Урок "Пошуки скарбів"

Про матеріал
Інтегрований урок з «Я досліджую світ», української мови та математики у 2 класі.
Перегляд файлу

Світлана Хмилко,

старший вчитель ЗОШ № 19 м. Черкас

 

Інтегрований урок  з  «Я досліджую світ», української мови та математики у 2 класі.

Тема. Пошуки «скарбів».

Мета: навчальна – формувати читацькі навички шляхом спеціальних вправ; закріпити знання про знайомі казки та їх героїв; сприяти формуванню в учнів уявлення про сім’ю, родину, як осередок  любові, взаємодопомоги та відповідальності;

розвивальна – розвивати мовлення; уміння та навички додавати і віднімати двоцифрові числа; пізнавальний інтерес до логічних завдань; творчий підхід до поставленої проблеми;

виховна- виховувати повагу, турботу, взаєморозуміння один до одного; шанобливе ставлення до старших; інтерес до навчання та усної народної творчості.

Розвивати в учнів ключові компетентності:

вміння вчитися – організовувати своє робоче місце, орієнтуватися у часі та берегти його; планувати свої дії; доводити роботу до кінця; виявляти  прості математичні залежності у навколишньому світі;

продуктивно співпрацювати в групі, виявляти ініціативу, уміти домовлятись.

Обладнання: презентація, опорні таблиці, ілюстрації до казок, картки, «Танграм».

Хід уроку

I. Організація класу

Вже закінчилась перерва,

і лунає вже дзвінок.

Всі зібралися у класі?

Починаємо урок!

II. Мотивація навчальної діяльності

  •    Скажіть, будь ласка, ви любите подорожувати? Сьогодні нам доведеться відправитись у подорож на пошуки «скарбів», які приготував для вас добрий джин. Але злий джин викрав їх і заховав у скарбнички. Між ними знову виникла суперечка.
  • Я думаю, ви пам’ятаєте з якої  казки ці герої? (Сашко Дерманський «Казка про двох бездомних джинів та один нічийний глек») (Слайд 2)
  • Чому у них виникла суперечка? (Хто буде жити у глекові?)
  • Чому переміг добрий джин? (Він був кмітливіший, сильніший..)
  • Я також  бажаю вам бути : (Слайд 3)

К – кмітливими

В – відповідальними

Е – енергійними

С – старанними

Т – творчими

І тоді ви зможете найти усі скарби, які приготував для вас добрий джин.

III. Повідомлення теми і мети уроку

  • Яке ви слово прочитали в колонці? (Квест).

Діти, квест – це командна гра. Ви будете працювати командами, але завдання у вас одне – розгадати кросворд.

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ключиком до кожного слова буде правильно виконане завдання.

Працюватимемо на уроці під таким девізом. Але слова зникли, залишились лише знаки. Напевно, ми вже потрапили в казку. Давайте спробуємо прочитати. (Слайд 4-5)

7 1 , 1        (СІМ РАЗ ВІДМІР, ОДИН РАЗ ВІДРІЖ)

  • Як ви розумієте це прислів’я?

Допомагатимуть нам сьогодні шукати скарбнички лісові звірята  і птахи.

У кожної команди на столі карта. Група дітей, яка виконає завдання першими або дає більше відповідей, зафарбовує кружечок червоним кольором, другі – зеленим, решта – синім. (Слайд 6)

IV. Основна частина

1. Завдання від Ворони

  • Першу скарбничку принесла ВОРОНА. (Слайд 7)
  •       У яких казках одним з головних персонажів є ворона? («Ворона і рак», «Казка про ліниву ворону»)

Логічна розминка.

  1. Дайте спільну назву кожній парі слів.
  • Плюс, мінус - ...(математичні знаки).
  • Дуб, клен, - ... (листяні дерева).
  • Сніг, дощ - ... (опади).
  • Футбол, волейбол - ... (види спорту).
  • Кілограм, грам  - ... (міри ваги).
  • Комар, муха – ... (комахи).
  • Лікар, вчитель - ...(професії).                     
  1.     Назвіть два слова, які найбільш правильно завершують речення.
  • Саду не буває без ... і ... (яблунь, дерев, сторожа , огорожі, ґрунту).
  • У селі завжди є ... і... (поле, річка, будинки, корови, вулиці).
  • У школі є обов’язково ... та ... ( задачі, дзвінок, учні, приклади, вчителі).
  1.     Числові задачі.
  • Які два однакові числа треба додати до 8, щоб отримати 10?
  • Які два однакові числа треба відняти від 12, щоб отримати 8?
  • Що більше в сумі дві трійки чи три двійки?
  • Сума трьох  різних чисел дорівнює  3? Які це числа?
  1.     Завдання з пастками. Чарівний прямокутник. (Слайд 8)
  • Яке з цих яєць зніс індик?
  • Який хрестик найбільший? (Той, що в центрі великого прямокутника).
  • Скільки всього прямокутників на малюнку? (7).            2

Це завдання було ключиком від першого конверта. (Відкрити конверт)

І ось перший скарб, який приготував добрий джин. ДОБРОТА (Повісити на дошку)

 

2. Завдання від ЗАЙЧИКА. (Слайд 9)

Наступне завдання приніс зайчик. У яких казках одним з головних персонажів є зайчик? («Зайчикова хатка», «Їжак та заєць»)

 «Математичний ланцюжок»  (Слайд 10-11)

Група, яка виконала завдання, пише відповідну літеру під числом, яке ви одержали.

10

40

50

60

70

л

ю

б

о

в

 

 

 

1) 90 + 7 – 54 – 3 – 30 = 10 ( Л)

2) 37 + 3 + 16 + 13 – 29 = 40 ( Ю)

3) 78 + 2 + 4 + 15 – 49 =50 (Б)

4) 57 – 7 – 1 + 13 – 4 = 60 (О)

5) 56 + 2 + 2 + 25 – 15 = 70 (В)

  • Як слово ви прочитали? Так діти – це наступний ключик до нашого скарбу.
  •  

3.Завдання від ЛИСИЧКИ (Слайд 10)

  •    Лисичка для вас принесла третє завдання.
    Пригадайте казки, які читали про лисичку. («Лисичка та журавель», «Лисичка-сестричка та вовчик –братик»)
  •    Прочитайте мовленнєві загадки і в словах для довідки знайдіть слово – відповідь. (Один раз читають самі, потім по черзі вслух)

 

Відгадай, що це.

 

  1. Він може довести до Києва і далі;

 його можна нагострити, як ніж;

схожий він на лопату, особливо у балакучих.

Відповіді: ніс, вітер, вуха, язик, вовк.

 

 

Відгадай, що це.

 

  1. Ним можна клювати, як дзьобом;

його задирають, коли зазнаються;

його можна всунути будь – куди.

Відповіді: ніс, вітер, вуха, язик, вовк.

 

 

Відгадай, що це.

 

  1. Через них пролітають, як через отвір;

вони не квіти, а в’януть;

їх розвішують, як білизну, особливо дуже довірливі.

Відповіді: ніс, вітер, вуха, язик, вовк.

 

 

Відгадай, що це.

 

  1. Він коневі не товариш і дружній череді не страшний;

скільки його не годуй, він все в ліс дивиться;

як його боятись, то краще в ліс не ходити.

Відповіді: ніс, вітер, вуха, язик, вовк.

 

 

Відгадай, що це.

 

  1. На нього кидають слова і гроші, коли їх не цінують;

його радять шукати у полі, коли хтось безслідно зник;

він є у голові легковажної, несерйозної людини.

Відповіді: ніс, вітер, вуха, язик, вовк.

іти читають завдання і дають відповідь)

  • Діти, ви одержали третій конверт. У ньому слово ЗЛАГОДА

 

4. Завдання від ЛІСОВОГО КОТИКА. (Слайд 14)

  •    Діти, ось прибіг лісовий котик і приніс вам наступне завдання. У якій відомій українській казці розповідається про котика? («Пан Коцький»)
  •       Яке хитре завдання придумав джин: чи то з мови, чи то з математики. Але я думаю, ви справитесь. Прочитайте вислови і запишіть відповіді користуючись словами з довідки.

Запишіть число, яке загубилось.

  • __________ п’ятниць на тиждень.
  • __________ без палички.
  • Сім раз відмір - ______ раз відріж.
  • Не зв’яже ________ слів.
  • Одна нога тут, ___________ - там.

Відповіді: друга, двох, нуль, один, сім.

 

(Діти першої групи читають завдання і дають відповіді. Зафарбовують кружечки на карті)

  • Ми можемо відкрити четвертий конверт. Слово ПІДТРИМКА

Фізкультхвилинка

  1. Найбільше двоцифрове число 99. («+»)
  2. 2 + 6 = 9                                            («-  «)
  3. Периметр – це сума довжин многокутника  +
  4. 5 дм – це 50 см   +
  5. Число 20 збільшити на 5 буде 25   +
  6. У добі 23 години   -

100 кг заліза важче, ніж 100 кг пір’я

 

5. Завдання від ВЕДМЕДИКА (Слайд 15)

  • Нарешті дібрався до нас і ведмедик. Пригадайте з якої казки? («Рукавичка»)

 Розгадування ребусів.

 (Учні виходять по одному від групи і називають слово. Зафарбовують кружечки)

  • Ми можемо відкрити п’ятий  конверт. У ньому слово ЧУЙНІСТЬ

6. Завдання від усіх звірят (Слайд 16)

  • Діти, по останню скарбничку звірята поспішили разом. А для вас злий джин загадав таку задачу: порахувати, хто із тварин швидше дістанеться до скарбнички. Ось для вас маршрутні листи, додайте числа і ви дізнаєтесь відповідь на це питання.
  1. Ворона – 5 + 7 + 10 = 22 хв
  2. Заєць  « 9 + 3 + 11 = 23 хв
  3. Лисиця – 5 + 6 + 13 = 24 хв
  4. Лісовий кіт - 8 + 5 + 12 = 25 хв
  5. Ведмідь – 8 + 2 + 5 + 12 = 27 хв

(Діти обчислюють і визначають, що найшвидше знайде скарбницю ворона, потім заєць, лисиця , лісовий кіт і ведмідь)

  • Ви справились і з цим завданням, тому відкриваємо останній конверт. У ньому знову слово, але нове – ПОВАГА

7. Підведення підсумків групової роботи

  •       Діти, давайте ще раз прочитаємо слова, які для нас приготував добрий джин.

 

 

1

д

о

б

р

о

т

а

 

 

 

2

л

ю

б

о

в

 

 

 

3

з

л

а

г

о

д

а

 

 

 

4

п

і

д

т

р

и

м

к

а

 

 

 

5

ч

у

й

н

і

с

т

ь

 

 

6

п

о

в

а

г

а

 

 

  • Яке слово прочитаємо по вертикалі? (РОДИНА)
  • Як ви думаєте про що хотів нам розказати добрий джин?

(Найголовніше в житті кожної людини її родина. І кожен буде щасливим, якщо в родині буде панувати любов, добро, злагода, повага, підтримка і чуйність)

8. Практична робота

Робота з «Танграмом»

  •       Діти, давайте з вдячності  лісовим мешканцям викладемо їхні портрети з деталей «Танграма».

VI. Підсумок уроку

  •       Дякую вам за чудову роботу. Давайте підведемо підсумки. Порахуйте кружечки. Найкраще працювала та команда, у кого всі кружечки червоного кольору. Чи є така команда? Привітаємо їх.
  •       Але головне, що ми знайшли «скарби» - це слова – назви  чеснот людини, які допоможуть жити в злагоді та мирі.

Інтерактивна вправа «Незакінчене речення»

  • Розкажіть про свою роботу на уроці. Починайте словами:

Сьогодні на уроці я ...

Мені легко було ...

Мені важко було ...

docx
Додано
14 листопада 2021
Переглядів
851
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку