МЕТА: закріпити знання з курсу хімії 7 класу, систематизувати та узагальнити найважливіші хімічні поняття, розширити та поглибити вміння складати рівняння реакцій та визначати їх тип, повторити поняття про речовини та їх класифікацію; розвити алгоритмічне мислення учнів, розумову активність, навички використовувати отримані знання на практиці; виховати науковий інтерес, розуміння важливості отриманих раніше хімічних знань
Предмет: ХІМІЯ Клас: 8
№ уроку 1 Дата
ТЕМА УРОКУ: Повторення основних питань курсу хімії 7 класу. Вступний інструктаж з бжд. Найважливіші хімічні поняття. Прості й складні речовини (кисень, вода). Реакції розкладу, сполучення.
МЕТА: закріпити знання з курсу хімії 7 класу, систематизувати та узагальнити найважливіші хімічні поняття, розширити та поглибити вміння складати рівняння реакцій та визначати їх тип, повторити поняття про речовини та їх класифікацію; розвити алгоритмічне мислення учнів, розумову активність, навички використовувати отримані знання на практиці; виховати науковий інтерес, розуміння важливості отриманих раніше хімічних знань
ТИП УРОКУ: узагальнення і систематизація знань
МЕТОДИ: розповідь з елементами бесіди, фронтальна робота, самостійна робота, робота з підручником, робота в парі, групова робота
ОБЛАДНАННЯ: Періодична система хімічних елементів Д. І. Менделєєва, підручник, мультимедія
Хід уроку
1.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Вступний інструктаж з БЖД.
2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Фронтальна бесіда
Погляньте на хмаринку і поміркуйте з чим це пов’язано? (наводять приклади) Правильно, це все ми вивчали в 7 класі. Давайте ж спробуємо дати визначення всім цим словам. (учні по черзі називають)
Що таке …
Хімія, речовина, атом, молекула, вода, кисень, реакція, масова частка, молекулярна маса, група, період, таблиця Менделєєва,
3. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. Подивіться, хто це в нас? Смайли. Що ж вони хочуть?
1) Розшифруй слово: А-1, Б-3, В-1, Г-4, Д-2, Е-2, Є-4, Ж-3, З-1, И-4 (допоможіть)
|
1 |
2 |
3 |
4 |
А |
д |
к |
х |
а |
Б |
д |
в |
о |
л |
В |
п |
о |
е |
и |
Г |
у |
с |
ж |
о |
Д |
й |
м |
ф |
я |
Е |
е |
о |
н |
г |
Є |
ч |
с |
м |
ж |
Ж |
е |
г |
і |
д |
З |
т |
ж |
щ |
ц |
И |
п |
р |
ф |
ь |
Вони просять в нас допомоги…Ну що, допоможемо? І якраз самі все згадаємо.
4. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ, ЗАВДАННЯ УРОКУ
5. ЗАКРІПЛЕННЯ, СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ТА УЗАГАЛЬНЕННЯ.
1) В мене повипадали слова з тексту. Допоможіть повернути все на місто
Речовина складається з молекули, атома чи ___. Речовини бувають ___й ____. Найменша частинка речовини – це ____, яка складається з _____. Хімічний___-це вид атомів. Атом – це _____електронейтральна хімічнонеподільна частинка. Атоми одного виду відрізняються від атомів іншого виду за ____ і _____. Mr – це відносна_____маса речовини. Аr – це відносна_____маса речовини.
Слова:
найменша молекула
атомів масою
прості молекулярна
атомна елемент розміром
складні йону
Cl |
O |
Ca |
|
Ca |
C |
Mg |
|
Al |
Cl |
H |
|
H |
O |
Ag |
Na |
H |
P |
|
S |
N |
Na |
|
O |
P |
Na |
|
C |
Fe |
S |
Mg |
S |
K |
|
Ag |
O |
I |
|
Cu |
Zn |
Ca |
|
Al |
P |
Cl |
Н2О 166
НСl 98
KI 78
H2SO4 18
Al(OH)3 36,5
ClO, HCl, СH, LiO, Ca(OH), HS, CuCl
а) Zn + O2 = ZnO а) 2Zn + O2 = 2ZnO
б) Al + O2 = Al2O3 б) 4Al + 3O2 = 2Al2O3
в) Mg + HCl = MgCl2 + H2 в) Mg + 2HCl = MgCl2 + H2
г) Fe2O3 + H2SO4 = Fe2(SO4 )3 + H2O г) Fe2O3 + 3H2SO4 = Fe2(SO4 )3 + 3H2O
а) Na +O2→ б) Ca +O2→ в) Mg +O2→ г) P+O2→ д) H2O2 → 2H2O+ O2 е)* CO2 + H2O = H2CO3, є)* Na2O + H2O = 2NaOH
Вода має три агрегатних стани +
Вода замерзає при температурі 00С і нище +
Температура кипіння води 500С –
Людина без води проживе більше часу, ніж без кисню –
Кисню в повітрі найбільше –
Щоб добути кисень треба підігріти перекис водню +
Щоб добути кисень треба підігріти калій перманганат +
Вода це універсальний розчинник +
Вода це проста речовина –
Кисень це проста речовина +
Вода не повинна мати запаху, смаку і кольору +
Кисень має блакитний колір –
За допомогою кисню відбувається реакція окиснення +
Якщо до води додати оксид, то утвориться кислота -
Молодці діти, ми за один раз впіймали двох зайців: і самі згадали, і допомогли друзям.
6.УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НОВИХ ЗНАНЬ Учні роблять висновки
7.ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ Рефлексія
8.Д/З §1, 2. № 7,ст 10, №3, ст. 12