Урок "Подорож у країну Здоров'я

Про матеріал
Розробка підсумкового уроку, що проводиться у формі квест - гри, допоможе ефективно повторити вивчений матеріал, удосконалити уміння та навички.Виконання групових завдань під час квесту стимулює інтерес учнів, згуртовує учасників і дає їм можливість відчути себе безпосередніми учасникаминавчального процесу. .
Перегляд файлу

Основи здоров’я

Урок 35

Клас 5

 

Тема: Подорож у країну Здоров’я

Мета:

навчальна: узагальнити та систематизувати знання учнів;

розвиваюча: розвивати інтерес до навчання, увагу, активність;

виховна: виховувати комунікабельність, вміння взаємодії у групі, взаємоповагу.

 Обладнання: завдання для команд квест – гри, маршрутні листи, призи, медалі «Найкращий знавець основ здоров’я»

Форма проведення: квест - гра

Перебіг заходу

 І. Вступна частина

1.Вступне слово вчителя

Сьогодні ми зібрались з вами, щоб позмагатись у спритності, кмітливості, креативності, організованості, згуртованості і перевірити ваші знання, які ви отримали у 5 класі.

Розпочнемо нашу гру із правил.

Правила проведення квесту:

1.Всі учасники квесту діляться на команди, обирається капітан.

2. Кожна команда через спеціальний додаток в смартфоні  по QR-кодам визначає місце розташування станції.

3. Завдання від координатора квесту команда отримує тоді, коли усі її члени будуть присутні на пункті.

4. Координатори на кожній станції , після виконання завдань,  роблять відмітки у маршрутному листі, вказуючи кількість балів і час виконання завдань,  і  дають код наступної станції.

5. Квестери повинні дотримуватись правил  гри.

6. Квест - це командна гра, тому думка кожного  учасника має враховуватись.

7. Під час виконання завдань забороняється користуватися мобільним телефоном.

8. Після проходження усіх станцій  і виконання  завдань необхідно рухатися до фінішу і  здати маршрутні листи координаторам гри для підведення підсумків.

9. Послідовність старту визначать запитання. Стартує та команда, яка першою дасть відповіді на запитання:

 Про яку рису характеру говориться у вислові" Терпіння і труд все перетруть"? (силу волі)

  - Яка температура тіла вважається нормальною? ( 36,2 - 37.2)

  - Стан захищенності, коли людині нічого не загрожує, це... (безпека)

Вдалого вам старту!

( Учні отримують маршрутні листи і стартують)

 

ІІ. Основна частина

Станція «Народна мудрість»

1. Закінчити прислів’я

Без здоров’я немає ...(щастя)

Бережи одяг, доки новий, а здоров’я  - ... (доки молодий)

Рухайся більше, проживеш ... (довше)

Після обіду полеж, після вечері ... (походи)

Здоров’я маємо - не дбаємо, а втративши -... (плачемо)

Найбільше багатство - ... (здоров’я)

Не бігаєш  здоровим, побіжиш, коли... (захворієш)

В здоровому тілі – здоровий … (дух)

   2. Відгадати загадки

1. Два скельця, три дужки – на ніс і на вушка.   (Окуляри)

2. Куди ступиш – всюди маєш, хоч не бачиш – споживаєш. (Повітря).

3. Сидить дівчина в коморі, а коса її надворі. (Морква).

 4. Без рук, без ніг, а всіх кладе в постіль. (Сон)

5. Ми його купили, ми ним руки мили. Потім було мало, потім геть не стало. (Мило)

6. Ним всі діти граються, спортсмени – змагаються. Хоч і ніг не має, але як стрибає. (М’яч)

 


Станція «Навчальна»

1. Здоров’я - це узгодженість усіх його складових. Назвіть складові здоров’я.

2. Щоб уникнути небезпеки, треба знати формулу безпеки. Назвіть формулу безпеки.

3. Якщо людині стало зле на вулиці, необхідно зателефонувати ...

4. Назвіть чинники здоров’я

 

Станція «Палац здоров’я»

Щоб бути здоровим, необхідно дотримуватись певних правил. Для здорового способу життя характерні корисні звички. На окремих аркушах необхідно написати 9 корисних звичок.

Кожен аркуш - умовна цеглинка, із яких побудуйте Палац здоров’я.

 

Станція» «Терміни»

Встановити відповідності

 


  1. Пожежа

 

  1. Толерантність

 

  1. Права

 

  1. Евакуація

 

  1. Сон

 

  1. Почуття

 

  1. Дискримінація

 

  1. Емоції

 

 

а) стійке переживання, пов’язане зі ставленням людини     до іншої людини, предмета чи явища;

б) природний фізіологічний процес, коли організм перебуває у стані з мінімальною активністю мозку і зниженою реакцією на навколишній світ;

в) неконтрольований процес горіння;

г) короткотривалі   переживання людини під впливом зовнішніх або внутрішніх чинників;

д) система можливостей, які необхідні особі для її комплексного та цілісного розвитку;

е) визнання права інших людей жити і бути;

є) організоване виведення чи вивезення людей у безпечне місце;

ж) нерівне ставлення до людини або групи людей, обмеження у правах та свободах через певні ознаки

 


   Відповіді:

  1- в, 2 -е, 3 -д, 4 - є, 5 - б, 6 - а, 7 - Ж, 8 - г

 

Станція  «Важлива інформація»

 Назвати  номера телефонів рятувальних служб, до яких необхідно звернутись у випадку:

1. Відчули запах газу ...

2. Стали свідком крадіжки ...

3. Людина на вулиці втратила свідомість...

4. У сусідньому будинку загорілась квартира...

5. Людина провалилась під лід ...

6. Котеня впало у відкритий люк ...

8. Друг поранив руку ...

9. Людина тоне ...

10. Стали свідком ДТП ...

11. Розбили ртутний градусник ...

12. Вибухнула  невідома речовина ...

13. Неможливо відкрити двері у квартирі, де перебуває маленька дитина ...

14. Людина на пляжі отримала сонячний удар ...

15. Загорівся автомобіль ...

16. У місті загубилася дитина ...

17. У  квартиру намагаються проникнути невідомі ...

18. На зупинці лежав пакет із часовим механізмом ...

19. Стався вибух газу ...

20. На дорозі лежить обірваний електричний дріт ...

 

Станція «Шифрувальна»

Із букв, що знаходяться у конвертах, скласти слова

 (малина, лимон, морква, цибуля, яблуко)


ІІІ. Підсумок

Підведення підсумків гри.

Вручення переможцям медалей «Найкращий знавець основ здоров’я»,  подарунків учасникам квест - гри

 

docx
Додано
2 березня 2021
Переглядів
868
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку