Урок "Погода. Пори року"

Про матеріал
Мета: практична: - повторити й активізувати вживання лексичних одиниць з теми «Пори року. Погода» у мові учнів; - практикувати учнів в усному мовленні, читанні та аудіюванні; виховна: виховувати інтерес до французької мови, любов до природи, до прекрасного, естетичний смак; розвнвальна: розвивати зорову та слухову пам'ять, логічне мислення. Обладнання: тематичні картини «Пори року», календар, картки з текстом вірша, картки з текстом для читання, календарики, картки «Підставте слова».
Перегляд файлу

Пори року. Погода.

( 6 клас)

Мета:

практична: 

  • повторити й активізувати вживання лексичних
    одиниць з теми «Пори року. Погода» у мові учнів;
  • практикувати учнів в усному мовленні, читанні
    та аудіюванні;

виховна: виховувати інтерес до французької мови,  любов до природи, до прекрасного, естетичний смак;

розвнвальна: розвивати зорову та слухову пам'ять, логічне мислення.

Обладнання: тематичні картини «Пори року»,  календар, картки з текстом вірша, картки з текстом для читання,  календарики, картки «Підставте слова».

Хід уроку

І. Підготовка до сприйняття іншомовного мов­лення

1. Організаційний момент.

Вірші про початок уроку.

2. Фонетична розминка.

  1. Фонетичне відпрацьовування звуків.  Повторення місяців,пір року.
     

 

  1. Фонетичне відпрацьовування вірша « Les saisons »
    (учитель роздає текст вірша, записаний на картках).

 

Je suis l'Automne, J'apporte des pommes.

L'hiver me chasse Pour prendre ma place.

Je suis l'Hiver,

Je couvre de neige la terre.

le printemps me chasse

Pour prendre ma place.

Je suis le Printemps, J'apporte le beau temps.

L'été me chasse Pour prendre ma place.

Je suis l'Été,

J'apporte les blés.

L'automne me chasse

Pour prendre ma place.

 

 

3. Мовна розминка

En quelle saison sommes-nous aujourd'hui ? En quel mois sommes-nous aujourd'hui ? Quel temps fait-il en automne?

4. Повідомлення теми та мети уроку.

Professeur - Aujourd'hui, le sujet de notre leçon est « Les saisons. Le temps ».

(Презентація картин про пори року.)

II. Основна частина уроку

1. Активізація лексичного матеріалу.

  1. Повторення слів із теми, використовуючи картки.
  2. Встав пропущені букви у словах. Змагання у гру­пах.
  3. Напиши назви місяців.
  4. Гра «Снігова куля». Хто більше назве слів із
    теми.
  5. Знайди переклад речення (фронтальна робота).

 

 

 

2.. Розвиток діалогічного мовлення. Робота в парах.

Робота з мîнî-календариками, що є на кожній парті. Учні працюють у парах (завдання на картках).

1) Поставте запитання за зразком і дайте відповіді на них,використовуючи  порядкові числівники.

Зразок

- Quel est le premier mois de l’ année .   

 

2) У

    -Le deuxième mois est…le troisième mois est... 

2) Учні відповідають на запитання. Робота ведеться фронтально.

Professeur- Repondez aux questions.

 Сombien de saisons a une année ?

Quelles sont ces saisons ?

 Combien de mois a une année ?

Quels sont les mois d’hiver ?

 Quels sont les mois de printemps ?

 Quels sont les mois d’été ?

 Quels sont les mois d’automne ?

 


 


 


3.Фізкультхвилинка. Учні виконують фізичні вправи під жваву музику.  

4. Розвиток навичок читання.

Lisez le texte.

                          Un calendrier.

Voila un calendrier.Il est en francais.Regarde le caltndrier.Il est tres beau, avec de belles images.

Les noms des mois sont en grandes letters.Nous lisons: janvier, fevrier, mars, avril, mai, juin, juillet,aout, septembre, octobre, novembre, decembre.

 L'année a douze mois. Le mois de fé vrier a vingt-huit ou vingt-neuf jours.  Les autres mois ont

trente ou trente et un jours.

Les images sont en couleurs. Nous voyons les quatre saisons de l'année : l’hiver,   le printemps, l'été, l'automne.

L'hiver est blanc. Le printemps est vert. L'été est rouge.
L'automne est jaune. .

Voilà de grandes lettres : L, M, M, J, V, S, D- La lettre D est rouge. Les lettres indiquent les jours de la semaine : lundi, mardi, mercredi, jeudi, vendredi, samedi, dimanche.

- Complétez les phases.

Le calendrier est ... .

Les mois de l'année sont ....

Le mois de février a ....

Les quatre saisons de l'année sont ....

L'hiver est ... .

Le printemps est ....

L’été est... .

L'automne est ...

Les grandes lettres indiquent —

 

6. Відкритий мікрофон. Робота в групах.
(Кореспондент ставить учням запитання, а учні

відповідають на них.)

Journaliste - Quel temps fait-il en hiver ?

Élève 1 - En hiver, il fait froid. II ne pleut pas.

Journaliste - Quel temps fait-il en été ?

Élève 2 - En été, il fait chaud. Le ciel est bleu. Le soleil brille.

Journaliste - Quel temps fait-il en automne ?

Élève 3 - En automne, il fait mauvais. Il pleut; II fait du vent. Le ciel est gris.

Journaliste .- Quel temps fait-il au printemps ?

Élève 4 - Au printemps, il fait beau. Le ciel est bleu. Il fait du soleil.

Journaliste - Quel temps fait-il aujourd'hui ?

Élève 5 - Aujourd'hui, il fait beau. Il fait chaud. Il ne pleut pas, mais le ciel est gris.

 

7. Аудіювання міні-текстів про пори року.
(Учитель читає міні-тексти, а учні відгадують.)
 

Professeur - Devinez.

Je suis un tapis blanc.

Je couvre de neige la  terre,

Les arbres et les toits des maisons sont blancs.

Quelle saison est-ce ?

Je suis toute blanche. Souvent je tombe.

Mais je reste blanche Même quand je tombe.

Elle а douze fils.

Chaque fils а quatre filles.

Chaque fille а sept enfants.

Qui est-elle ?

Il se lève le matin.

II se couche le soir.

Tu ne le vois pas la nuit

II n'a pas de lit

J'apporte des pommes.

L'hiver me chasse Pour prendre ma place.

Comme tu es jaune,

 Comme tu es triste,

 Tu me rappelles le jeu du violoniste

. 8. Розвиток монологічного мовлення. Робота в групах. Захист про­ектів «Пори року. Погода.»

Групи розповідають про пори року. Звучать вірші та пісні французькою  мовою про осінь, зиму, весну та літо.

Наприклад, захист проекту групи «Осінь»

L'automne, l'automne,

Le vent tonne

Et il apporte

Les feuilles mortes.

En automne, il fait frais,

Mais les gens sont gais,

Ils portent des manteaux

Et de différents chapeaux.

C'est l'automne. L'automne a trois mois : septembre, octobre, novembre.

En automne, il fait frais. Parfois, il fait mauvais. En automne, il pleut souvent.

III. Заключна частина уроку

1. Домашнє завдання.

  1. Впр. 4 (с. 54), письмово.
  2. Впр. 6 (с. 54), вивчити.

2. Підведення підсумків уроку.

Professeur - Dites quel temps fait-il aujourd'hui ? Est-ce qu'il fait beau / chaud / froid ?

- Est-ce que vous aimez notre leçon ?

 

 

docx
Додав(-ла)
Юхимець Тамара
Додано
1 червня 2022
Переглядів
523
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку