Урок позакласного читання

Про матеріал
Тема: Знайомство з книжкою. Що розповідає обкладинка? Мета: Формувати уявлення учнів про різноманітність книжок, про написане на обкладинці, ілюстрації. Зміст, розвивати читацькі навички дітей, виховувати бережливе ставлення до книги.
Перегляд файлу

Тема: Знайомство з книжкою. Що розповідає обкладинка?

Мета: Формувати уявлення учнів про різноманітність книжок, про написане на обкладинці, ілюстрації. Зміст, розвивати читацькі навички дітей, виховувати бережливе ставлення до книги.

 

                                        Хід уроку

І. Організаційний момент.

Загадка.

Дуже я потрібна всім

І дорослим і малим

Всіх я розуму учу

А сама завжди мовчу (книга)

Мовчить, а сто нерозумних навчить. (Книга)

Отже сьогодні говоритимемо про книги.

ІІ. Визначення читацьких інтересів першокласників.

  1. Бесіда з учнями:
  • чи подобається вам читати книги?
  • Які книжки ви любите читати?
  • Які книжки є у вас вдома?
  • Хто вам їх читає?

Книг на світі є дуже багато. Веселі, сумні, жартівливі, великі і маленькі, з яскравими малюнками і без них.

ІІІ. Формування уявлень про книжки із навчального видання  «Читаю сам

  1. Розповідь вчителя ( орієнтовано до кожної дитини)
  • ти маєш ім’я. і книжка має, ти народився в місті… чи селі… книжка теж має місце, де вона надрукована.

Перше знайомство з книгою починається з обкладинки. У дитячих книгах її роблять барвистою( вчитель звертає увагу на виставку книг)

Наступна сторінка називається титульною. Вона розповість вам про те, хто написав книгу, коли і де її видано. Дуже часто на титульній сторінці вміщують прізвище художника, який виконав малюнки до книжки.

Кожна книжка має назву, з якої часто можна дізнатися, про що розповідається в ній. Але так буває не завжди.

Якщо книжка містить кілька творів, то слід подивитися зміст, тобто їх перелік. Ставлення до книжок має бути бережливим, бо книги - це наші друзі.

2. Розгляд книжок, принесених учителем

- Діти, розгляньте обкладинку,

- Де записана назва і автор?

- Кого зображено на обкладинці?

- Чи один твір міститься у книжечці?

- Де це подивитися?

- Відкрийте сторінку де вміщено зміст

- Скільки творів в книжечці?

Фізкультхвилинка

ІV. Читання вчителем книжки (за вибором)

V.  Колективне відтворення   прочитаного.

1.- Про кого книжка?

  - Назвіть головних героїв?

  - Роздивіться малюнки до прочитаного оповідання, вірша.

 - Розфарбуйте на вибір і т.д.

2. Гра «Склади вірш»

Мав Сашко гарну книжечку

Кинув раз її на ліжко

Де лежала бідна книжка,

Пробігала сіра мишка.

Стала мишка книжку гризти,

Стала мишка книжку їсти.

Звідкись взявся їжачок,

Він був весь із голочок.

Він прогнав зубасту мишку,

Врятував нещасну книжку.

Слава, слава їжачкові, сором же тому Сашкові.

Отже, книжки бережіть, не пишіть, не малюйте. Краще закладку зробіть, не загинайте сторінок, беріть книжку чистими руками.

Правила поводження з книгою.

 1. Не можна перегинати книжки.

 2. Не можна загинати книжкові сторінки.

 3. Не можна закладати в книжки олівці.

 4. Не можна брати книжки брудними руками.

 5. Не можна читати підчас їди.

 6. Не можна залишати книжки на сонці.

 7. Необхідно загорнути книжки в папір.

 8. Необхідно зберігати книжки в шафі чи на полиці.

 9. Необхідно підклеїти розірвану книжку.

 9. Довідкове віконечко.

 Діти, запам’ятайте, що дбайливе ставлення до книги, до підручників – ваш найперший і головний іспит. Але читаючи книжки, ви повинні подбати не тільки про їх здоров’я, але й про своє.

VІ. Рекомендації для самостійного читання.

  • Прочитайте з дорослими ту книгу, яка сподобалась?

VІІ. Підсумок.

  • Що цікавого ви дізналися на уроці?
  • Як треба поводитись з книжками?

 

docx
Додано
19 жовтня 2021
Переглядів
797
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку