Урок "Порядок виконання дій у виразах з дужками. Порівняння чисел і виразів. Складання і розв’язання задач за коротким записом." 2 клас

Про матеріал

Тема: Порядок виконання дій у виразах з дужками. Порівняння чисел і виразів. Складання і розв'язання задач за коротким записом.

Мета:

  • ознайомити учнів з порядком виконання дій у виразах, які містять дужки;
  • розвивати мислення, увагу;
  • розвивати пам'ять, мову, логічне мислення учнів;
  • виховувати інтерес до предмета, дбайливе ставлення одне до одного;
  • виховувати наполегливість, точність, акуратність.

Обладнання: мультимедійна дошка, проектор, індивідуальні картки, наочність.

Тип уроку: урок-подорож

Перегляд файлу

 

 

Відкритий урок з математики

 

«Порядок виконання дій у виразах з дужками. Порівняння чисел і виразів. Складання і розв’язання задач за коротким записом.»

 

 

 

 

 

 

Класний керівник:Лупол А.В.

 

Тема: Порядок виконання дій у виразах з дужками. Порівняння чисел і виразів. Складання і розв’язання задач за коротким записом.

Мета:

  • ознайомити учнів з порядком виконання дій у виразах, які містять дужки;
  • розвивати мислення, увагу;
  • розвивати пам'ять, мову, логічне мислення учнів;
  • виховувати інтерес до предмета, дбайливе ставлення одне до одного;
  • виховувати наполегливість, точність, акуратність.

Обладнання: мультимедійна дошка, проектор, індивідуальні картки, наочність.

Тип уроку: урок-подорож

Хід уроку

І. Організаційний момент.( слайд 1)

 

І сувора, й солов’їна

Математики країна.

Праця тут іде завзята

Вмій лиш спритно працювати.

Вмій кмітливо все збагнути,

Першим в відповіді бути.

Вирушаємо у путь –

Нас цікаві речі ждуть!

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1.Гра «Дешифрувальник»

До нас сьогодні завітала незвичайна гостя, а щоб дізнатись її ім’я вам потрібно

виконати приклади які у вас на хмаринках. Кожній  відповіді прикладу відповідає літера. Склавши літери зможете відгадати як звуть цю незнайомку.(слайд 2 (1 клік)

 75 +9 =84     11-3=8

 64+7=71      34-6=28      89+3=92

(слайд 3 )

Ми знайшли всі літери які нам необхідні і з них вийшло слово (слайд 4 )

…. Осінь.

Дійсно сьогодні до нас з вами завітала чарівна пора року Осінь.

І принесла нам цілу корзинку цікавих завдань.

 

Діти, знаєте хто я?

Тепла осінь чарівна.

Людям я плоди дарую,

Тихо по садах крокую.

Ось у школу я прийшла,

Вам гостинці принесла,

Ви працюєте у класі?

В кошику завдання ваші.

2.  Вправа «Мозковий штурм»

- Восени дерева стають наче казкові. Чому? Так, тому що листя стає різнобарвним. Наша Осінь засумувала адже загубила свої чарівні листочки для того, щоб їх знайти пропоную виконати наступне завдання.

Кожен листочок коштує одну правильну відповідь. Отже, запитання:

-Як називаються числа при додаванні?

-Скільки в одному метрі сантиметрів?

-Як знайти невідомий доданок?

-Скільки в одній добі годин?

-Як називаються числа при відніманні?

- Скільки копійок в одній гривні?

-Як знайти невідоме зменшуване?

Дякую, ви впорались з завданням а отже допомогли Осені здобути чарівні листочки. І Осінь кожному з вас подарувала по такому ж листочку.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

Отож  у кожного з  вас на парті є листочки  різних кольорів.

У першого ряду зелені, у другого ряду – жовті, а в третього - червоні.

Що ж там за на тих листочках? (5 слайд )

Так, це вирази з дужками.

Пригадайте будь ласка як виконуються такі вирази?

ІV. Вивчення нового матеріалу

1.Розв`язування прикладів. (5 слайд )

 8 + ( 9 – 3 )=

 10 – ( 5 + 2 ) =

 12 – ( 7 + 2 ) =

2.Розв`язування задачі.

Наша гостя передала нам корзинку з різними гостинцями, але для того щоб її отримати нам потрібно розв`язати задачу:

Осінь поклала до кошика 5 яблук, 10 горішків та 8 грибів. Скільки всього гостинців принесла нам Осінь. (слайд 6 )

Аналіз задачі:

-Про що йдеться  в задачі?

- Скільки яблук у кошику?

-Скільки горішків у кошику?

-Скільки грибів у кошику?

-Що нас запитує задача?

-Чи можемо ми відразу знайти скільки  всього гостинців?Чому?

-Яка буде перша дія?А друга?

Яблук -5 шт.

Горіхів – 10 шт.       ? шт.

Грибів – 8 шт.

(слайд 7 )

3. Фізкультхвилинка (слайд 8 (1 клік)

-Молодці!Ви виконали задачу, а тому заслужили на відпочинок.

Хто їсть яблука, горішки і гриби? Так це героїня нашої фізкультхвилинки.

V. Узагальнення й систематизація знань.

1. Обчислення значень виразів

Ми вже запам`ятали головне правило виразів з дужками. Нагадайте будь- ласка. Добре, тоді ці приклади які бачимо на слайді виконуємо самостійно.

5 + ( 18 – 9 ) = 14                                          21 – ( 40 – 20 ) = 1

94 – ( 54 + 40 ) = 0                                         15 + ( 19 – 16 ) = 18

(слайд 9)

 2. Розв`язування рівняння:

А зараз я пропоную вам зібрати останні осінні квіти, для цього нам потрібно розв`язати рівняння(слайд 10):

Х+ 28= 35 (7)

Х- 43= 20 (63)

85-Х= 12  (73)

3. Задачі на логіку

У трьох братів по одній сестрі. Скільки всього дітей в сім’ї ? ( 4 )

Гуска має масу 3 кг. Якою буде її маса, якщо вона стане на одну ногу ? ( 3 кг )

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія.

-  Що нового дізналися на уроці ?

- Яке правило про порядок  виконання дій у виразах Ви запам’ятали ?

VІІ. Домашнє завдання

 Виконати завдання на картках.

 

docx
Додано
25 лютого 2018
Переглядів
1460
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку