Урок "Практична робота № 4. Створення, редагування і форматування текстового документа"

Про матеріал
Урок застосування знань, навичок і умінь, основними завданнями якого є формувати вміння редагувати та форматувати об’єкти текстових документів. На етапі повідомлення теми, мети, завдань уроку та мотивації навчальної діяльності пропоную роботу з хмарою слів (тегів); на етапі підбиття підсумків учні працюють в парах (вправа «SMS»); домашнє завдання носить творчий характер.
Перегляд файлу

Тема: Практична робота № 4 «Створення, редагування і форматування текстового документа».

Мета: формувати вміння редагувати та форматувати об’єкти текстових документів; сприяти усвідомленню ролі електронного документообігу в сучасному суспільстві; формувати вміння оцінювати якість форматування текстового документа; удосконалити знання, уміння та навички з теми «Текстові документи»; формувати вміння дотримуватися правил безпеки життєдіяльності під час роботи з комп’ютером;

розвивати вміння концентрувати увагу на виконанні завдання, розвивати інформаційну культуру учнів; формувати вміння організовувати свою діяльність із використанням засобів для планування та структурування роботи, а також співпраці з членами соціуму; формувати й розвивати в учнів здатність практично діяти і творчо застосовувати набуті знання і досвід;

виховувати навички самостійної діяльності учнів; формувати позитивне ставлення до навчання.

Тип уроку: урок  застосування  знань, навичок  і  умінь.

Обладнання та наочність: мультимедійна дошка, проектор, комп’ютери з доступом до мережі Інтернет, підручники, навчальна презентація.

Хід уроку

«Теорія без практики мертва і безплідна,

практика без теорії неможлива».

Рене Декарт

І. Організаційний етап

  •                  привітання;
  •                  перевірка присутніх;
  •                  перевірка готовності учнів до уроку.

Вправа «Самоналаштування»

Покладіть руки на парту, заплющте очі та промовляйте:

                Я зможу сьогодні добре працювати на уроці.

                Я — особистість творча.

                Я бажаю однокласникам успіхів на уроці.

ІІ. Повідомлення теми, мети, завдань уроку; мотивація навчальної діяльності

Учитель повідомлює тему, мету уроку.

Епіграф уроку: хмара слів (тегів), створена за допомогою онлайн-програми WordArt.com.

Учитель подає інформацію про автора вислову, а потім пропонує учням розшифрувати вислів.

Учитель. Французький філософ, фізик, фізіолог, математик, основоположник аналітичної геометрії. У математиці запровадив Декартову систему координат, дав поняття змінної величини і функції, ввів багато алгебраїчних позначень. У фізиці сформулював закон збереження кількості руху, запровадив поняття імпульсу сили. Автор методу радикального сумніву в філософії, механіцизму у фізиці, ввів у науковий обіг поняття рефлексу.

Відповіді учнів

Учитель. Отже, надзвичайно важливо вміти застосовувати набуті знання та вміння на практиці. Саме це ми сьогодні з вами і продемонструємо.

ІІІ. Перевірка домашнього завдання; відтворення й коригування опорних знань, умінь, навичок, необхідних для самостійного виконання практичних завдань уроку    

  1. Зібрати 2-3 повідомлення «Огляд можливостей сучасних принтерів».
  2. Виконати завдання у тестовій формі за темою «Текстові документи» у режимі реального часу (сайт На Урок).

ІV. Загальний інструктаж, усвідомлення алгоритму дій (осмислення змісту й послідовності практичних дій) 

  1.                  Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
  2.                  Інструктаж учителя.

Практична робота №4

«Створення, редагування і форматування текстового документа»

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся вимог безпеки життєдіяльності та санітарно-гігієнічних норм.

  1. Відкрийте текстовий процесор Word.
  2. Створіть і відформатуйте текстовий документ за зразком.

Зразок

 

  1. Установіть такі значення властивостей сторінки: розмір – А5, орієнтація – альбомна, усі поля – по 1 см.
  2. Збережіть документ у вашій папці у файлі з іменем Практична робота 4.docx.
  3. Надрукуйте одну копію створеного документа.

V. Самостійне виконання завдань під контролем і за допомогою учителя, враховуючи індивідуальні можливості     

1) Практична робота за комп’ютерами.

  1.      Вправи для очей.

VІ. Фізкультхвилинка

Сучасна фізкультхвилинка «Corn Dance» за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=0meG5Pn_iOI&list=PLUbeR5ILeI-Nw4LJaGHziOHc47gksTig4&index=16&ab_channel=CreativeTeacher

VІІ. Узагальнення  й систематизація учнями результатів роботи    

Метод «Гірлянда питань»

  1. Яких результатів ви досягли в цій практичній роботі?
  2. Чи виникали труднощі під час виконання даної роботи?
  3. Як вдалося їх подолати?

VIІI. Звіт учнів про способи  й  результати виконання роботи  

Продемонструвати результати виконання практичної роботи учителю.

ІX. Домашнє завдання: повторити розділ 4.

Творче завдання: створити карту знань «Текстовий документ», використовуючи програмний засіб FreeMind.

X. Підбиття підсумків

Рефлексія

Вправа «SMS» (робота в парах)

Учням пропонується написати sms-повідомлення другу про сьогоднішній урок ( не більше 15 слів).

 

 

XІ. Оцінювання роботи учнів

Учитель оцінює роботу учнів

 

docx
Додано
18 квітня
Переглядів
226
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку