Тема. Повторення вивченого про іменник. Ознаки іменника як частини мови. Значення, у яких уживається іменник.
Мета. Повторити і систематизувати знання учнів про іменник; розвивати вміння аналізувати мовленевий матеріал, перевірити рівень навчальних досягнень з даної теми. Розвивати спостережливість, увагу, пам’ять, зв’язне мовлення. Виховувати любов до рідної мови.
Хід уроку
Добрий день, шановні діти.
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання (вправа 86 (3), с. 44)
Індивідуальне опитування.
2. Бесіда
— З чого складається наше мовлення? (З речень)
— З чого складаються речення?
— Які частини мови вам відомі?
— Наведіть приклади слів, що належать до відомих вам частин мови.
(Розставити слова відповідно до частини мови)
Сьогодні на уроці ви матимете змогу показати свої знання, уміння, навички з теми Іменник.
Відповіді дітей:
Правильно, діти, завдання нашого уроку узагальнити, систематизувати знання про іменник; будемо визначати рід, число та продовжимо правильно вживати відмінкові форми іменників.
Іменники предмети називають,
На питання хто? що?
залюбки відповідають.
Іменники різні бувають:
Є живі — це хто?
А неживі — це що?
Якщо один — це однина,
Якщо багато — множина.
Дітям пам'ятати слід,
Що іменник має рід:
Чоловічий — значить він,
А жіночий рід — вона,
Є й середній рід — воно.
Де не глянь,— іменник всюди,
Його найбільш вживають люди.
Я бажаю Вам отримати сьогодні лише бали високого рівня, адже урок наш буде дуже цікавим.
Запиши каліграфічно сполучення літер ни во са та ро
Виразне читання вірша
(фронтальне опитування).
Технологія «Мікрофон». Слово інтерв’ю означає «бесіда». Наш кореспондент задасть кілька питань з теми «Іменник».
1. Диктант « Власні та загальні імена»
Ярослав Мудрий, річка Дніпро, учні, Вітчизна, олень, кіт Мурчик.
2.Робота в групах ( скласти прислів`я)
ПРАВИЛА РОБОТИ В ГРУПАХ
Людина без Вітчизни, як соловей без пісні.
- Одне прислів`записати у зошит та визначити рід.
(Робота в парах)
ПРАВИЛА РОБОТИ В ГРУПАХ
Учень читає вірш:
Україна рідний край,
рідне поле,зелен гай,
рідне місто й рідна хата,
рідне небо й рідна мати.
Відповіді дітей:
1. Я вважаю, що головна думка це показати красу рідного краю.
2. На мою думку, автор хотів довести, що немає нічого ріднішого за отчу сторону.
3. Випишіть іменники та визначте рід.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
Перевірка знань за допомогою питань, які заховані в мішечку. Вчитель ходить по класу і пропонує учням витягнути папірець із запитанням та відповісти на нього.
— Яку частину мови пригадали на уроці?
— Що називають іменником?
— Як змінюється іменник?
Молодці, всі справились із завданням.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
I Вправа 91, с. 47.( завдання 1,2)
II Впр.91, с.47 ( завдання 1-3)