Урок-подорож «Острів скарбів» Властивості додавання (переставна, сполучна).

Про матеріал
- Перед вами наше судно-фрегат. Сьогодні ми цим судном відправимося у мандрівку за скарбами, тому картка успіху сьогодні теж незвична.(У вигляді скриньки) За правильно виконані завдання ваша скринька зі скарбом поповнюватиметься золотими монетами та срібними, якщо будуть допущені помилки. Ця подорож вимагатиме від вас знань, умінь, активності, винахідливості, кмітливості. Чим краще ви будете працювати на уроці – тим менше штормів зустрічатимете , тим більше шансів дістатися до скарбу.
Перегляд файлу

Тема: Властивості додавання (переставна, сполучна).

Мета:

1) сформувати уявлення про переставну і сполучну властивості додавання, вміння використовувати ці властивості для зручності обчислень;

2) тренувати обчислювальні навички, вміння аналізувати і вирішувати текстові завдання;

3) розвивати логічне мислення, уяву, мову, пам'ять;

4) виховувати любов до предмету математика.

Розумові операції: аналіз, синтез, порівняння, аналогія.

Форма проведення: Урок-подорож «Острів скарбів»

Обладнання: карта-схема «Острів скарбів»,  квитки з цифрами,  конверти-кораблики з картками (диференційованими завданнями), геометричний матеріал, таблиця «Властивості додавання», музична фізкультхвилинка.

Хід уроку

І. Організація класу.

 

  1. Повідомлення теми і мети уроку.
  •         Перед вами  наше судно-фрегат. Сьогодні ми цим судном відправимося у мандрівку за скарбами, тому картка успіху сьогодні теж незвична.(У вигляді скриньки)  За правильно виконані завдання ваша скринька зі скарбом поповнюватиметься золотими монетами  та срібними, якщо будуть допущені помилки. Ця подорож вимагатиме від вас знань, умінь, активності, винахідливості, кмітливості. Чим краще ви будете працювати на уроці – тим менше штормів зустрічатимете , тим більше шансів дістатися до скарбу.

ІІ. Актуалізація опорних знань

  • «Мозкова атака»: перед тим, як вирушити у мандрівку зробимо перекличку та перевіримо багаж знань. Відповідаємо швидко, чітко, вірно!
  • Результат дії додавання? (Сума)
  • Найменше трицифрове число? ( 100)
  • У результаті якої дії отримуємо різницю? (Віднімання)
  • Щоб знайти перший доданок …
  • При додаванні двоцифрових чисел десятки додаємо до …………….
  • Периметр – це …
  • Що отримуємо, коли від суми віднімаємо доданок? (Другий доданок)
  • Скільки годин має доба?
  • Що зайве: трикутник, квадрат, м’яч?
  • Що зайве: зменшуване, від’ємник, доданок?

Знання не забули, то ж можна вирушати.

  • Хвилинка каліграфії.

Морякам завжди бажають:

Сім футів під кілем, що означає

Щасливого плавання, попутного вітру.

  • Для мандрівки нам потрібні квитки. У кожного з вас на парті лежать квитки із номером місця. Для того, щоб пройти на судно необхідно каліграфічно записати число у зошит.
  • Напишіть рядочок цього числа.
  • Що ви знаєте про це число?
  • Наша мандрівка розпочалась. Погляньте ми пливемо в Океанії знань з Математичної каліграфії
  • «Математична лагуна»

а) Робота з індивідуальними картками;

б) 475, 50, 400, 9, 485, 233, 999.

  • записати подані числа в порядку зростання (дівчатка);
  • записати подані числа в порядку спадання (хлопчики).

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

  • «Океанія знань»

1. На дошці

9+2    2+9

798+2   2+798

10+490   490+10

- Розгляньте вирази. Що в них спільного? ( Вони всі на додавання)

- Не виконуючи обчислення , знайдіть рівні суми.

Діти відповідають, а вчитель ставить знак рівності.

- Якою властивістю складання ви скористалися? ( Переставний)

- Яку суму легше знайти 798+2 або 2+798

2. Завдання для пробної дії

За 1 хвилину вам потрібно вирішити вираз  (456+99)+1

- Хто не виконав завдання? Чому?

- У кого є відповідь? Вчитель фіксує відповіді на дошці

- Давайте подумаємо, чому ми не змогли впоратися із завданням? ( Ми чогось не знаємо)

- Яке завдання ви виконували? ( Вирішували вираз)

- Який спосіб рішення використовували? ( Порядок дій)

- У чому утруднення? (Напевно є такий спосіб, коли можна легко вирішити цей вираз)

- Яку мету ставимо перед собою? ( Дізнатися новий спосіб вирішення виразу)

- Яку властивість ви повторили спочатку уроку? ( Переставну)

- Як ви цю властивість зобразили? ( На відрізку) А можна на відрізку зобразити ці числа? ( Так) А потім , що ми зможемо зробити? ( Скласти зручним способом)

- Зобразіть числа на відрізку. Знайдіть суму зручним способом.

- Що вийшло? ( 99+1+456)

- Якою властивістю ви скористалися? ( Переставну)

- Що ви змінили у виразі? ( Порядок дій)

- А як змінити порядок дій? ( Перенести дужки)

( 99+1)+456 

Фізкультхвилинка

«Каченята»

Раз-два — всі пірнають,

Три, чотири — виринають,

П'ять, шість — на воді

Кріпнуть крильця молоді,

Сім, вісім — що є сили

Всі до берега поплили,

Дев'ять, десять — обтрусились

І за парти опустились.

         1. Колективне опрацювання матеріалу поданого у підручнику.

 Завдання № 1, с.44.

  1.  Розвиток математичний знань
  • Течія принесла нас до «Острова обчислень»

     Обчислення виразів зручним способом.   Завдання № 3, с.45.

  • « Геометрична течія»

Робота з геометричним матеріалом.

 Наше судно стало рухатися швидше, ми потрапили до геометричної течії.

  • Як я про це дізналася?
  • Які це фігури. Так, це деталі  судна, що потрапило в біду.

Прошу допоможіть відновити судно.

Так судно майже готове до плавання. Але вітрила  зіпсовані, їх потрібно полатати. Для цього нам необхідно шматком тканини зашити розірване місце.

  • Як дізнатися якого розміру нам потрібна латка? Що це означає мовою математики?
  • Обчислити  периметр прямокутника. Завдання № 10, с. 46
  • Прочитайте гасло на вашому вітрилі? Яке із висловлювань ви взяли б у мандрівку?
  • Ви швидко справились із завданням. Схоже завдання ви будете виконувати дома .
  • Погляньте , прямо по курсу «Бухта загублених кораблів».
  • Діти, чомусь наш корабель дуже перехилився на одну сторону, а на морі піднімається шторм. Наші речі треба розмістити так,щоб по обидва боки була однакова маса вантажу. А чи вмієте ви визначати, де більше, а де менше? Зараз перевіримо.

Якщо ми обчислимо значення виразів, то власники повернуть свої судна, а ви поповните свої скриньки.

Порівняй вирази. Завдання № 9, с.46.

  •    Здається  попереду «Коралові рифи». Судна потрапили в біду, мабуть, не перевірили маршрут.

Розгадування ребусів.

ІV. Підсумок уроку.

 - Острів по курсу якийсь дивовижний. Давайте до нього підійдемо ближче.

Так це ж «Острів Скарбів»!

Під час подорожі ми подолали немалий шлях у пошуках скарбів. Кожен поповнив свою скриньку.  Ваші монетки  в ній – це ваші знання. Адже недарма в народі кажуть: знання – це скарб. Примножуйте його і надалі.

    - Які нові знання отримали на уроці?

- Які завдання сподобалися найбільше?

Ось і уроку кінець!

Хто працював – молодець!

За роботу – по заслузі.

Щиро дякую вам, друзі!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Острів обчислень

Океанія знань

Математична лагуна

Острів Скарбів

Острів Скарбів

Бухта загублених кораблів

Геометрична течія

Коралові рифи

Порт

 

 

 

 

 

 

 


Картка № 1

Склади програму дій:

  1.  (а – b) + (c + d);
  2.  а – (b + c) - d;
  3.  а + (b + c) – ( d - k);
  4.  (а + b) - (c - d) - k;

 

Картка № 2

 

Склади програму дій:

a)  (а – b) + (c + d);

b)  а – (b + c) - d;

c)  а + (b + c) – ( d - k);

d)(а + b) - (c - d) - k;

 


 


 

docx
Додано
17 січня 2019
Переглядів
817
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку