Урок позакласного читання "Подорож до читацької скарбнички В.О. Сухомлинського."

Про матеріал

Подорож до читацької скарбнички В.О. Сухомлинського.

Мета: Поглибити знання учнів про творчість геніального педагога В.О. Сухомлинського. Розвивати мовлення та навички читання, оціночні вміння. Виховувати любов до рідного краю

Перегляд файлу

ВІДДІЛ ОСВІТИ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЖАВИНСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІ СТУПЕНІВ

ЧЕРНІГІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок з позакласного читання в 4 класі

«Подорож до читацької скарбнички

В.О. Сухомлинського.»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підготувала вчитель

початкових класів

Жавинської ЗОШ І-ІІ ступенів

Целик Тамара Олексіївна

 

2018 р.

Урок з позакласного читання в 4 класі

Тема: Подорож до читацької скарбнички В.О. Сухомлинського.

Мета: Поглибити знання учнів про творчість геніального педагога В.О. Сухомлинського. Розвивати мовлення та навички читання, оціночні вміння. Виховувати любов до рідного краю.

Матеріал до уроку: портрет В.О. Сухомлинського, малюнки дітей, дитячі папки із творами В. Сухомлинського, маски півня і сонця.

Хід уроку

І. Організаційна частина.

Ви почули вже дзвінок?

Починаємо урок.

Кожен з вас приготувався,

На перерві постарався.

Перед вами нелегкі завдання,

то ж бажаю успіхів в навчанні.

 Гра «Мікрофон»

Запитання вчителя до дітей:

Що ви хочете отримати від сьогоднішнього уроку?

Відповіді дітей з мікрофоном?(Одержати гарну оцінку, одержати похвалу від учителя,щоб було радісно)

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

На дошці: посередині – портрет В. Сухомлинського, ліворуч – дитячі малюнки, праворуч – слова «Діти мислять, відкривають істину, зачаровуються і милуються».

  1. Сьогодні наша розповідь про мудрого вчителя, великого письменника і педагога В.О. Сухомлинського.

На екрані компʼютера демонструються слайди про В.Сухомлинського: його біографія, школа, в якій він працював, розповідається про твори які він написав.

  1. Бесіда з учнями про побачене на екрані.
  • Яким незвичайним учителем був В. Сухомлинський?
  • Що робив він у Павлиській школі?(Директор, вчитель).
  • Чому так називається книга «Квітка сонця»?(Найулюбленіша квітка Сухомлинського - соняшник).
  1. На уроці будемо читати твори із збірки В.О. Сухомлинського «Квітка сонця»(її видали його друзі).
  2. Фізкультхвилинка.

ІІІ. Опрацювання творів В. Сухомлинського.

  1. Твір «Перепел та кулик» читає вчитель.

Яка головна думка твору(Головна думка твору на листках у дітей у вигляді рядків з оповідання)

 

Бо краще нам усім лиш там живеться, де народились. Тут наш справжній дім.

 

  1. Інсценізація твору «Півень і Сонце» із масками.
  • Яка головна думка твору?

 

А сонце все таки зійде.

 

  1. Читання дітьми твору «Соловей і Жук».
  • Яка головна думка цього твору?

 

Хай собі будуть і Соловей, і Жук

 

  • Як ви розумієте ці слова?(Треба щоб були і птахи, і жуки, бо в природі все взаємопов’язано ).
  • Хто розсудив Солов’я і Жука? (Дівчинка)
  • Кого дівчинка хотіла залишити?(Солов’я і Жука)
  1. Вчитель читає твір, а діти вгадують, як він називається. ( «Дуб під вікном»)

Розгляд ілюстрації до твору на дошці.

  • Яка головна думка твору?

Рубать не будем дуба, от і край,бо хату разом ми нову збудуєм.

  1. Твір В. Сухомлинського «Відломлена гілка» читає учениця.
  • Яка головна думка твору?

Зламав гілочку - менше радості на світі.

 

 

IV. Підсумок уроку

На дошці вірші.

 

Він залишив назавжди

слід після себе у світі.

Слід той не можуть змести

сиві і славні століття

 

Дітям життя присвятив

все їм віддав без вагання.

Він їх безмежно любив,

Знав їх сердець поривання.

 

  • Який слід після себе залишив В. Сухомлинський? (Він залишив  гарний слід після себе, бо написав багато творів для дітей).
docx
Додано
16 листопада 2018
Переглядів
1340
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку