Урок-подорож "Додавання круглих трицифрових чисел з переходом через розряд. Розв’язування рівнянь. Складені задачі на 2–4 дії, які є комбінацією вивчених видів простих задач"

Про матеріал
Для практичного використання вчителями початкових класів під час уроків математики
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

Урок-подорож з математики

 3 клас

 

 

 

 

 

Підготувала

вчитель початкових класів

Берестівського ліцею

Рикун О. М.

 

 

 

 

Урок-подорож

 

Тема. Додавання круглих трицифрових чисел з переходом через розряд. Розв’язування рівнянь. Складені задачі на 2–4 дії, які є комбінацією вивчених видів простих задач

Мета: ознайомити учнів з усним додаванням круглих трицифрових чисел з переходом через розряд; формувати вміння розв’язувати задачі, рівняння; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати інтерес до предмета.

Очікуванні результати: володіє навичкою усного додавання і віднімання  круглих чисел; застосовує прийоми раціональних обчислень; розуміє сутність понять «рівняння», «розв’язок рівняння»; розв’язує рівняння на основі правил знаходження невідомого компоненту арифметичної дії та іншими способами; розв’язує складені задачі на 2–4 дії, які є комбінацією вивчених видів простих задач; обирає числові дані, необхідні і достатні для відповіді на запитання задачі; підтримує порядок на робочому місці; виявляє пізнавальну активність на уроках; співпрацює і взаємодіє з іншими.

Обладнання. Підручник, карта подорожі, кораблик,   завдання для усного рахунку, запис музичної фізкультхвилинки,  логічні задачі, картки для самооцінювання

 

Хід уроку

 

I. Організація класу до уроку     Слайд 3

- Діти, давайте сядемо зручно і скажемо нашу психоформулу:

Люблю я свій розум,

Увагу і пам’ять.

Працює мій мозок

І вчусь я старанно.

Сприймаю все нове

І мислю логічно.

Вчителя слово,

Здійсню я практично.

  • От і добре. А щоб все це ми здійснили, давайте дамо рекламу нашого уроку

Урок має бути                                                       Ми будемо

      Цікавим, повчальним,                                   Уважними, дисциплінованими,  

       казковим, чарівним,                                          активними, працьовитими,     

     продуктивним, плідним,                                     зібраними, слухняними,  

  веселим, успішним, творчим,                                наполегливими, розумними,  

           захоплюючим                                                              творчими

  •      Саме таким повинен бути урок, і я дуже задоволена, що ви такі мудрі і обіцяєте бути старанними.

 

II. Актуалізація опорних знань     Слайд 4

  •      А урок, дітки, у нас сьогодні незвичайний, тому що ми проведемо його у формі подорожі. Здійснимо подорож землями королеви Математики. Будемо вивчати новий матеріал і закріплювати раніше вивчений. А оскільки ми маємо відповідну базу знань, я запрошую вас вирушити у подорож на кораблику, який має назву «Розумники». Уявіть, що ви зайняли свої місця на кораблику.
  •      Щоб наш корабель зміг відпливти від школи нам потрібно провести хвилинку каліграфії
  1. Хвилинка каліграфії 
  2. Усний рахунок                   Слайд 5
  •      А ось і перший острів, який зустрівся нам на шляху. Цей острів має назву «Усний рахунок». Жителі цього острова дуже люблять рахувати і хочуть перевірити, наскільки добре ви вмієте рахувати. Коли ви вірно розв’яжете приклади, то зможете розшифрувати назву острова до якого ми попрямуємо далі.

 (400 + 20) + 500 = 920         Н

(300 + 70) – 40 = 330            О

(500 + 40) + 50 = 590            В

(600 + 30) – 400 = 230          И

720 + 200 = 920                     Н

510 + 300 = 810                     К

890 – 700 = 190                     А     

 

Шифр

230

920

810

330

590

190

И

Н

К

О

В

А 

 

III. Повідомлення теми уроку

  •      Жителі острова «Усний рахунок» залишилися вами задоволені. А нам час рушати далі. Наш кораблик відпливає. А ось вже і видніється острів «Новинка». На цьому острові учні завжди дізнаються щось нове.

—   Ми сьогодні  будемо вчитися усно додавати круглі трицифрові числа з переходом через розряд,  застосуємо ці знання під час розв’язування задач, прикладів, рівнянь.

 

IV. Вивчення нового матеріалу

 1. Пояснення нового матеріалу (с. 57, завдання 368)            Слайд 6

— Розгляньте записи у підручнику.

— Поясніть обчислення:

230 + 80 = ...

Міркуйте так:

Щоб знайти суму чисел 230 + 80, треба перше число розкласти на розрядні доданки: сотні і десятки. Потім додаємо десятки й одержуємо 110. До 200 додали 110, отримали 310.

 2. Первинне закріплення (с. 58, завдання 369). Робота в парах        

170 + 60 = 230    770 + 40 = 810

230 + 70 = 300    650 + 60 = 710

540 + 60 = 600    480 + 30 = 510

- Молодці, дітки. Рушаємо далі. Слідуюча наша зупинка на острові «Рівнянь». Давайте покажемо жителям цього острова, як ми швидко і правильно вміємо розв’язувати рівняння.

  3. Розв’язування рівнянь з коментуванням (с. 58, завдання 370)       Слайд 7

— Як знайти невідоме зменшуване; від’ємник?

 

Фізкультхвилинка

  • А ось і острів «Відпочинку»                  Слайд 8

 

V. Розвиток математичних знань

- Зараз ми підпливаємо до острова «Задачний». Ось ми й на острові. Жителі острова розв’язують задачі скрізь і всюди, де б вони не були і щоб не робили. Нам вони також приготували задачі

 1. Робота над задачею            Слайд 9

Аналіз задачі за запитаннями вчителя, складання короткої умови.

    Було — 780 грн і 80 грн

    Витратив — ?

    Залишилось — 8 банкнот по 5 грн

— Скільки всього грошей було у тата? Як ми про це дізналися?

— Скільки залишилося грошей у тата? Скільки це всього?

— Яку дію виконали?

— Яку дію треба виконати, щоб відповісти на головне питання задачі?

— Запишіть розв’язання самостійно. (Один учень виконує завдання за закритою дошкою.)

 Розв’язання.

1) 780 + 80 = 860 (грн) — було у тата

2) 5 · 8 = 40 (грн) — залишилося

3) 860 – 40 = 820 (грн)

Відповідь: 820 грн витратив тато.

 2. Завдання для допитливих                    Слайд 10

- Слідуюча наша зупинка острів «Цікавинок»

    У поході ми мандруєм,
Самі їжу ми готуєм.
Вшістьох за декілька хвилин
По дев'ять чистим картоплин,
Зваримо суп із них.
Скільки буде в супі їх?                                   (9 6)

    На острові три зайчики сиділи,
З апетитом моркву їли,
Всіх по вісім, як один.

                         Скільки з'їли всіх морквин?      (8 3)

    Білка моркву посадила,

Штук шістнадцять там вродило,                                                                   П'ять зайців по три зірвали,                                                                              Скільки білочці зосталось?         (16-(3 5))

 

VI. Підсумок уроку. Вправа «Мікрофон»              Слайд 11

А ось і острів «Досягнень»

— Які приклади навчилися обчислювати?

— Про що треба пам’ятати, додаючи трицифрові числа?

— Які завдання на уроці були найскладнішими?

— Які завдання вам сподобалися? Чому?

Як підсумок, можу одне лиш сказати: - Зробили багато – знання будем мати!

 

VII. Самооцінювання                Слайд 12

 

VIІI. Домашнє завдання               Слайд 13

С. 59, завдання 376; 377.

 

docx
Додано
23 березня 2023
Переглядів
356
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку