всіх щиро вітаю
в нашій школі, у дружній сім’ї,
і міцного здоров’я бажаю
й щастя-радості, любі мої.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
Пригадайте слова, які стосуються здоров’я. Наприклад: Я кажу перше слово - дотримуюсь правил гігієни
ІІІ. Повідомлення теми, мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
У всі часи найбільше цінувалося здоров’я . Щоб його мати треба про нього самому дбати. А як це робити ми дізнаємось на уроці під час подорожі в країну Міцного здоров’я.
ІV. Робота над темою уроку
Вирушаємо у подорож стежинкою, яка має свої зупинки.
Перша зупинка РЕЖИМ ДНЯ
1.Діти , що таке режим дня? ( Режим дня - це правильне чергування навчання, праці і відпочинку.)
2.Коротка розповідь вчителя про режим дня
Кожен з нас повинен чітко дотримуватись режиму дня, щоб почувати себе бадьорим та веселим, добре вчитися, бути здоровим.
3.Гра « Режим дня»
Кожній дитині дається малюнок із серії Режим дня. Діти по черзі повинні розташувати на дошці.
РСС: режим дня, здоров’я
Далі рухаємось до зупинки «ОСОБИСТА ГІГІЄНА».
Щоб бути здоровим потрібно щоранку умиватись, чистити зуби, зачісувати волосся.
Гра «Знайди пару до слова»

Мило ножиці
![]()
Зуби гребінець
Волосся вода
Нігті щітка
РСС: мило, зуби, вода
В країну Міцного здоров’я веде зупинка РАНКОВА ЗАРЯДКА
Діти для чого потрібно робити зарядку? ( Стимулювати дітей до самостійних висловлювань. ) – щоб бути … (бадьорим, сильним, здоровим.)
Фізкультхвилинка.
( кілька вправ ранкової гімнастики)
РСС: зарядка, я люблю зарядку.
Ми дійшли до зупинки «Їжа – джерело росту і здоров’я».
«Хто до ста років хоче жити, той правильно їсти повинен вміти» – говорить народна мудрість.
Вправа « Визначити корисні продукти»
Вчитель показує малюнки по черзі, а діти показують картки «так» чи «ні».
(Овочі, фрукти, м'ясо, кока-кола, чіпси…)
РСС: овочі, фрукти, м'ясо .
Без відпочинку не може бути доброго здоров’я. Тому прийшла пора зупинки АКТИВНОГО ВІДПОЧИНКУ
А як ми вміємо відпочивати?Розповідь дітей. ( ігри на свіжому повітрі, екскурсії, прогулянки, заняття в спортзалі).
РСС: ігри, прогулянка
V. Підсумок уроку
Ось ми підійшли до країни МІЦНОГО ЗДОРОВ’Я .
А тепер пригадаймо, що потрібно робити, щоб бути здоровим. (Пройтись швидко по маршруту карти).
Дотримуватись режиму дня, особистої гігієни, робити ранкову зарядку, вживати корисну їжу, активно відпочивати.
Я сподіваюсь, що кожен із вас буде зростати здоровим!
Бережіть себе і свій організм, радійте життю. Набувайте хороші звички, привчайте себе до активного і здорового способу життя, будьте розумними і мудрими, обирайте самі правильні стежини, крокуйте ними до «Країни Міцного Здоров’я» і пам’ятайте, що ваше здоров’я – у ваших руках.