Урок позакласного читання

Про матеріал
Розробка уроку позакласного читання (Хрестоматія сучасної української дитячої літератури для читання в 1,2 класах(серія "Шкільна бібліотека"). Уроки позакласного читання повинні бути цікавими,стати святом книжки.На таких уроках розвиваються читацькі інтереси, кругозор дітей,сприймання художніх образів, їх уявлення та творчість.Важливо учням допомагати усвідомлювати, що читанням необхідно насолоджуватися.
Перегляд файлу

           Комунальний заклад «Маріупольський навчально-виховний комплекс

 

                                          «гімназія-школа» № 1

                        Маріупольської міської ради Донецької області

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

            Урок позакласного читання для учнів 2 класу

                  (Хрестоматія сучасної української дитячої літератури

                                      для читання в 1, 2 класах)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                             Дунська Т.В.

 

 

 

 

 

 

 

                  

       ТЕМА: Марія та Сергій Дяченки «Про Стаску та чудовиськ»

 

Мета:      - ознайомити учнів з творчістю письменників М. та С. Дяченків ;

                 - формувати навички свідомого  правильного,  виразного читання;

                 - удосконалювати вміння характеризувати дійових осіб; 

              - розвивати пам'ять, увагу, уміння висловлювати оцінні судження;

              - збагачувати   активний словниковий запас ;

              - виховувати інтерес до художнього читання.

                                              Хід уроку:

  1. Організаційний момент

          Дзвоник пролунав веселий,
          Дружно всіх він кличе в клас.  
          I цікаве на уроці
          Пропоную я для вас.

 

II. Актуалізація опорних знань.  

        -       Що ви очікуєте від уроку?                                    

        -       Діти, а ви любите читати про фантастичні історії?

        -    Сьогодні  ми ознайомимося з творчістю письменників-фантастів Марини та Сергія Дяченків.

       1.Довідкове бюро.

Марина та Сергій Дяченки українські письменники-фантасти,сценарости та редактори. Лауреати багатьох літературних премій у галузі фантастики. На Всесвітніх  і Всеєвропейських зборах фантастів «Єврокон – 2005» у Глазго визнано найкращими письменниками фантастами Європи. Замовник багатьох їхніх дитячих книжок – це донька Стаска. Із дворічного віку їй потрібно було щовечора розповідати нову казку. І не можна було повторюватися. Так народилося і це оповідання.

     2. Прогнозування за заголовком.

Вправа «Передбачення». Поміркуйте,про що буде йти мова у тексті «Пр Стаску

та чудовиськ»

   Виконай дії,прочитай результат і дізнаєшся до якого жанру відноситься цей   твір.

Був+альу-у+щик-к+на (Бувальщина)

« Довідкове бюро»

Тлумачення слова:Бувальщина – правдива історія, те що відбулоcя насправді;     про    який-небудь випадок ,що ніби мав місце насправді.

Вибрати слова, близькі за значенням до слова бувальщина.

 Синоніми- суща правда,реальність, билиця.

    III. Повідомлення теми і мети уроки.

       1.  Отже, тема нашого уроку: Бувальщина. М. та С. Дяченки «Про Стаску та чудовиськ». Давайте визначимо для себе завдання уроку.

Вміти: читати, відповідати на запитання.

Знати: зміст, цікаву інформацію.

Цінувати:допомогу учнів.

         2.Слухання текту. https://www.youtube.com/watch?v=bShnDd6y4fY

         3. Самостійне читання бувальщини учнями.

         4. Словникова робота:

            Про всяк випадок-передбачати можливу потребу,якусь випадковість.

            Страховисько-жахлива фантастична істота,потворне страховище. Також може мати незвичайні великі розміри,дивний погляд.

5. Фізкультхвилинка

6.Гра «Будь уважним»

   Відшукайте у тексті і порахуйте , скільки разів зустрічається слово       

   «страховисько». ( 4 рази)

 7.Бесіда за змістом прочитаного.

              Гра «Так» чи «НІ»

              Ми про дівчинку читали?  (Так)

              Чи Софійкою  її звали»       (Ні)

              В гості до бабусі поспішала?(Так)

              В ліфті Стаска піднімалась? (Ні)

              Йшла по сходинках вона?  (Так)

              А страховиська зустріла?    (Ні)

              То вона їх налякала?         (Так)

              А свій страх вона здолала? (Так)

              А тепер скажіть,мені,

              Стаска дівчинка хоробра?  (Так)

              Ось чому вона дійшла в гості до бабусі.

 

           8   .Гра  «Крокуй і думай». Зробити вісім кроків і на кожний крок назвати слово, що   характеризує Стаску.

                                                              

              Стаска до бабусі в гості йшла

              Сміливою ходою до восьмого поверху дійшла

              Всіх чудовиськ  розігнала

              Бо хороброю була

              Вісім кроків ти зроби

              І на кожний крок ,ти ,слово назви,

              яке характеризує Стаску.

 

 ( Відважна,хоробра,боязка,безстрашна,нерішуча,відчайдушна,несмілива,мужня,

 смілива,небоязка,наполеглива,рішуча,розумна,емоційна.)

              9.Розминка «А який ти?» Описати свої характерні риси. Пояснити свій вибір.

             10. Робота з прислів’ями. Поясни значення прислівїв.

 Читання деформованих прислів’їв. Понови слова і прочитай.У якій ситуації говоримо?

 

   еН майду рпо хастр, от гойо й ен дебу.

 

  (Не думай про страх, то його й не буде).

 

   Гра «Розсипанка»

 

   Страх                    страшний              про              кажуть

 

 

              не   такий                     як               нього

 

 

   (Страх не такий страшний, як про нього кажуть.)

 

 

       Роз’ єднай слова та прочитай.

 

       Страханематам,дейогонебояться.

 

        (Страха нема там, де його не бояться).

 

         11.Робота в групах. Скласти сенкан.Дівчатка пишуть про Стаску, хлопці про 

              Чудовисько.

 

             Стаска                                                          Чудовисько

     смілива,відважна                                                зле,страхітливе

     зустрічає,бореться,перемагає                          нападає,лякає,втікає

     Намагається протистояти страху                    Робить різні неприємності

           Розумничка                                                             Монстр

     Презентація роботи в групах.

  IV. Підсумок уроку. Рефлексія.

 

  •           Чи справдились ваші очікування?
  •            Що сподобалося?
  •            Що здивувало?
  •            Що зацікавило? Чому?
  •            Що не сподобалося?

 

          

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Пікуща Віра
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
5 грудня 2020
Переглядів
833
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку