Этапы изучения нового материала построены на основе создания проблемных ситуаций, которые стимулировали самостоятельность мышления и творческую активность учащихся.
Тема: Прийоми округлення. Розв'язування задач за коротким записом.
Мета: закріпити знання учнів алгоритму усного додавання чисел у межах 100 з переходом через розряд , пояснити сутність прийому округлення, вдосконалювати вміння складати і розв'язувати задачі за коротким записом, будувати прямокутник , знаходити периметр прямокутника, удосконалювати уміння працювати в парах. Розвивати увагу, пам'ять , логічне мислення , навички самоперевірки. Виховувати інтерес до вивчення математики, любов до рідного міста.
Обладнання: комп'ютер, телевізор, картки, зразок цифри, іграшковий мікрофон, підручник Ф.Рівкінда «Математика», 2 клас. - К.: Освіта, 2012, Чайковська Л.:відеоролик «Сім чудес Маріуполя» - 1/с1іау-ка@таі1.ги , фізкультхвилинка: Иі:Ір://уісіеоигокі.пеі/уіе\л/_пе\л/5.рЬр?пе\л/5ІсІ=54 Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
Станьте, діти, посміхніться, Землі нашій поклоніться За радісний день вчорашній І до сонця потягніться. До сусіда поверніться. Вдачі йому побажайте Та й на місця свої сідайте. Доброго дня, діти. Сьогодні я - ваш учитель. Хочу вам побажати бути активними, працьовитими і пам'ятати, що ви - талановиті діти. Удачі вам та успіхів! Підготуємо зошити - запишемо число, класна робота.
II. Актуалізація опорних знань
7 - це магічне число. Давайте проведемо каліграфічну хвилинку: напишемо цифру 7. (діти прописують цифру сім)
Щоб дізнатись, яким буде наш урок дайте відповіді на сім питань, (слайд № 2)
Прочитайте слово, яке відкрилось - (подорож). А подорожувати ми будемо по нашому місту, якому в цьому році виповнилося 235 років, і дізнаємось, які сім чудес є у Маріуполі.
Пропоную вам гру «Мінус 40». Працюємо в парах. У вас на партах лежать картки з результатами обчислень. Я читатиму приклад, а ви уважно рахуйте і, якщо у вас є потрібне число, покажіть його, (слайд № 3)
Попрацювавши в парах, ми відкрили одне з чудес Маріуполя - два однакові будинки зі шпилем.
Ми знаходимось в старій частині нашого міста. Тому пропоную повторити, як додавати одноцифрове число до двоцифрового. Відкрийте підручник на сторінці 52. Прочитайте правило самостійно. - Поясніть, як знайти суму чисел 38 і 4 та закінчіть обчислення. (слайд№ 4).
Прокоментуйте і запишіть у зошит , як знайти суму чисел 27 і 7.
З цим числом пов'язана на відома споруда Маріуполя - це водонапірна башта. Її висота саме 34 метри.
Продовжуємо нашу подорож. І сьогодні на уроці ви ознайомитесь з прийомом округлення чисел. Цей прийом застосовується для усних обчислень.
Ми з вами опинились на сучасному стадіоні. Пропоную вам відпочити.
Запишіть розв'язання задачі самостійно: кому потрібно скористайтеся планом, хто може запишіть розв'язання виразом. Перевірте правильність розв'язання задачі по діях, виразом, (слайд № 8).
Аналогічне завдання ви виконаєте вдома. № 300. Будьте уважними, зверніть увагу на запитання задачі. 2. Розв 'язання рівнянь № 294
- А в естрімпарку багато атракціонів. Щоб вони працювали, треба виконати завдання - розв'язати рівняння з числом 7. Прочитати рівняння, назвати невідомий компонент, пояснити, як його знайти. Записати розв'язання за рядами. Назвати відповіді.
Наша подорож добігає кінця. Я хочу нагадати вам ім'я покровителя нашого міста - це Митрополит Ігнатій . Пам'ятник йому стоїть на площі прямокутної форми. Знайдіть прямокутник, якого він кольору? (слайд № 9). Побудуйте в зошиті прямокутник зі сторонами 8м і Зсм. Що таке периметр? Як знайти периметр прямокутника? Обчисліть периметр прямокутника, який ви побудували. Чому дорівнює периметр?
VI. Підсумок уроку
Наша остання зупинка на березі Азовського моря. Тут ми з вами підведемо підсумок нашої подорожі. Доповніть одне з речень: (слайд № 10) Сьогодні на уроці я повторив... Сьогодні на уроці я дізнався...
Щоб закріпити вміння округлювати числа, виконайте дома завдання № 299. Ви молодці, дякую вам за роботу. На згадку про сьогоднішню подорож я хочу залишити вам подарунок. Це фільм «Сім чудес Маріуполя».