Звичайні дроби
Урок – подорож
Тема. Звичайні дроби.
Мета. Узагальнити і систематизувати вивчений матеріал про звичайні дроби; удосконалювати обчислювальні навички; розвивати пам’ять, логічне мислення.
Тип уроку. Урок узагальнення і систематизації знань.
ХІД УРОКУ
Людина подібна до дробу:
в знаменнику те, що вона про себе думає,
а в чисельнику те, ким вона є насправді.
Що більший знаменник, то менший дріб.
Л. М. Толстой
І. Організаційний момент.
ІІ. Розв’язування задач і вправ.
Сьогодні ми з вами здійснимо подорож у країну Звичайних Дробів. Ми будемо подорожувати на чарівному летючому кораблі, якого назвемо «Наша уява».
І етап. Підготовка до подорожі.
Щоб вирушити у дорогу, треба спочатку підготуватися. Ми повинні знати мову країни, у яку їдемо у гості. Треба дати відповіді на питання.
На запитання ви відповіді дали, тому отримали перепустки у країну Звичайних Дробів.
Отже, щасливої дороги!
ІІ етап. Подорож по країні Звичайних Дробів.
Повільно чи швидко ми летіли, от і прилетіли до країни Звичайних Дробів. Перше місто, у яке ми здійснимо подорож, буде місто Порівняння Звичайних Дробів.
Завдання 1. Розмістити дроби у порядку зростання. Тоді ви прочитаєте, як називався перший дріб, який історично стали використовувати люди.
; 1;
;
;
;
;
;
п л н о а и в о
Розв’язання
;
; 1;
;
;
;
;
( половина ).
Далі ми відвідаємо місто Правильних і Неправильних Дробів.
Завдання 2. Виписати правильні і неправильні дроби. Неправильні дроби перетворити на мішані числа.
;
;
;
;
;
;
;
;
.
Розв’язання.
Правильні дроби:
;
;
;
.
Неправильні дроби:
= 1
;
= 3
;
= 4
;
= 1;
= 7
.
Наступна наша зупинка – місто Мішаних чисел.
Завдання 3. Перетворити мішане число в неправильний дріб:
2
; 5
; 7
; 2
; 5
; 10
.
Розв’язання.
2
=
; 5
=
; 7
=
; 2
=
; 5
=
; 10
=
.
Далі – у путь. Перед нами розкинулось велике місто – місто Суми і Різниці Звичайних дробів.
Завдання 4. Знайти суму чи різницю звичайних дробів.
Розв’язання.
Перед нами розкинулось ще одне цікаве місто – місто Рівнянь.
Завдання 5. Розв’язати рівняння.
Розв’язання.
1. (
+ х ) +
= 2
;
+ х = 2
–
;
+ х = 2
;
х = 1
–
;
х = 2
.
2. (
– х ) +
=
.
– х =
–
;
– х =
;
х =
–
;
х =
.
Ми потрапили у ще одне велике місто – місто Задач.
Задача 1. Андрійко склав план, як розмістити весною овочі на присадибній ділянці. Він запропонував на
ділянки посіяти моркву; на
– червоний буряк; на
– редиску; на
– кріп, а на
посадити картоплю. Чи зможе Андрійко разом з батьками здійснити свій план?
Розв’язання.
+
+
+
+
=
= 1
Відповідь. Андрійко з батьками зможе засадити присадибну ділянку.
Задача 2. Для компоту взяли 800 грам свіжих фруктів: яблук, груш і слив. Груші складали
, яблука –
маси всіх фруктів, а решту маси склали сливи. Скільки грамів слив взяли для компоту ?
Розв’язання.
1) 800 : 4 ∙ 1 = 200 ( г ) – груші,
2) 800 : 8 ∙ 3 = 300 ( г ) – яблука,
3) 200 + 300 = 500 ( г ) – яблука і груші,
4) 800 – 500 = 300 ( г ) – сливи.
Відповідь. 300 грамів.
ІІІ етап. Завершення цікавої подорожі.
Наша подорож підійшла до кінця. Сьогодні на уроці ми підсумували свої знання по темі «Звичайні дроби», переконалися, чи вміємо ми додавати, віднімати, порівнювати звичайні дроби. Я думаю, що жителі країни Звичайних Дробів були приємно здивовані вашими знаннями.
ІІІ. Підсумок уроку.
Виставлення оцінок.
Завдання додому.