Урок - подорож у Задзеркалля
(1 клас)
Тема:
Закріплення
буквосполучень дж, дз,
звуків [дж], [дз], [дз']
вчитель початкових класів,
спеціаліст вищої категорії
Чернівецької ЗОШ І-ІІІст. №27
вул.Воробкевича 19, м. Чернівці 58032
Валентина Софроній
(т.0506137156)
Чернівці
Тема: Закріплення буквосполучень дж, дз, звуків [дж], [дз], [дз']
Мета:
Обладнання: презентація, велике дзеркало, картки із словами, малюнки, завдання.
Тип уроку: урок-подорож, закріплення.
Хід уроку
І. Організація класу
1.Енергоджайзер:
-хто любить навчатись – плесніть,
- хто мову бажає вивчати – затупотіть,
- хто любить працювати з друзями – потисніть руку,
-хто готовий працювати – сідайте.
Девіз: розум твій найкращий скарб, коли з ним ти маєш лад.
Бажаю вам на уроці бути допитливими, активними, уважними, старанними.
ІІ. Актуалізація знань
1.Гра «Кубик»
Кубик кидаю про букву розповідаю: дж, дз, г, й, щ, ь.
2. Загадка (джміль)- викласти на парті
Летить дід , сів на цвіт, волосинки розгортає, солоденького шукає.
3.Скласти пазл (гудзик), підібрати правильну звукову схему
ІІІ.Повідомлення теми і мети уроку
1. Темою нашого уроку буде «Закріплення написання буквосполучень дж, дз, звуків [дж], [дз], [дз], їх звукове значення, збагатимо словниковий запас, будемо співпрацювати в парі, в групах.
І потрапимо у … (хвилинка фантазії, звучить музика, учні висловлюють припущення) допоможе гра.
2.Гра «Букви» (букви рядами ходили – запам’ятати їх просили)
д з е р к а л о ----- країна Задзеркалля. - Яким ви його уявляєте? (вішаю дзеркало)
ІУ. Закріплення вивченого
1.Мовна розминка: дз - …дзь, дза - …дзя, дзо -… дзьо, дзу - …дзю, дзи – дзі.
І щоб ми не плутали проведемо калігр. хв
2.Каліграфічна хвилинка: Дз дз ….. Дж дж … дзьоб дзю дзя дзи дже джи
(обвести одну літру)
Зошит правильно кладу, вирівняю спину, ручку правильно візьму, гарно букви запишу.
Фіз..хв
3.Гра «Слова у Задзеркаллі» (учень бере картку і читає слово у дзеркалі)
-до нас потрапили слова із задзеркалля, спробуйте прочитати і запам’ятати їх.
Ьздег, агизд… (слова: ґедзь, дзиґа, джерело, дзвоники, джем, дзьоб)
4.Запис слів «Самодиктант»
-напишіть слово, що означає назву польової квітки (дзвоники)
- напишіть слово до ознак –міцний, пташиний (дзьоб)
- напишіть, що це на малюнку? (дзиґа) вислів: крутиться як дзиґа.
(обмін зошитами, перевірка з екрану)
5. Робота в парі. З’єднати слова правої і лівої частини:
Дзвенить бджола
Дзижчить пісня
Дзюрчить дзбан
Струмок
- яке слово не використали? (пояснити і показати дзбан)
Фіз…хв. для очей (жук у дзеркалі)
Марійка у дзбані принесла батькові води. (запис речення на дошці, пригадування правил)
6. Робота в групах.(об’єднайтеся за фігурами)
Слова в дзеркалі зачаклували: весна(навес), дзвінкі(кідзвін), джмелі(меджлі) відновіть їх.
-в яких словах більше букв ніж звуків? Чому?
Об’єднайтесь у групки за кольором: Вставте у речення потрібні розчакловані слова.
Над квітами загули … .Настала тепла … . По лісових стежках біжать … струмки.
Розташуйте речення послідовно.
У.Підсумок
1. Над якими буквосполученнями ми працювали?
Гра «клубочок слів»
2.Підсумкова бесіда:
Використані джерела:
1. Ефективний урок. Початкова школа/ Л.Кравчук, Київ: Редакція газет з дошкільної та початкової освіти, 2013
2. Сучасний урок у початковій школі: традиції та інновації / Г.О. Анісімова, О.В.Нікуло-чкіна, Тернопіль: Мандрівець, 2012
3. Ігрові методики роботи з учнями 1-4 класів / О.В.Скворчевська , Харків «Основа» , 2008
4.Газети «Початкова освіта»
5.Інтернет ресурси
Гра «Кубик кидаю, про букву розповідаю»
Читання слів у Задзеркаллі