Використання ігрових технологій на уроці математики з використанням рухомих об’єктів
Урок з математики
Тема. Повторення вивченого. Вправи і задачі на засвоєння таблиці додавання і віднімання 1. Вимірювання довжини відрізків.
Мета. Закріпити нумерацію чисел у межах 10. продовжити роботу над формуванням поняття «задача». Закріпити знання учнів про структурні елементи задачі та етапи роботи над нею. Перевірити знання учнів з вивченого матеріалу.
Розвивати пам'ять і логічне мислення учнів.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
Обіцяйте не шуміти.
То ж, гаразд, часу не гаймо
І урок розпочинаймо.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
1.Робота з плакатом.
- Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми з вами будемо мандрувати. А кожні мандри – це не просто задоволення, а і пригоди. Щоб подолати всі перешкоди нам знадобляться увага, пам'ять і всі наші знання.
ІІ. Повторення вивченого.
1. Усний рахунок.
а) Лічба від 1 до 10.
- Давайте перевіримо як працює двигун нашого поїзда.
- А тепер перевіримо які у нас гальма.
б) Лічба від 10 до 1.
- Ось ми і в вагоні. Щоб не сумувати давайте пограємо.
в) Гра «Впіймай помилку»
г) Кубування
2. Математичний диктант.
-Але, що це?! Рейки зламані. Щоб їх відремонтувати необхідно виконати завдання.
Задачі-вірші. Записати тільки відповіді.
Грались на травиці.
Рижик теж до них прибіг.
Скільки кошенят усіх?
Толя зняв одну із них.
Хто тепер сказати б міг,
Скільки на полиці книг?
П’ять було, одну я з’їв.
Скільки мамі залишив?
Стали струнко в один ряд.
Підійшов до них Панас:
Скільки зараз стало нас?
Ніс 6 яблук на пиріг.
Одне впало, покотилось.
Скільки яблук залишилось?
3. Перевірка математичного диктанту.
4. Фізхвилинка для рук. Математична лічилка ( діти промовляють і роблять відповідні рухи руками).
- Рейки стали на місця. Можна відпочити.
Раз – ялинка.
Два – дубок.
Три – березовий гайок.
А чотири – це травичка,
П’ять – мурашка-трудівничка,
Шість – колючий їжачок,
Сім – грибок-боровичок.
Вісім – білка,
Дев’ять – пташка,
Десять – квіточка-ромашка.
ІІІ. Розвиток математичних знань. Робота з підручником.
1. Розв’язування прикладів з коментуванням. ( с. 47, №3)
2. Складання і розв’язання задачі. (усно) (с. 47, № 2 )
Фізкультхвилинка
3. Самостійна робота. Послідовно з’єднати числа від 1 до 10 ( один учень біля дошки, решта на місцях)
Давайте накреслимо в зошиті відрізок, довжина якого дорівнює відстані від Черепашки до її друзів.
4. Креслення відрізка.
5. Вимірювання довжини відрізків (с. 47, № 5 )
6. Порівняння чисел. ( Мавпа і Папуга )
7. Задача на логічне мислення. ( Карлсон )
ІV. Підсумок уроку.
1