Математика Підготовчий клас
Урок №_______________ Дата ____________________
Тема. Порівняння чисел 1, 2, 3.Знаки «більше», «менше», «дорівнює».
Мета: навчати учнів порівнювати групи предметів і відповідні числа; ознайомити із знаками «>», «<», «=»; вдосконалювати обчислювальні навички, вміння читати рівності, нерівності; розвивати увагу; виховувати старанність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Гра «Лічи вперед. Лічи назад»
Грати можна «ланцюжком». Кожен учень дає завдання наступному: «2 — лічи вперед» або «3 — лічи назад».
2. Весела лічба
- На ґанку в нас щеня сидить,
А в нього вухо тріпотить.
Ось прибіг ще один
Та й усівся поруч з ним.
Скільки стало цуценят?
- Вісім ратичок у них.
Пара хвостиків смішних,
Ще й дві пари оченят.
Скільки разом поросят?
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ
1. Практична робота з паличками для лічби
— Покладіть на парту 1 — паличку, а під нею — 2 палички.
— Де паличок менше — вгорі чи внизу?
Вимовляємо: вгорі паличок менше, ніж внизу.
— Тепер покладіть 2 палички вгорі і 1 внизу.
— Де паличок більше?
Вимовляємо: вгорі паличок більше, ніж унизу.
— Тепер покладіть 3 палички вгорі і 3 внизу.
— Що можна сказати про кількість паличок угорі і внизу?
Вимовляємо: паличок угорі і внизу порівну.
Фізкультхвилинка
2. Робота з набірним полотном
— Скільки кошенят ліворуч? Скільки — праворуч? Де менше?
— Яке число менше — 1 чи 2?
— У математиці для порівняння чисел використовують спеціальні знаки. Слово менше позначають знаком «<». (Учитель виставляє на дошці картку <.)
— Запис 1 < 2 читаємо так: «Один менше двох». (Діти повторюють уголос.)
— Скільки цуценят ліворуч? Скільки — праворуч? Де більше? Яке число більше — один чи два?
— Слово більше позначають знаком «>». (Учитель виставляє на дошці картку < .)
— Запис 2 > 1 читаємо так: «Два більше одного». (Діти повторюють уголос.)
— Скільки папуг ліворуч? Скільки — праворуч? Що можна сказати про їх кількість? (Однакова)
— Слова однаково, або порівну, позначають знаком «=». (Учитель виставляє на дошці картку =.)
— Запис 1 = 1 читаємо так: «Один дорівнює одному».
3. Робота за підручником (с. 15)
Завдання 1
— Скільки сопілок ліворуч? Скільки праворуч? Де менше? Яке число менше — 1 чи 2?
— Прочитайте запис.
Завдання 2
— Скільки барабанів ліворуч? праворуч? Де більше? Прочитайте запис.
Завдання 3
— Скільки сурм ліворуч? праворуч? Прочитайте запис.
Завдання 4. Практична робота
— Яких предметів у класі порівну? Яких більше? Яких — менше?
— Про кількість яких предметів у класі можна сказати 2 >1; 2 = 2?
IV. РОБОТА В ЗОШИТІ
1. Письмо знаків „>”, „<”, „=” (1 рядок)
2. «Конкурс красунь». Написання цифр 1, 2, 3
Пальчикова гімнастика «Вітаннячко»
Пальці прямі, долоні разом. Однойменні пальці торкаються один одного на наголошені склади.
Доброго ранку, сонце привітне!
Доброго ранку, небо блакитне!
Доброго ранку, у небі пташки!
Доброго ранку, маленькі дубки!
Я вас вітаю, люблю, пізнаю,
Бо ми живемо в одному краю.
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Ми рахували? Ми писали? Предмети порівнювали? Які знаки запам’ятали?
— Оцініть себе, як ви працювали на уроці. (Діти малюють сонечко в зошиті.)