Урок "Поняття презентації та комп’ютерної презентації, їх призначення. Поняття про слайдові та потокові презентації"

Про матеріал

Розробка уроку в 10 класі (рівень стандарт) з теми "Поняття презентації та комп'ютерної презентації, їх призначення. Поняття про слайдові та потокові презентації. Огляд програмних і технічних засобів, призначених для створення і демонстрації презентацій"

Перегляд файлу

 

Тема шкільного курсу: Комп’ютерні презентації

 

 

Урок №1

 

 

Тема уроку: Поняття презентації та комп’ютерної презентації, їх призначення. Поняття про слайдові та потокові презентації. Огляд програмних і технічних засобів, призначених для створення і демонстрації презентацій

 

Мета уроку:

Навчальні – визначити поняття презентації та комп’ютерної презентації, їх призначення, розглянути слайдові та потокові презентації, програмні та технічні засоби їх створення;

навчитись створювати колективну презентацію.

Виховні – виховувати відповідального користувача Інтернету, вміння працювати у групі, інтерес до предмету; патріотизм.

Розвивальні – розвивати творче та критичне мислення учнів, комунікаційну компетентність, навички самостійної роботи щодо пошуку інформації, аналізу та критичного її оцінювання; формувати практичні вміння та навички щодо наочного представлення інформації за допомогою програм створення презентацій. 

 

Обладнання уроку: зошит, картки з портретами українських письменників, картки з логотипами запорізьких виробників,  телевізор,відеоролик, комп’ютери, підключені до Інтернету, можливе використання смартфонів, відеоролики «Скрайбінг», «Зарубати на носі», пісня «Я люблю мою країну Україну!».

 

Тип уроку: урок подання нових знань.

 

Компетенції учнів на уроці:

Основні поняття

Основні знання

Основні вміння

Презентація, комп’ютерна презентація слайдова та потокова презентація, слайд, макет слайду, технологія скрайбінг.

Популярні пошукові системи, правила безпечного користування Інтернетом, основи створення слайдової презентації

Знайти інформацію із заданої теми, обробити її та представити у визначеному вигляді

 

Основні етапи уроку:

Етап

К-ть хвилин

1.Повідомлення теми, мети, завдань уроку, мотивація навчальної діяльності

3

2.Повторення та активізація опорних знань

7

3.Первинне осмислення матеріалу

20

4.Первинне закріплення матеріалу

10

5.Підведення підсумків уроку

3

6.Постановка домашнього завдання

2

 

 

 

Хід уроку:

 

Етап 1. Повідомлення теми, мети, завдань уроку, мотивація навчальної діяльності 3’

Що робить вчитель

Що роблять учні

Часто виникає потреба у представленні чого-небудь нового: ідей, проектів, продукції, товару тощо.

Як називається захід, на якому відбувається таке представлення?

Для покращення сприйняття повідомлень доповідачі створюють спеціальні електронні документи, які містять ілюстративний матеріал та підготовлені для перегляду на великому екрані.

Як називається такі документи?

Сьогодні на уроці ви спробуєте провести презентацію та створити колективну комп’ютерну презентацію, а також дізнаєтесь які бувають презентації та ознайомитесь із сервісами для створення презентацій.

 

 

 

 

Відповідають на питання: презентація

 

 

 

 

 

 

 

Відповідають на питання: комп'ютерна презентація

 

Запишіть тему уроку в зошит

Записують тему у зошит

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Форми навчання на даному етапі: фронтальна

Методи навчання на даному етапі: бесіда

 

Етап 2. Повторення та активізація опорних знань 7’

Що робить вчитель

Що роблять учні

В курсі «Технології» ви вже пробували створювати презентації. А зараз ми перевіримо ваші теоретичні знання. Сідайте, будь-ласка, за комп’ютери. Можете використовувати для тестування свої смартфони. Вчитель зачитує тестові запитання у сервісі kahoot.it

Відповідають на тестові завдання

 

 

 

 

 

Підводить підсумки тестування: 1 місце – 2б, ІІ – 1,5 б, ІІІ – 1б, інші – 0,5б

Виставляють оцінку в лист самооцінювання

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Форми навчання на даному етапі: індивідуальна

Методи навчання на даному етапі: комп’ютерне тестування

Засоби навчання на даному етапі: Інтернет, сервіс kahoot.it

 

Етап 3. Первинне осмислення матеріалу 20’

Що робить вчитель

Що роблять учні

Представити власний товар на ринку (3-4 речення). Кожен учень отримує картку з англомовним терміном. Учні розділяються на 3 групи за темами: Text, Internet, Multimedia. Кожна група отримує картинку з зображенням товару одного з виробників Запоріжжя (Пан Круасан, Айс, Mida). Потім один представник від кожної команди проводить презентацію.

Обговорюють завдання в групі, записують тези для виступу. Обирають того, хто буде представляти роботу групи

 

 

Один учень від команди виступає

Виставляють оцінку в лист самооцінювання 

А зараз запишемо основні визначення у зошит.

Презентація – це публічне представлення інформації з певної теми.

Комп’ютерна презентація – електронний документ, що містить матеріали інформаційного характеру та підготовлений для перегляду на екрані.

За допомогою презентацій можна створювати і демонструвати навчальні і довідникові слайд-фільми, висловити свою думку щодо вивченої теми.

Серед комп'ютерних презентацій розрізняють слайдові та потокові презентації.

Слайдова презентація розробляється і демонструється як послідовність слайдів. Доповідач, як правило, керує зміною слайдів на екрані, послідовністю появи на них певних об'єктів. Він може попередньо налаштувати автоматичний показ об'єктів через певні інтервали часу.

