Тема: Повторення вивченого про речення. Поділ тексту на речення.
Мета:
Уміння учитися:формувати здатність переключатися з одного виду роботи на інший;
Загальнокультурної: сприяти дотриманню норм культурної поведінки
Хід уроку
І. Огранізаційна хвилинка.
Для того, щоб ми гарно попрацювали, давайте повторимо нашу пам’ятку.
Пам’ятка – аутотренінг.
Я – школяр.
Я – творча особистість.
Я – думаю, спостерігаю, замислююся.
Я – аналізую, висловлюю свої думки.
Я – хочу все знати.
ІІ. Перевірка д.з.
Діти, ви всі виконали д.з.? Чи виникли у когось труднощі?Тоді д.з. я перевірю зібравши зошити.
ІІІ. Актуалізація навчального матеріалу.
( В руках у вчителя лупа)
Подивіться на екран.
- Ви знаєте цього героя? (Так. Це Дім Дімич)
- Чим він займався? (Розслідував, де ділося крило від літака)
(Детектив, сищик, таємний агент)
(На партах лежать бейджики: керівник відділу, помічник керівника, головний експерт, секретар.
Діти, спілкуючись в групі, розподіляють між собою посади)
ІV. Мотивація навчальної діяльності.
(Несподівано дзвонить телефон) Звучить запис звернення.
Слайд
(Методом «Дзеркальце»,вчитель роздає дітям дзеркальця )
V. Оголошення теми та мети уроку.
Тому терміново беремося за роботу. А щоб справа удалася, з яким настроєм працюватимемо? Я бажаю вам зберегти цей настрій на весь урок.
А розслідування ми проведемо за таким планом:
План уроку
Виконавши його, ми дізнаємося, хто викрадач. Бо наше головне завдання - допомогти дітям і самим повторити все, що ми знаємо про речення.
VІ. Робота над темою уроку
Починаємо розслідування з підготовки детективів.
А) Блокнот
Кожен детектив повинен мати блокнот для записів. Таким блокнотом буде ваш зошит.
(У кожного учня на парті робочі зошити-блокноти)
А що є головним у роботі детектива? (Залишитися непомітним)
Збирати інформацію і не залишати відбитків пальців.
Б) Пальчикова гімнастика.
Тому вони одягають рукавички. Одягнемо і ми їх. Підготуємо наші пальчики до письма. (Діти уявно одягають рукавички)
А чи треба детективу гарно і розбірливо писати? (Так)
Для чого? (Щоб не заплутатися у своїх записах)
В) Каліграфічна хвилинка.
У нашого агентства з’явилася перша справа. Давайте запишемо і запам’ятаємо число, коли ми її почали. (24)
Хто ми сьогодні на уроці? (Детективи)
Як називається наше агентство? (Детективне)
Який ви чуєте звук на початку цих слів? ([д])
Якою буквою на письмі позначається? («Де»)
Подивіться на дошку: Дд Ддд Дддд … (Слайд )
Яку закономірність ви побачили . Допишіть рядочок.
А девізом нашого уроку буде прислів’я:
«Зробив діло - … (Діти продовжують) (гуляй сміло)
Як ви його розумієте?
(Відпочити можна лише тоді, коли виконав роботу)
Каліграфічно спишіть його.
2. Фоторобот «Речення» (фішбоун)
Кожен детектив перед тим, як почати розслідування, завжди з’ясовує, що йому відомо по цій справі, складає фоторобот. А допоможе нам в цьому наша чарівна рибка.
причини
РЕЧЕННЯ
факти
Запрошую керівника презентувати ваш фоторобот.
Робота з прислів’ями. Слайд
Починаємо збирати докази. Доповніть прислів’я і поясніть як ви їх розумієте. (записати в зошит)
Слово до слова — той рідко слова дотримує.
Фізхвилинка
(Групи звітують. Запрошую помічників)
4.Слідчий експеримент Слайд
Відпочили, а тепер тепер завітаємо в Бюро помилок і проведемо слідчий експеримент.
Попрацюємо з підручниками с. 40 впр. 76
Прочитайте перше завдання вправи. Читати текст буде……, читаючи знижуй голос і роби паузи в кінці речення, а ми з вами почувши кінець речення будемо стукати олівцем по парті.
— Хто мені дасть відповідь на запитання: скільки в даному тексті речень?
— Про яку пору року йде мова в тексті?
—Знайдіть в тексті що сказано про берізку?
— Знайдіть найкоротше речення ? Зі скількох слів воно складається?
—А тепер прочитайте найдовше речення. Із скількох слів воно складається?
—Тепер уважно спишіть цей текст, ставлячи після кожного речення крапку.
(Перевірка роботи)
Робота з кейсами детектива
А як ви вважаєте, чи достатньо у нас знань, щоб допомогти дітям, які звернулися до нас?
Давайте відправимо смс - повідомлення з зібраним нами матеріалом.
(Вчитель вішає телефон на дошку. )
Виберіть потрібну інформацію з кейсу детектива.
(Діти виходять до дошки і чіпляють смс-повідомлення лише ті, які стосуються теми уроку «Речення»)
і т.д.
Відправляємо наші смс-повідомлення. Слайд
- Залишається провести експертизу і дати оцінку нашої роботи.
А) Експертиза - Домашнє завдання.
- Я вам даю право домашнє завдання обрати самостійно.
- Якщо ви свої знання оцінюєте на високому рівні – ваше завдання – уявити себе журналістами і виконати завдання на с.41.
- А якщо ви не зовсім впевнені у своїх знаннях– ваше завдання – впр.79
- Хто виконає обидва завдання – отримає найвищий бал.
Б) «Поява» викрадача. Слайд
- Звучить весела музика. (З’являється зображення викрадача)
- Діти, погляньте, з’явився викрадач. Але якщо він не боїться показати нам своє обличчя – значить став на правильний шлях і повернув підручники дітям. Сподіваємося, що учні, які звернулися до нас за допомогою, добре підготуються до уроку.
В) Підсумок
- Вам сподобалося працювати в детективному агентстві?
- Над якою справою ми сьогодні працювали? ( Речення )
- Завдяки чому вдалося виконати всі завдання?
( Ми були, як детективи – розумні, уважні, активні, добре працювали)
Я думаю – це не остання справа нашого агентства.
Ми з вами будемо ще багато розслідувати, досліджувати і дізнаватись багато нового.
Оцінювання.
Найактивнішими детективами сьогодні були……….. ви дуже добре працювали.
Трохи менше, але теж працювали………
Всім іншим треба ще трохи потренуватися, повторити правила і я не сумніваюся, що на наступному уроці у вас все вийде.
На перерві підійдете до мене зі щоденниками і отримаєте винагороду.
Подяка. Слайд
- Згадаємо девіз нашого уроку. (Зробив діло – гуляй сміло.)
- Діти, вашою роботою задоволена я і школярі, які звернулися до нас за допомогою. Вони відправили нам СМС.