Урок " Повторення та закріплення вивченого про частини. Розв'язування складених задач"

Про матеріал
Матеріал уроку розрахований на учнів 3 класу, які навчаються за підручником авторів Ф. М. Рівкінд, Л. В. Оляницька.
Перегляд файлу

Математика

3 клас

Тема.  Повторення і закріплення вивченого про частини. Розв'язування

          складених задач на 2-4 дії

Мета. Узагальнити знання учнів за вивченою темою; закріпити навички усних

            обчис­лень; удосконалювати  вміння розв'язувати складені задачі на 2-4 дії;

              розвивати увагу; виховувати ін­терес до вивчення математики.

Хід уроку

І. Організація класу. Рефлексія

ІІ. Актуалізація опорних знань

     1. Перевірка домашнього завдання

         1) Завдання 1029

-Чому дорівнює довжина відрізка АВ, якщо 1/ 2  його становить 15 см?

      ( 15х 2= 30 см)

-Чому дорівнює довжина відрізка АВ, якщо 1/ 7  його становить 20 мм?

           ( 20х7=140 мм )

-Чому дорівнює довжина відрізка АВ, якщо 1/ 3  його становить 7 дм?

           ( 7х3= 21 дм )

         2) Задача 1030

-Яка була довжина колоди? ( 2х4=8м)

-Яка довжина частини, що залишилася? (8-2=6м)

     2. Гра «Так» чи «Ні»

-Дробове число складається з 2 частин. (Ні)

-Риска дробу вказує на дію ділення. (Так)

-Чисельник записують під рискою дробу.(Ні)

-Знаменник записують під рискою дробу. (Так)

-Чисельник показує, на скільки рівних частин поділено ціле. (Так)

-Знаменник показує, скільки рівних частин узято. (Так)

-Дроби називають частинами. (Так)

 

ІІІ. Повідомлення теми, мети уроку

-Сьогодні на уроці  ми повторимо й закріпимо вивчений матеріал про частини.

ІV. Узагальнення й систематизація знань учнів

  1. Хвилинка каліграфії (завдання на с. 157)
  2. Математичний диктант (за № 1031)

(2 учні працюють біля дошки)

Взаємоперевірка за дошкою: 200г; 2хв; 20с; 1год; 54; 72; 100; 60.

  1. Продовження роботи за підручником
  1. Завдання 1032. Робота в парах

-Визначте довжину кожної смужки за її частиною.

-Перша смужка має довжину 8 см, тому що 2х4=8см.

-Друга смужка має довжину 10см, тому що 5х2=10см.

-Позначте дробами зафарбовані частини смужки.

-Запишіть і порівняйте ці  дроби.

                2) Завдання 1034 самостійно

                   50х10=500см=5м

                3) Задача 1035

-Прочитайте задачі, порівняйте їх.

-Що ви можете про них сказати?

Учні порівнюють задачі, з’ясовують, що друга задача є оберненою до першої, розв’язують їх самостійно.

(Самоперевірка за дошкою)

Фізкультхвилинка

                 4) Практична робота за №1033

-Яка частина круга зафарбована синім кольором.

-Позначте її дробом.

-Що означає чисельник і знаменник цього дробу?

 

 

                 5) Задача 1036

-Прочитайте задачу та уявіть, про що в ній ідеться. (Про велику рогату худобу.)

-Яка велика рогата худоба була на фермі? (Бики і корови)

-Які ключові слова виділимо в задачі? (Бики, корови)

-Складіть короткий запис умови   задачі.

-За коротким записом  поясніть  числові дані  задачі.

-Що запитується в задачі?  (Скільки корів є на цій фермі?)

-Що треба знати, щоб відповісти на питання задачі? (Треба знати два числові значення: 1 — скільки всього великої рогатої худоби на фермі (невідомо), та 2 — скільки було биків (відомо — 150).)

-Яку  арифметичну дію потрібно виконати, щоб відповісти   на питання задачі? (Дію  віднімання)

-Чи можемо  відразу відповісти на питання задачі? (Ні, ми не знаємо, скільки всього великої рогатої худоби.)

     -Що треба знати, щоб про це дізнатися? (Треба знати два числові

      значення: 1 — скільки було биків (відомо — 150), та 2 — яку частину

      всієї великої рогатої худоби становлять бики (відомо — шосту).)

-Якою арифметичною дією відповімо на це запитання?

(Дією множення: щоб знайти число за його частиною, треба це число помножити на знаменник.)

-Чи можемо ми відразу відповісти на це запитання? (Так)

  (Після цього учні працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою).

Розв'язання

1)150 • 6 = 900 (шт.) — усього великої рогатої худоби;

2)900-150 = 750 (кор.)

Відповідь: 750 корів є на фермі.

Офтальмологічна пауза

 

                 6) Розв'язування логічних завдань

1) Завдання 1037.

2) Троє рибалок вирішили розділити всю пійману ними рибу порівну. Один із них упіймав 17 рибин, другий — 12, а третій — 10. Хто кому і скільки рибин має віддати?

Розв'язання

1) 17 + 12 + 10 = 39 (риб.) — усього;

2) 39 : 3 = 13 (риб.) — порівну кожному;

3) 17-13= 4 (риб.) — має віддати перший рибалка.

Відповідь: другому рибалці мають віддати 1 рибину, а третьому — 3 ри¬бини.

3) У бак влили 100 банок води. У кожну банку входить 25 склянок.

5  склянок складає 1 літр.  Скільки літрів води влили у бак?

Розв'язання

1) 25 : 5 = 5 (л) — в 1 банці

2) 5 • 100 = 500 (л) — в 100 банках

Відповідь: 500 л води влили в бак.

V.Підсумок уроку

-Як знайти частину від числа? Наведіть приклади.

-Як знайти число за його відомою частиною? Наведіть приклади.

-Дробом позначаємо ціле чи частину?

VI. Домашнє завдання

С. 158, № 1038-виконати практичну роботу, №1039-розвязати задачу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Таран Наталія Миколаївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
17 квітня 2020
Переглядів
1741
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку