Урок-подорож. Фонетика

Про матеріал
Презентація до узагальненого уроку з теми "Фонетика. Урок-подорож ". 5 клас
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ФОНЕТИКАУрок-подорож

Номер слайду 2

Узагальнення і систематизація знань з теми «Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія»

Номер слайду 3

Епа. Красивий, щедрий, рідний крайІ мова наша – солов’їна. Люби, шануй, оберігай,Усе, що зветься … (Україна).

Номер слайду 4

-повторити та поглибити знання про звуки мови та мовлення; формувати орфографічні уміння і навички, внутрішню потребу грамотно писати; -вміти передавати слова звукописом, правильно їх вимовляти і писати, збагачувати словниковий запас. Мета уроку:

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Вінниця

Номер слайду 8

Мозковий штурм- Що вивчає фонетика? - Чим відрізняються у вимові голосні звуки від приголосних? - Що вивчає графіка? - Що вивчає орфоепія? - Що вивчає орфографія? - Скільки букв в українському алфавіті? - Назвіть букви, що позначають завжди два звуки? - Яка буква не має звуку? - Скільки голосних звуків в українській мові?

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Метод “Я-редактор” Словом можна вбити і ожевити, паранити і вилікувати, посіяти тревогу і безнадію, россіяти сумнів і засмутити,виклекати посмішку і сльозу, натихнути на працю (В. Сухомлинський).

Номер слайду 11

Словом можна вбити й оживити, поранити й вилікувати, посіяти тривогу й безнадію, розсіяти сумнів і засмутити,викликати посмішку й сльозу, надихнути на працю (В. Сухомлинський). Перевір себе

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Джерельце під вербоювиблискує водою. Прийду до нього й до ладупорозчищаю, обкладу. Все дно камінням обмощу,в пісок ні краплі не пущу.І задзвенить, і заспіва. Вода джерельна, мов жива. Робота в групах

Номер слайду 14

Перевір себеІ група. Джерельце, нього, камінням, задзвенить, джерельна.ІІ група. Вербою, виблискує, водою, порозчищаю, обмощу, не пущу.

Номер слайду 15

“Запиши слово фонетичною транскрипцією”1 команда. Сім’я-Насіння-Граються-Джміль-2 команда. Пам’ять-Зілля-Дивляться-Бджола-

Номер слайду 16

Перевір себе1 команда. Сім’я- [с/імйа]Насіння- [нас/ін/:а]Граються- [грайуц/:а]Джміль- [джм’іл/]2 команда. Пам’ять- [памйат/]Зілля- [з /іл /:а]Дивляться- [дивл /ац: /а]Бджола- [бджола]

Номер слайду 17

Я один в сім’ї такий. Кажуть, надто вже м’який, Хоч мовчун, та не дивак. В слові я не зайвий знак.

Номер слайду 18

Номер слайду 19

Я такий же, як знак розділовий,І відомий шкільній дітворі. Та в словах української мови. Я пишусь не внизу, а вгорі. Спробуй лиш написати ім’я –Зразу стану потрібним і я. ( )

Номер слайду 20

Апостроф потребує допомоги Розподільний диктант

Номер слайду 21

Перевір зошит сусіда. З апострофом. Бур’ян. Зв’язок П’ятірка. Здоров’я. М’ята. Пір’я. Без апострофа. Буряки. Свято. Ряска. Цвях. Морквяний. Святослав

Номер слайду 22

Встаньте, діти, посміхніться,Вліво, вправо поверніться. Нахиліться, розігніться. (Двічі)Руки вгору піднімайте. Піднімайте, опускайте. (Двічі)Дуже добре, всі сідайте. Фізкультрозминка

Номер слайду 23

Номер слайду 24

Номер слайду 25

“Розшифруй”1 група. Летенябачен, тафанзія, янілі, гакни, лекале, толяпо, нефотика.2 група. Ві3ло, 7я, пер6, 40а, 3буна, 100ляр, ві2га.

Номер слайду 26

Перевір себе. Телебачення, фантазія, лінія, книга, лелека, тополя, фонетика. Вітрило, сім’я, першість, сорока, трибуна, столяр, відвага.

Номер слайду 27

Номер слайду 28

1. Графік, що складений на тиждень.2. Перемога, що принесла радість.3. Робота, яка дає користь.4. Нарада, що пов’язана з виїздом.5. Зустріч, що принесла щастя.6. Людина, яка любить хвастатись.7. Випадок, що трапляється рідко.

Номер слайду 29

Перевір себе. Тижневий. Радісна. Корисна. Виїзна. Щаслива. Хвастлива. Рідкісна.

Номер слайду 30

Запам’ятайте винятки: зап'ястний, кістлявий, пестливий, хвастливий, хвастнути, хворостняк, шістнадцять; прикметники від іменників іншомовного походження (баластний, контрастний та інші).

Номер слайду 31

Метод «Алфавітне лото»Одеса, Луцьк, Полтава, Донецьк, Харків, Київ, Вінниця, Житомир, Чернігів, Суми.

Номер слайду 32

Перевір себе. Вінниця, Донецьк, Житомир, Київ, Луцьк, Одеса, Полтава, Суми, Харків, Чернігів.

Номер слайду 33

Номер слайду 34

Домашнє завдання. Повторити правила з вивченої теми, скласти словниковий диктант (10-12 слів) на вивчені орфограми

Номер слайду 35

УСІМ Дякую!

pptx
Додано
30 листопада
Переглядів
160
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку