повторити, систематизувати знання учнів про натуральні числа, десятковий запис натуральних чисел; згадати відомості про поняття класу та розряду числа до мільйона; відпрацьовувати навички дотримування правил читання і запису натуральних чисел; повторити правила порівняння натуральних чисел. Формувати навички самостійної роботи, розвивати розумову діяльність.
Урок №7 Дата:
Тема: Порівняння натуральних чисел.
Мета: повторити, систематизувати знання учнів про натуральні числа, десятковий запис натуральних чисел; згадати відомості про поняття класу та розряду числа до мільйона; відпрацьовувати навички дотримування правил читання і запису натуральних чисел; повторити правила порівняння натуральних чисел. Формувати навички самостійної роботи, розвивати розумову діяльність.
Тип уроку: повторення і систематизація знань, вмінь, навичок учнів.
Обладнання: картки для усного рахунку.
Очікувані результати: у процесі уроку учні зможуть:
Хід уроку
I. Організаційний момент
1.Налаштування учнів на роботу.
2. Повідомлення теми, мети, очікуваних результатів уроку.
II. Актуалізація опорних знань.
а) Питання до класу:
1. З якими числами ви познайомились в початковій школі?
2. Скільки вам років? Скільки у вашому класі дітей? Скільки парт у класі?
А скільки стільців? Яка чисельність населення нашого міста? А країни?
3. За допомогою яких чисел ви мені давали відповіді?
4. Так які числа називаються натуральними?
5. 0 - натуральне число?
6. Назвіть найменше натуральне число.
7. Найбільше число.
8. Як називаються знаки які приходять на допомогу запису натуральних чисел? Скільки їх ? Назвіть.
9. 4205; 135168; 2624398. На прикладах назвати відомі вам розряди, класи.
10. З скількох розрядів складається кожний клас числа?
б) Усна робота ( на кожній парті картки з умовами вправ для усної роботи)
1. Прочитати.
2. До якого розряду належить цифра 5 кожного з поданих чисел.
5) 4623539;
6) 2389753;
7) 1000205.
3. Вкажіть скільки сотень, десятків, одиниць у наступних числах:
253; 648; 286; 966.
4. Зріст Буратіно у сантиметрах записується найменшим трьохзначним числом. Який зріст Буратіно?
в) Колективна робота з класом.
1)Біля дошки один учень записує на слух наступні натуральні числа:
323145; 6005139; 4206130; 144258; 1000028; 9120025; 6044189; 2390474; 7105.
2)Три учні біля дошки виконують аналогічне завдання: записати натуральні числа
1000024; 2078187; 43048; 4300189; 9765000; 305055; 6097300.
3)Записати у вигляді розрядних доданків наступні числа :
348; 5243; 23139.
4)Математичний диктант ( учням пояснити як будемо виконувати: перед кожним на парті лежить умова диктанту)
І варіант
Записати за допомогою цифр наступні натуральні числа :
А) Триста сорок чотири тисячі двадцять п’ять;
Б) Три мільйони двадцять вісім тисяч сто три;
В) Шість мільйонів триста сорок вісім;
Г) Один мільйон триста тисяч п’ятнадцять.
ІІ варіант
А) Двісті сорок сім тисяч триста;
Б) Вісім мільйонів тридцять дев’ять тисяч вісім;
В) Чотири мільйони шістсот вісімнадцять;
Г) Три мільйони вісімсот тисяч чотири.
ІІІ. Порівняння натуральних чисел.
Інтерактивний метод «Мікрофон»
Учні, тримаючи в руках мікрофон, розповідають, які відомі правила вони використовують для порівняння чисел.
Вчитель підводить підсумок розповідям дітей та пояснює, як вони можуть порівнювати натуральні числа.
г) Повертаємось до карток усної роботи і виконуємо наступне:
5. Порівняти:
д) Запитання до класу :
1) Як порівнюємо числа з різною кількістю знаків?
2) Як порівнюємо числа з однаковою кількістю знаків?
ж) Порівняти числа.
З підручника виконуємо:
№ 122, 124, 130, 131
IV. Підсумок уроку.
1. Що повторили на уроці?
2.Чи вдалося вам заповнити прогалини в знаннях?
V. Домашнє завдання. Параграф 4 ( про порівняння чисел № 123, 125
1