Урок «Повторення вивченого. Нумерація чисел від 10 до 20. Додавання і віднімання в межах 20.»

Про матеріал
За Типовою освітньою програмою для закладів загальної середньої освіти під керівництвом Савченко О.Я 1 клас НУШ Математика За підручником «Математика» Н.Листопад Урок № 80 Тема . «Повторення вивченого. Нумерація чисел від 10 до 20. Додавання і віднімання в межах 20.» Мета. Перевірити вміння учнів розв'язувати приклади й задачі вивчених видів у межах 20 без переходу через десяток, вимірювати відрізки, порівнювати числа. Закріпити знання нумерації; розвивати логічне мислення, кмітливість, спостережливість; виховувати інтерес до математики, культуру оформлення письмових робіт
Перегляд файлу

За Типовою освітньою програмою для закладів загальної середньої освіти

під керівництвом Савченко О.Я

1 клас НУШ

Математика

За підручником «Математика» Н.Листопад

Урок № 80

Тема .  Повторення вивченого. Нумерація чисел від 10 до 20. Додавання і віднімання в межах 20.

Мета. Перевірити вміння учнів розв'язувати приклади й задачі вивчених видів у межах 20 без переходу через десяток, вимірювати відрізки, порівнювати числа. Закріпити знання нумерації; розвивати логічне мислення, кмітливість, спостережливість; виховувати інтерес до математики, культуру оформлення письмових робіт;

Обладнання.  Силуетні малюнки героїв мультфільмів,  презентація, відео матеріали, сигнальні картки (двосторонні), «Квітка добра», ілюстрації.

Тип уроку. Закріплення знань, умінь і навичок.

Форма проведення Урок-подорож.

 

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Вчитель.

Такий чудовий та чарівний день!

І так багато у нас сьогодні гостей!

Діти.

- Ви сьогодні наші гості,

- Раді бачити вас всіх!

- Прийміть щирі привітання

- Від першокласників малих!

Вчитель. 

Дорогенькі мої діти!

За роботу братись час.

ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА ИЕТИ УРОКУ

- Сьогодні на уроці ми будемо грати, розв'язувати приклади і задачі у межах 20, відпочивати, працювати з геометричним матеріалом, вимірювати відрізки.  Повторимо все те, що вивчили на попередніх уроках.

Я хочу, щоб від роботи ви отримали насолоду, а наші гості побачили, як ви любите вчитися і які ви вже дорослі.

- Діти, хто з вас любить дивитися мультики?

( Звучить пісня «У казковім лісі»)

Я запрошую всіх у казковім лісі погуляти,

Де герої мультиків живуть.

У кожного героя для вас є цікаве завдання.

Допомагати нам буде ваша, діти, кмітливість та любов до математичної науки.

ІІІ. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1.Усна лічба. Гра «Так чи ні»

- Починаємо свою роботу. Погляньте на слайд.  Зустрічаємо перших героїв. Хто вони?

C:\Users\User\Documents\04_ACb6E5m.jpg (Чіп і Дейл )

  • Уважно слухайте, швидко відповідайте.

 (якщо згодні – показуєте зелену сторону картки, а якщо – ні, то коричневу)

-  Якщо стоїть «+», то знаходжу суму  (так)
- Якщо стоїть «-», то знаходжу різницю      (так)
-  Щоб дізнатися, на скільки одне число більше чи менше за друге потрібно виконати дію додавання      ( ні)

-  Доданок, доданок, сума — це назви чисел при додаванні.      (Так)

-  2 + 4 = 7 (Ні )

-  5 + 10 = 17 (Ні)

-  Відрізок має початок і кінець.  (Так)

-  Довжину відрізка вимірюють лнійкою. (Так)

Висновок: молодці, діти, ви впоралися із завданням успішно.

2. Інтерактивна вправа „Мозковий штурм

- Чий це будиночок ми зустріли у лісі?  Хто у ньому живе?

C:\Users\User\Desktop\У\урок 80\баба яга.jpg

(Баба Яга) Молодці!  Вона хоче взяти у вас інтерв'ю. То ж чітко і вправно дайте відповіді на її коварні запитання.

- Як знайти невідомий доданок?

- Скільки десятків у числі 16?

- Назвіть число, яке стоїть: праворуч від 12 (13);

- Назвіть сусідів числа 13 , 18 .

- Продовжте речення: 19 – це 10 і…

- Скільки коліс має автомобіль Незнайка, якщо їх більше, ніж  5 і менше, ніж 7? (6)

Висновок: молодці, діти, ви впоралися із завданням успішно.

3.Розв’язування віршованих задач.

Між зеленою травою

В’ється стежечка вузька.

Ось на ній зустрічаємо наступного героя.

C:\Users\User\Documents\hqdefault.jpg (Кіт Леопольд)

Він хоче дізнатися чи вмієте  ви розв’язувати віршовані задачі.

  1.               На траві навколо хати,

  Метушились каченята:

П'ять білесеньких, як сніг

Двоє чорних, скільки всіх?      ( 5 + 2 = 7)

 

  1. У качки десять каченят.

У курки восьмеро курчат.

Скільки всіх було малят –

Каченяток і курчат?                  (10 + 8 = 18)

 

3) Вітер листя обривав
і швиденько рахував.
8 листочків дубових
Та 10 різьблених кленових
Тихо він на землю клав
І у діток запитав:
- Скільки ж я листків зірвав? (  8 + 10 = 18 )

- А яке улюблене висловлювання кота Леопольда? 

«Давайте жити дружно!»

Висновок: справилися із завданням, молодці. Хай і в нашому класі завжди панує дружба.

4. Робота в зошиті

- Тільки-но ми виконали завдання Кота Леопольда, як нас зустрічають

 C:\Users\User\Desktop\У\урок 80\фея.jpg Феї

Вони просять вас попрацювати в зошиті.

Відкрили зошити, відступили 4 клітиночки вниз.

Феї дуже гарно пишуть всі цифри. І ми будемо писати акуратно, правильно, каліграфічно:

1).Каліграфічна хвилинка

Зошит свій я відкриваю,

Накосо його кладу.

Ручку я ось так тримаю.

Сяду рівно, не зігнусь.

Буду я писать старанно,

До роботи вже берусь.

 А зараз послухайте вірш-жарт:

- Чим цікавеце село?

У селі всього 7 хат,

7 воріт, 7 цуценят,

7 хазяйок над усім,

Навіть півнів — рівно 7.

На 7 парканах різних

Поглядають дуже грізно.

Вітром віють 7 хвостів,

В кожному — 7 кольорів.

  •           Прийшов час каліграфічної хвилинки, ми напишемо в зошиті цифру 7. Але спершу зверніть увагу на таблицю і пригадайте, як правильно пишеться ця цифра. Починаємо писати.
  1. Хвилинка – цікавинка. Характеристика числа

   Число 7 вважається найщасливішим і улюбленим числом людей у всьому світі. Існує 7 днів тижня, 7 континентів, 7 кольорів веселки, 7 музичних нот.

У. Робота за підручником

Ось стежиночка мала

Знову в ліс нас привела.

Наступний  герой  дуже радий вас бачити і пропонує попрацювати  з підручником.

C:\Users\User\Desktop\У\урок 80\лунтик.jpg (Лунтік)

1. Знайти значення виразів   ( з коментуванням)

2. Робота над задачею.

А ми тихенько йдемо далі лісовою стежкою, щоб не сполохати звірів.

Увага на екран.

C:\Users\User\Desktop\У\урок 80\котигорошко.jpg Це-Котигорошко. Він просить попрацювати над задачею.Але спершу пригадаємо структуру задачі? (УПРВ)
Умова

Питання

Розв’язання

Відповідь

- Розв’яжемо задачу з підручника

Висновок: надіюся, що в нашому класі також будуть майбутні захисники, які будуть сміливими і захищатимуть нас та підтримуватимуть мир на нашій землі.

3.Робота з геометричним матеріалом.

Висновок: молодці! Ви дуже гарно попрацювали.

Але нам потрібно трішки відпочити.

4.Фізкультхвилинка

5.Ми потрапили на доріжку кмітливих.

C:\Users\User\Desktop\У\урок 80\6829bf357d0a70d9713ef87f2847ac6a81985574.jpeg

Смішарики приготували вам задачки, але вони з хитринкою.

- У ставку плавало семеро качок. Три з них пірнули. Скільки качок залишилося у ставку. (7)

- Що станеться з білою хусткою, якщо її занурити в Чорне море? (Вона мтане мокрою)

- Діти ліпили сніговика. Після цього на батареї сохли 6 рукавичок. Скільки дітей ліпили сніговика? (3)

ІУ. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

- Ось і завершилась наша подорож.

- Сподобалось вам, діти, на уроці мандрувати разом з нашими героями мультфільмів

- Що повторили на уроці?

- З яким настроєм закінчили мандрівку?

- Дивіться мультфільми.Нехай вони живуть серед нас, сіють доброту і мудрість.  Герої мультиків задоволені вами, дякують усім і дарують  «Квітку добра».

C:\Users\User\Documents\46273185_1157755597723103_1512493619712360448_n.jpg

Ми сьогодні додавали,

Ми сьогодні віднімали,

Та задачки розв’язали,

Все зуміли та змогли

Ми сьогодні МОЛОДЦІ!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
21 липня 2019
Переглядів
2401
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку