УРОК-ПОДОРОЖ
з української мови
з теми:
‘‘ЧИСЛІВНИК’’
4 клас
Підготувала вчителька
початкових класів
Луб’янської гімназії №7
Шевчук Марія Іванівна
ТЕМА. Закріплення вивченого про числівник, його роль у мовленні.
Самостійна робота.
МЕТА. Систематизувати, закріпити, узагальнити, перевірити знання учнів про числівник за допомогою різноманітних видів діяльності.
ОБЛАДНАННЯ: маршрут подорожі, картки з числами, мікрофон, тестові завдання, повідомлення учнів, ілюстрації, монети
ТИП УРОКУ: урок узагальнення та систематизації знань.
ФОРМА УРОКУ: урок-подорож
ХІД УРОКУ
I. Організація учнів до уроку
-Діти, сьогодні до нас на урок завітали гості, поверніться і привітайтеся з ними.
- Доброго ранку травам росистим
Доброго ранку квітам барвистим
Доброго ранку сонечку ясному
Людям усім і усьому прекрасному
II. Актуалізація опорних знать учнів.
III.Повідомлення теми та уроку.
Картки: 16, 600, 50, 605, 70, 13, 800, 900, 20, 6. (шістнадцять, шістсот, п’ятдесят, шістсот п’ять, сімдесят, тринадцять, вісімсот, дев’ятсот, двадцять, шість)
-Діти перевіримо роботу в парах. Поміняйтеся з сусідом зошитами. Одна помилка мінус один бал.
- Наступна зупинка ‘‘ Знахідка’’. На дошці записані слова, потрібно підібрати до них числівники синоніми. Завдання виконуємо усно.
Півроку- шість місяців;
Четверть години- п’ятнадцять хвилин;
Полудень- дванадцята година;
Дюжина- дванадцять.
- Рухаємося далі, четверта зупинка ''Краснопис''. Записуємо каліграфічну хвилику 1 рядок.
С сс Сі Са Сім раз відміряй – один відріж.
н.з вз. с.з.
- Які види з'єднань ви використали? ( Нижнє, верхнє, середнє)
- На
звіть записані числівники? ( Сім, один)
- Як ви розумієте це прислів'я? ( Перш ніж зробити щось важливе треба гарно подумати)
-Наступна зупинка ''Розумники''.
- Від поданих кількісних числівників утворити і записати порядкові за зразком:
Один- перший;
Дев’ять- дев’ятий;
Сорок- сороковий;
Сто- сотий;
Вісім- восьмий;
Чотирнадцять- чотирнадцятий;
Двадцять- двадцятий;
Тридцять один- тридцять перший;
(Фронтальна перевірка)
-На зупинці ‘‘Відпочинь’’ виконаємо руханку.
Раз- ялинка,
Два- дубок,
Три березовий гайок,
А чотири- це травиця;
П’ять – мурашка трудівниця;
Шість- веселий їжачок;
Сім- Грибок боровичок;
Вісім- білка;
Дев’ять- пташка;
Десять- квіточка ромашка.
- Продовжуємо подорож, наступна зупинка «Мудра книга»
Розповідь про тварин, які витримують найнижчі температури.
(Діти називають числівники і ставлять до них питання.)
Перше (котре?)
Сто десять (скільки?)
На другому ( на котрому?)
На третьому ( на котрому?)
Вісімдесят ( скільки?)
(Робота в групах)
-Діти, вам було завдання по групах: дізнатись про спосіб і життя тварин Півночі, які живуть серед вічної мерзлоти і які температуру вони витримують.
I група- білі гуси
II група- тюлені
III група – білі ведмеді
(Виступи керівників груп біля дошки, ілюстрації на дошці).
(робота біля дошки за зразком).
-Вам потрібно записати речення за зразком про тварин і температуру, яку вони витримують. Читаємо зразок.
На дошці друге речення записує учень. Третє і четверте речення записуєте самостійно в зошит.
(Фронтальна перевірка).
-Знайдіть 25 вправу, виконаємо її усно. Перше речення читає учень, називає числівники і так далі.
(числівники: п’ятсот, шістсот, від сорока до п’ятдесяти)
-Наступна зупинка називається ‘‘Мікрофон’’.
-Зараз ми пограємо в гру, яка називається ‘‘Мікрофон’’, ви у мікрофон говорите прислів’я, приказка, скоромовки, вірші з числівниками один за одним.
-Наступна зупинка називається ‘‘Розсипанка’’.(Робота в парах)
-У вас на партах у конвертах знаходяться слова, з яких ви повинні скласти речення.
*На одному коромислі дві змії висять. (Брови)
*Удвох матерів по п’ять синів, і всім одне ім’я. (Пальці)
*Два скельця, три дужки-
На ніс і за вушка. (Окуляри)
*Один баранець пасе тисячі овець. (Місяць і зорі)
*Один батько тисячу синів має. (Дуб і жолуді)
*Сімсот соколят на одній подушці сплять ( Соняшник).
V. Перевірка вивченого матеріалу.
-Наступна наша зупинка ‘‘Мовознавець’’.
-Діти, у вас на партах лежать листки з тестовими завданнями, кожне завдання 2 бали. Максимальна оцінка 10 балів. З трьох варіантів відповідей ви повинні обрати одну правильну відповідь і обвести.
VI. Підсумок уроку.
VII. Оцінювання дітей за таблицею балів
VIII. Повідомлення домашнього завдання.