Урок позакласного читання у 4 класі "Зустріч із славнозвісною казкою"

Про матеріал

Урок-подорож

Мета: дати короткі відомості про життя і творчість шведської письменниці С. Лагерлеф; викликати інтерес до її творів; розвивати навички виразного читання, вміння послідовно переказувати, оцінювати вчинки персонажів; виховувати любов до краю, де народився.

Обладнання: мапа світу; портрет С. Лагерлеф; ілюстрації до казки; підручник.

Перегляд файлу

Дата                            Урок                                Літ.чит-ня                4 кл

Тема. УПЧ. Зустріч із славнозвісною казкою (с.131-141)

Мета: дати короткі відомості про життя і творчість шведської письменниці С. Лагерлеф; викликати інтерес до її творів; розвивати навички виразного читання, вміння послідовно переказувати, оцінювати вчинки персонажів; виховувати любов до краю, де народився.

Обладнання: мапа світу; портрет С. Лагерлеф; ілюстрації до казки; підручник.

ПЕРЕБІГ УРОКУ

I. Організаційний момент

Казок чимало є на світі — і веселих, і сумних.
Хіба зможемо прожитии ми без них?

II. Повідомлення теми й мети уроку

- Чи любите ви казки?
- Які казки ви знаєте?
- Згадайте, хто з українських письменників складав казки.
- Яких зарубіжних казкарів ви знаєте?
- Сьогодні ми ознайомимось з творчістю Сельми Лагерлеф та опрацюємо її казку «Чудесна мандрівка Нільса Гольгерсона з дикими гусьми».

- Девізом нашої мандрівки будуть ось такі слова: « Якщо дружить увесь клас – успіх буде повсякчас».
-І так вирушаємо у нашу подорож
Перша зупинка у нас буде станція «Перевірочна»

- Давайте пригадаємо, що таке повість – казка та її ознаки.

Вирушаємо далі.
- Наступна станція « Пізнавальна»

III. Вивчення нового матеріалу

1. Вступне слово вчителя про творчість С. Лагерлеф с.130-131)

2. Словникова робота

Наступна станція «Випробування»

- Прочитайте слова правильно і швидко «луною» (за потреби пояснити значення слів).

Цибатий, збитошник, злостивий, куняти, незчувся, скриня, брязнув.

На мапі показую Швецію, демонструє ілюстрації з природою цієї країни, малюнки згаданих у творі тварин і птахів.

— Що незвичного трапилося з хлопчиком? З ким він зустрічався?

3. Читання твору учнями мовчки

4. Повторне читання казки «ланцюжком» (частина перша)

— Яким був Нільс? Знайти у творі опис.
— Яку вдачу мав Нільс? Що непокоїло батьків хлопчика?
— Які почуття охопили Нільса, коли він побачив гнома? Що свідчить про його жорстокість і непорядність?

У відповіді використовуйте текст твору.

5.Складання грунування.

- Діти, давайте складемо характеристику на цього хлопчика. Який він був?
Нільс   Худенький   цибатий  з білим чубом  байдужий  збитошник
ледачий   злостивий  жорстокий   непривітний

Втомилися тоді наступна станція «Спортивна»
Гуси – лебеді летіли, на лужку спочити сіли.
Потім встали, крильця склали, розминати спинки стали.
Ніжки обмивали, вгору підлітали.
Хвостик піднімали, шийки повертали.
Потім гуси потягнулись, діти до занять вернулись.

6. Робота над другою частиною казки

Вправи на розвиток швидкості читання. Гра «Хто швидше?»

— Прочитайте другу частину казки і з’ясуйте, скільки разів у ній зустрічається слово Нільс.
— Знайдіть те місце у казці, яке видалося вам дивним. Зачитайте уривок

7. Складання плану казки. Стислий переказ за планом

IV. Узагальнення й систематизація знань

Відпочили, рухаємося далі. Наступна станція « Казкова»

— Який епізод казки запам’ятався найбільше?
— Висловте своє ставлення до прочитаного. Що саме сподобалося в казці? Чому? Що не сподобалось?
— Чого вчить ця казка?

V. Підсумок уроку

І так, ми прибули до станції « Підсумкової»

- Чого вчить цей уривок?

- Що найбільше запам’яталося на уроці?

- А тепер давайте подивимося, з яким же настроєм ви закінчили наш урок

— Як ви ставитеся до вчинків Нільса?
— Як на його місці вчинили б ви?
— Що нового відкрили для себе?

VI. Домашнє завдання

Підготуватися до УПЧ. Політ фантазії і думки(с.142-147)

doc
Додано
21 червня 2018
Переглядів
1851
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку