Математика 1 клас.
Урок-подорож "Пригоди Мамонтенятка".
Мета уроку : Закріплювати вміння додавати і віднімати в межах 10. Розвивати логічне мислення, обчислювальні вміння, самостійність, увагу, пам'ять. Виховувати інтерес до математики. .
Математика . 1 клас
Урок – подорож “Пригоди Мамонтенятка”
Тема: Закріплення вивчених табличних випадків додавання і віднімання
Мета:Закріплювати вміння додавати і віднімати числа в межах 10. Розвивати логічне вміння, самостійність, увагу, пам’ять. Виховувати інтерес до математики.
Обладнання : ілюстрації: мамонтеня, папуга, котик, білченя, мавпа, корабель. Запис пісні “Мама для мамонтеняти”, картки.
Хід уроку:
І. Організація класу
День у нас сьогодні незвичайний
А чому?
(Бо гості до нас завітали)
Тож привітайте, діти гостей.
(Добрий день!)
Час урок розпочинати .
Прошу всіх сідати.
ІІ. Оголошення теми і мети
Послухайте пісеньку і скажете, що ж у нього трапилось.
Воно дуже просить, щоб ми йому допомогли. Допоможемо?
Подорож наша буде цікавою і небезпечною, тому беремо з собою дружних, уважних, кмітливих математиків. Чи є серед нас такі?
Подорожувати ми з вами будемо на ось такому чудовому кораблі. ( вивісити малюнок корабля)
ІІІ. Робота над темою урока
Запис числа 10.
-1 доданок 2, другий – 4. Знайти суму.
- від 6 відняти 3.
- 9 зменшити на 4.
- 8 збільшити на 2.
- на скільки 5 менше за 9?
- Скільки разом сторін у п’ятикутнику і трикутнику?
6 3 5 10 4 8
Нас зустрічає папуга Аркаша, який не може порахувати банани.
Аркаша банани рахує. ( малюнок)
“Три зїв чотири залишилось”-
Довго міркує: “ А скільки ж їх там на гілці було?”
Хто Аркаші допоможе?
Аркаша цікавиться, а чи змогли ві за малюнком скласти і розвізати задачу?
А ще Аркаша полюбляє мандарини. ( малюнок)
Скільки їх? Він хоче, щоб ви дізнались, скільки всього фруктів.
– Взяли в руки біноклі і подивилися вдаль. Що у нас попереду?
А попереду у нас острів Котів.( малюнок)
Ой і хитрий у нас кІт
Сів на березі й сидить
Рибки у річці багато
Спробуй лиш її спіймати.
Який танець ми станцюєм?
Козачок, козачок!
Два прихлопи, два притопи,
На носок, на каблучок.
Ще крок вліво, другий вправо
ми танцюєм гопачок.
Я маленьке білченя,
Ягідки, горішки рахую щодня.
Два горішки і ще п’ять
Допоможіть порахувати.
7+2 …. 9 8-4 …. 7 1+6 …5
ІV. Підсумок уроку.
Давайе пригадаємо, які завдання виконували разом з ними?
Вони вам дуже вдячні, бо разом з вами навчилися додавати і віднімати в межах 10.
1 вересня вони теж підуть до лісової школи, бо вчитися дуже цікаво!