Укр.мова 4 КЛАС
ТЕМА. Виразне читання/слухання творів різних жанрів та з різною метою. Висловлювання індивідуальних вражень і міркувань з конкретного приводу або питання. Діалог у парі. Запис тексту під диктування. Творча робота з текстом. Перевірка орфограм зручним способом. Взаємоперевірка/ самоперевірка.
Мета: збагачувати знання про явища в живій природі навесні, розвивати зв'язне висловлювання, удосконалювати навички виразного, свідомого читання, уміння виконувати взаємо/самоперевірку, зацікавлювати читанням художніх творів.
Очікувані результати:
Обладнання та матеріали: презентація.
Тип уроку: урок формування навичок і вмінь.
Хід уроку
І.Орг.момент
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
ІІ.Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми, завдань
Впорядкуй рядки вірша-загадки.
Із одним вінком хатина,
Роботяща в нім родина.
По квітках усе літають,
Мед пахучий добувають.
(Бджоли)
Про яку хатину йде мова? (вулик)
Коли з'являються бджоли? (навесні, коли розцвітають квіти, квітнуть сади)
Як ви вважаєте, про що ми будемо вивчати на уроці?
Ми будемо читати твір Олескандра Копиленка «Сади цвітуть»,
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
3.1.Каліграфічна хвилинка
Дж бдж джм бджола джміль
Що робить бджола ? (збирає нектар)
Що робить джміль? (переносить пилок і запилює цвіт)
Бджола – [б дж о л а ] – 6 б, 5 зв., 2 склади.
Джміль – [дж м´ і л´ ] – 6 б, 4 зв., 1 склад.
3.2.Робота зприслів'ям
Прочитай і запиши прислів'я
Бджола їсти не просить, а мед носить.
Що означає це прислів'я? (бджоли мед не їдять, все своє життя працюють.)
3.3.Робота з текстом (Щоденні 5. Читання для себе)
Перший абзац читає вчитель.
Про що йде мова в цій частині тексту? (про дерева, що цвітуть)
Діти продовжують читати самостійно.
Доведіть, що це текст.
3.4.Робота зі словами
Зайве – весна.
Спільна ознака – дерева.
Поясни орфограму у словах «весна, дерева». (Весна, вЕсни, дерева – дЕрево)
Зайве – милуєшся. Спільна ознака – рухаються (мчать, снують) і це дієслова 3 особи множини.
Це переносне значення слів.
Для чого автор використав переносне значення? (щоб передати красу, настрій, замилування природою).
Фізхвилинка
https://www.youtube.com/watch?v=SfKOo53Bw_k
3.5.Виразне читання тексту вголос.
Який заголовок можна було б запропонувати для тексту? Чому?
4.Самостійне виконання.
4.1.Випишіть з тексту назви рослин у алфавітному порядку (взаємоперевірка)
Зразок:
Вишні, груші, проліски, сливи, фіалки, черешні.
4.2.Запишіть речення, вставивши слова з тексту (самоперевірка)
5.Робота в парі (завдання 184)
ІV.Підсумок, рефлексія.
Письмо для себе (есе на одну з тем)
Бджола мала, а й та працює.
Чому бджілок треба берегти?
Чи важко бджілці збирати нектар?
V.Домашнє завдання: с. 98 Впр. 185
Використані джерела
https://bee.net.ua/tipi-i-vidi-vulikiv-dlya-bdzhil-foto-video/
https://www.youtube.com/watch?v=SfKOo53Bw_k
https://www.youtube.com/watch?v=SfKOo53Bw_k