Комунальний заклад «Кам’янсько – Дніпровська загальноосвітня санаторна школа-інтернат» ЗОР
Урок української мови 4 клас
Тема: Поняття про числівник як частину мови.
Вчитель початкових класів
Козлова Лілія Романівна
ТЕМА : Поняття про числівник як частину мови
Мета: ознайомити учнів з новою частиною мови – числівником, дати початкове поняття про числівник, його функцію в мовленні, вчити застосовувати знання про числівник на практиці і правильно вживати у мовленні. Виховувати бажання краще знати рідну мову. Виховувати вміння співпрацювати в групі.
Хід уроку
1.Організаційний момент.
Сьогодні у нас незвичайний урок,
Сьогодні ми зробимо ще один крок
В країну прекрасну, в країну чудову
Що нас так чекає й збагачує мову.
2. Основна частина
Гра - розминка «Мікрофон».
- Діти, пригадайте казку про Царицю граматику і скажіть на скільки частин мови Цариця поділила всі слова?
- Які частини мови ми вже вивчили?
_ Що називається іменником?
- Як змінюються іменники?
- Прикметники – це . . .
- Дієслово …
- Службові частини мови . . .
ГРА « ПРИДГАДАЙ І ДОВЕДИ» (Слайд 5).
Проблемна ситуація (Слайд 6)
- До якої частини мови належать слова два і сьомий? Поставте до них запитання.
- В українській мові є багато слів, що називають числа – це…
А допоможуть вам вірно загадки .
- 2 3 4 6 – що я назвала? (Числа)
- Відгадайте загадку:
Гребінь, крила, гарний хвіст.
Хто співає, як артист? ( Півник)
- РОБОТА НАД ВИВЧЕННЯМ НОВОГО МАТРІАЛУ (СЛАЙД КАЗКОВІ ГЕРОЇВ).
- Скільки ви бачите на малюнку казкових героїв?
- Яка по порядку стоїть Червона Шапочка?
- Скільки морквинок у зайчика?
Робота з підручником.
Робота в парах: виконання вправи 240, сторінка 102.
Колективна робота: вправа 241(усно).
Вправа «Зайва літера».
Віксім, дев`яноосто, чотмирнадцять, тисояча, двадшцятий, дечсятий.
Творча робота:
Пригадати казки, в назвах яких є числівники.
«Дванадцять місяців» , «Три ведмеді», «Троє поросят», «Вовк і семеро козенят», «Білосніжка і сім гномів»
Завдання-змагання «Чарівна скринька».
Підсумок уроку.