До цього виду систем опрацювання презентацій відносяться

  • Microsoft Office PowerPoint,
  • OpenOffice.org Impress,
  • ProShow Producer,

Потокові презентації призначені для неперервного відтворення послідовності (потоку) об'єктів із заздалегідь визначеним часом показу кожного з них. Фактично це відеофільм, наприклад рекламного або навчального призначення. Програмами для опрацювання цього виду презентацій є:

  • Adobe Flash,
  • Microsoft Movie Maker

Існують також онлайн-сервіси для створення презентацій: Google Presentations, Prezi.com

А зараз пропоную розгадати ребус.

Скрайбінг - новітня техніка презентації, доповідь виступаючого ілюструється "на льоту" малюнками фломастером на білій дошці (або аркуші паперу).

Bиходить ніби "ефект паралельного проходження", коли ми й чуємо і бачимо приблизно одне і те ж, при цьому графічний ряд фіксується на ключових моментах аудіоряду.

Mальований скрайбінг – класичний варіант скрайбінга. Рука художника малює в кадрі картинки, записує ключові слова паралельно з текстом, що звучить за кадром.

Oнлайн скрайбінг – створюється за допомогою онлайн сервісів мережі Інтернет (PowToon, VideoScribe та інші).

Тепер переглянемо ролик, створений за допомогою ручного скрайбінгу та сервісу PowToon,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Записують у зошит схему:

 


 

 

 

 

 

Учні розгадують ребус

Записують визначення «скрайбінг» у зошит

 

 

 

Учні переглядають відеоролики

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Форми навчання на даному етапі: групова, колективна

Методи навчання на даному етапі: рольова гра, лекція, демонстрація

Засоби навчання на даному етапі: відео, мультимедіа

 

Етап 4. Первинне закріплення матеріалу 10’

Що робить вчитель

Що роблять учні

Зараз ви будете розробляти електронний посібник з української літератури для допомоги учням при складанні ЗНО. Це буде колективна презентація. Оберіть будь-ласка собі карточку з українським письменником. Знайдіть інформацію про нього та розмістіть на декількох слайдах в презентації

На робочих місцях є пам’ятка для створення презентації. (Під час виконання тихо звучить пісня про Україну)

Шукають інформацію в Інтернеті, аналізують її та переносять її в презентацію.

 

 

 

 

Потім виступають по черзі з докладом

 

Виставляють оцінку в лист самооцінювання 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Форми навчання на даному етапі: індивідуальна

Методи навчання на даному етапі: практична робота, міні-проект

Засоби навчання на даному етапі: роздатковий матеріал, Інтернет, Google-презентації

 

Етап 5. Підведення підсумків уроку 3’

Що робить вчитель

Що роблять учні

Сьогодні на уроці ми розглянули види презентацій та за допомогою яких програм можна їх створювати.

Пропоную підвести підсумок нашого заняття, склавши сенкан.

Нагадую, як він складається

один іменник - назва

два прикметника з теми

три дієслова з теми

іменник або словосполучення

ключова фраза

Складають сенкани, зачитують їх

 

 

 

 

 

Виставляють оцінку в лист самооцінювання

Питання. Чому ви навчились сьогодні на уроці? Чим був корисний урок? Чи пригодяться вам отриманні знання в житті?

Відповідають на запитання

Оцінювання учнів:

Тест – 2б                Робота в групі – 3б

Презентація – 5б      Сенкан – 2б

Заповнюють листи самооцінювання, ставлять підсумкову оцінку, порівнюють її з оцінкою вчителя.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Форми навчання на даному етапі: фронтальна, індивідуальна

Методи навчання на даному етапі: бесіда

Засоби навчання на даному етапі: плакат

 

Етап 6. Постановка домашнього завдання 2’

Що робить вчитель

Що роблять учні

Прочитати параграф 2.1 за підручником.

Підготувати матеріали для створення презентації на тему «Професії майбутнього».

Записують завдання у щоденник

 

 

 

 

 

 

Додаткова інформація

 

Список використаних джерел

Для вчителя

Для учнів

1.Руденко В.Д., Макарчук О.М., Патланжоглу М.О. Базовий курс інформатики у 2-х частинах (навчально-методичний посібник), 10-11 кл., Видавнича група ВНV, 2005, 2006.

1.Ривкінд Й.Я., Чернікова Л.А., Шакотько В.В. Інформатика (підручник), 10 клас. Ґенеза, 2010.

2.Ривкінд Й.Я., Чернікова Л.А., Шакотько В.В. Збірник завдань, тренувальних вправ, практичних робіт і тематичного оцінювання з інформатики.10 клас, Ґенеза, 2007.

 

3.Microsoft Corporation, Інформаційні технології в навчанні (навчально-методичний посібник),  10-11 кл. Видавнича група ВНV, 2005.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаткові матеріали до уроку

 

 

 

 

Лист самооцінювання _______________

 

Тест – 2б

 

Робота в групі – 3б

 

Презентація – 5б

 

Сенкан – 2б

 

 

 

 

 

Посилання на відеоролики:

«Скрайбінг»,

«Зарубати на носі»,

пісня «Я люблю мою країну Україну!».

 

 

Англомовні терміни

The Internet

account - аккаунт, password - пароль, sign up зареєструватися, attachmentприкріплення

 

Multimedia

multimedia device - мультимедійний пристрій, laptop - ноутбук, tablet computer – планшет

 

Text

underlined – підкреслений, make lists - створити списки, in bold - жирним шрифтом

 

 

doc
Додано
30 жовтня 2018
Переглядів
1423
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку