Урок "Повторення і закріплення вивченого матеріалу про прикметник"

Про матеріал
Інтегрований урок з української мови та літературного читання 3 клас Тема. Повторення і закріплення вивченого матеріалу про прикметник. Узагальнення і систематизація знань за розділом «Світ прози».
Перегляд файлу

Інтегрований урок з української мови та літературного читання 3 клас

Тема. Повторення  і закріплення вивченого матеріалу про прикметник. Узагальнення і систематизація знань за розділом «Світ прози».

Мета: формування предметних компетентностей: повторити і поглибити знання учнів про прикметник як частину мови; розвивати мовлення дітей, їхню пам’ять; формувати вміння будувати усні монологічні висловлювання; викликати інтерес до вивчення рідної мови; виховувати працьовитість, старанність, уважність;

формування ключових компетентностей: уміння вчитися: формувати здатність переключатися з одного виду роботи на інший; соціальної: сприяти дотриманню культури спілкування; навчати продуктивно співпрацювати з учнями у парах, групах.

Обладнання: презентація до уроку, картки, таблиця.

Хід уроку

І. Вступна частина

1. Організація класу

Любі діти, у наш клас завітали гості щирі,

Привітайте в добрий час гостей посмішкою й миру.

 

Ми вам раді, люди добрі, і вітаєм щиро вас,

І запрошуєм ласкаво на урок у 3 клас.

 

- А сьогодні на уроці давайте (на дошці)

Постараймось працювати плідно

Протягом всього уроку,

Щоб всі знали на «відмінно»

Мову рідного народу.

- Наприкінці уроку проаналізуємо, чи всі працювали плідно?

На уроці перед нами постане низка завдань. Для того щоб виконати їх, потрібно працювати старанно, слухати уважно й писати охайно.

Завдання на уроці (на партах, діти читають):

Май гарний зір, як у сокола. І ти ніколи не пропустиш помилки.

Май чутливий слух, як у зайця. І ти все почуєш, що відбувається на уроці.

Будь сильним, як лев. І ти не зупинишся і не залишиш завдання невиконаним.

Будь мудрим, як сова. І ти зумієш виконати найскладніші завдання.

- Зверніть увагу, що кожній групі на парті посміхаються сонечка. За кожну правильну відповідь або правильно виконане завдання ви берете одне сонечко. Чим більше ви назбираєте сонечок, тим яскравіше засяє воно у небі, і ми швидше відчуємо справжній подих весни.

ІІ. Каліграфічна хвилинка

Урок продовжимо без зупинки каліграфічною хвилинкою.

Завдання за вибором учнів.

- Запишіть у зошит каліграфічно (красиво і правильно) з’єднання літер першого або другого рядків, складіть з ними слово і запишіть також.

Пп пр при км мет тн ник (прикметник)

Оо опо ові від да ння  (оповідання)

- Подумайте, чому саме ці слова ми склали сьогодні на уроці?

ІІІ. Повідомлення теми уроку

Повторення  і закріплення вивченого матеріалу про прикметник. Узагальнення і систематизація знань за розділом «Світ прози».

ІV. Повторення і закріплення знань

  1. Вправа «Асоціативний кущ»

- Пригадайте, що ви знаєте про прикметник?

 

 

виражає ознаку

предмета

відповідає на питання                                      зв’язаний з іменником

який? які?

                                                                   ПРИКМЕТННИК                другорядний член речення                            

      

число                  рід                                           

 

- Приведіть приклади прикметників, з якими ми вже зустрілись на уроці? Визначте їх рід, число.

- Що називається оповіданням?

- У якому розділі підручника «Літературне читання» ми читали багато цікавих оповідань українських письменників?

- Учні І групи пригадайте автора оповідання, яке вам найбільше сподобалось. Вставте його ім’я та прізвище замість крапок і запишіть речення.

- Учні ІІ групи вставте замість крапок назву найцікавішого, на вашу думку, оповідання і запишіть друге речення.

… … - відомий український письменник.

Найкраще оповідання – це «      ».

Перевірка.

- Прочитати речення. Назвати прикметники, визначити рід, число.

2.  Диференційоване завдання за мірою самостійності

- Зробіть звуко-буквений аналіз прикметників

український (біля дошки)                             найкраще (самостійно)

[ у к р а й і н с’ к и й ]                                    [ н а й к р а ш ч е ]

гол. [ у а і и ]                                                    гол. [ а а е ]

пр. [ к р й н с’ к ]                                            пр. [ н й к р ш ч ]

пр. дзв. [ р й н ]                                              пр. дзв. [ н й р ]

пр. гл. [ к с’ к ]                                                 пр. гл. [ к ш ч ]

3. Робота над загадкою

- Для чого в нашій мові потрібні прикметники? ( прикметники роблять наше мовлення багатшим, досконалішим, допомагають точніше висловити свою думку.)В яких текстах найчастіше зустрічаються?

- Прочитайте загадку і відгадайте її.

ПО  крихДВОтиРАХ  СТРИзбиБАЄ,рає.

РОСсіТОМрий, ВІН  чеМАпурЛЕНЬненьКИЙ,кий,

СПРАВЖхтоНІЙ МОЛОвін?ДЕЦЬ.

- Які слова допомогли здогадатися, яка це пташка?

- Назвати прикметники, визначити рід, число.

4. Робота над чистомовкою. Вправа «Усе шкереберть»

- В якому оповіданні зустрічали такого горобчика? Яку пораду ми йому дали? Він до нас прислухався. Вирішив також вчитися. Але не може прочитати чистомовку. Давайте йому допоможемо. ( На дошці чистомовка догори ногами. )

Вітерець у лузі: ш-ш-ш-ш.

Повзе вуж у траві: с-с-с.

Прилетів жук: ж-ж-ж.

Заспівав комарик: з-з-з.

Пролетів птах: шук-шук-шук.

Запихкав їжачок: пих-пих-пих.

Забриніла бджілка: дж-дж-дж.

Дзюркоче вода у струмочку: дз-дз-дз.

- До іменників додати прикметники, визначити їх рід.

5. Робота над скоромовкою. Вправа «Пазли ». (Робота в групах)

- Горобчик ніс нам скоромовки, щоб ми навчили його їх читати, але в дорозі вони в нього розсипалися. Нам треба їх зібрати і швиденько прочитати.

В нас на ганку горобці,

Крихти їм несу в руці.

А сусідський хлопець Гліб,

Вчора їм приносив хліб.

- Виписати прикметник, розібрати його як частину мови.

V. ФІзхвилинка

- Давайте трохи відпочинемо. Для того щоб виконувати вправи, треба бути дуже уважним. Якщо я називаю прикметник чол. роду – руки вгору, жін. роду – руки в сторони, середнього роду – присідаєте:

привітний

радісна

маленьке

тепла

весела

ніжний

низеньке

тихеньке

чудове

різнокольорове

щасливий

VI. Формування читацьких умінь і навичок

1.Вправа « Знайди і дожени » (Робота в парах)

- Пригадайте оповідання, які ми читали на попередніх уроках.

- Прочитати уривки оповідань, які вам найбільше сподобались. Але спочатку назвати сторінку, автора, назву твору і починати читати з абзаца. Другий учень намагається знайти і продовжити текст.

- Чому сподобалось це оповідання?

2. Вибіркове читання

- Уривки з якого твору  Михайла Стельмаха ми читали на уроках?

- До якого жанру належить цей твір?

- Яка головна думка твору?

- Прочитати  рядки, які це підтверджують за особами.

- Які прикметники можна підібрати, описуючи весну?

VII. Узагальнення і систематизація знань

Самостійна робота.

Вправа «Броунівський рух»

- Прочитати вірш І. Франка ( впр. 332)

На кольорових картках записано диференційоване завдання для самостійної роботи. Учні їх виконують, після чого об’єднуються за кольором і спільно перевіряють правильність виконання.

Завдання 1

Списати вірш, підкреслити прикметники, визначити їхнє число.

Завдання 2

Виписати іменник з прикметниками. Один прикметник розібрати як частину мови.

Завдання 3

Скласти есе «Чим подобається мені весна». Визначити число і рід прикметників.

VIII. Домашнє завдання

Вивчити вірш напам’ять для письма з пам’яті або спробувати скласти свій.

Дати відповіді на питання до розділу «Світ прози» (с 161).

IX. Підсумок

1. Кубування

- На уроці ми повторювали…

- Найбільше мені сподобалось…

- Найцікавіше було…

- Мене вразило…

- Описати урок за допомогою прикметників

- Мені запам’яталось …

 

2. Визначте в групах, кому сонечко подарувало найбільше своїх усмішок. Встаньте ті, в кого також є маленькі сонечка. Значить, ми все зробили для того, щоб сонечко засяяло на небі і подарувало нам справжню весну.

 

docx
Додано
12 березня 2023
Переглядів
474
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку