Тема. Позакласне читання «З чистого джерела народної мудрості»
Мета: формувати ключові компетентності:
формувати предметні компетентності: поглибити знання учнів з даної теми; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати зв’язне мовлення, уяву, логічне мислення, образну пам'ять; виховувати любов до читання, інтерес до усної народної творчості.
Обладнання: складова таблиця, малюнок хмаринки і краплинок дощу, виставка книг.
Хід уроку
І.Організаційний момент
Наш девіз:
Думати — швидко,
Відповідати — чітко,
Працювати — дружно,
Запам'ятовувати — міцно.
ІІ. Мовна розминка
1. Чистомовка.
Га-га-га – цікава в мене книга.
Го-го-го – немає нікого.
Гу-гу-гу- - сніг вселив дорогу.
Ги-ги-ги – кіт і собака вороги.
Гі-гі-гі – у Каті гостинці дорогі.
Уг-уг-уг – книга вірний друг.
2. Гра «Хто більше слів складе?»
З'єднати склади правої і лівої колонки, щоб утворилися слова.
со тон
ба ва
ри лка
сон це
3. Скоромовка.
Хитру сороку спіймати морока,
А на сорок сорок — сорок морок.
- Прочитати напівголосно і повільно; голосно і швидко; весело, сердито.
ІІІ. Повідомлення теми, мети уроку
На дошці зображено зображення хмаринки з краплинками дощу.
Перед вами виставка книг, яку ви ж самі й створили, готуючись до сьогоднішнього уроку.
ІV. Робота над змістом уроку
З «м» - красою забавляю,
Росту в полі і садку.
З «р» - за пальці я щипаю,
Живу в річці у піску. (Мак – рак)
Морж у морі днями кисне,
Море для моржа корисне.
3. Гра-змагання «Хто кого?».
Діти діляться на дві команди. Завдання для команд.
Підведення підсумків гри.
V. Опрацювання казка «Чарівне горнятко»
- Що означає слово «чарівне»?
2. Читання вчителем казки.
3. Робота над змістом казки.
- Що приснилося чоловікові і жінці?
- Що вони зробили після цього?
- Яку плату взяв дідусь за лікування хворих?
- Що зробив чоловік із сиром?
- Як поділив золото дідусь?
- Які слова доносилися здалеку?
4. Читання казки учнями (мовчки)
5. Читання слів, в яких «сховалась» головна думка казки.
Фізкультхвилинка
Ось до лісу ми дійшли,
Малинку знайшли.
І грибочок там знайшли.
Нагнулися, підняли,
У кошик поклали
І рушили далі.
Ми лісочком йшли,
Пташеня знайшли.
Нахилилися, підняли,
В гніздечко поклали
І рушили далі.
VІ. Хвилинки-веселинки
* * *
Батько та мати поїхали з дому, а Данилко залишився нагосподарстві, до школи не пішов. Раптом телефонний дзвінок. Данилко впізнав по голосу свою вчительку.
- Чому сьогодні Данилко не прийшов до школи?
- Бо захворів.
- А хто це розмовляє зі мною?
- Мій тато.
* * *
Завтра буде пізно
Був пізній вечір, а Миколка все сидів та читав книжку.
- Лягай спати, бо пізно, - нагадала мама.
- Ні, мамочко, я повинен обов'язково прочитати книжку сьогодні.
- Чому так спішиш?
- Тут на обкладинці написано: "Книжка для дітей від шести до восьми років", а мені завтра буде дев'ять!
6. Робота в групах.
- Прочитати в особах бувальщину «Хто розумніший?» (І група)
- Прочитати в особах смішинку «Розумний Івась» ( ІІ група)
- Прочитати і розучити гру «Пень» (ІІІ група)
Виступ груп.
VІІ. Підсумок уроку