Урок-практикум "Побудова профілю вашої місцевості (або іншої території України)

Про матеріал
Урок-практикум на тему "Побудова профілю вашої місцевості (або іншої території України). На замітку. Профілем називається вертикальний переріз ділянки земної поверхні заданою лінією. Профіль має дві осі та два масштаби. По горизонтальній осі профілю відкладаються відстані, по вертикальній – висоти або глибини. Хід роботи 1. Проведіть олівцем лінію АБ на карті, за якою буде побудовано профіль. 2. Визначте абсолютні висоти точок. 3. Визначте різницю висот, оберіть вертикальний масштаб профілю, щоб він помістився на аркуші і побудуйте вертикальну лінію. Як горизонтальний масштаб можна використовувати масштаб карти. Якщо ви збільшите масштаб профілю вдвічі, всі значення потрібно помножити на 2. 4. За допомогою циркуля-вимірника нанесіть крайні точки профілю на горизонтальну вісь. Відстані між сусідніми точками послідовно вимірюйте циркулем і відкладайте на вісь АБ. 5. Проведіть вертикалі від кожної точки відповідно до їхньої висоти (див. зразок на мал. 17.1).
Перегляд файлу

Прізвище, ім’я ________________________________________________ Дата ______________ Тема: Побудова профілю вашої місцевості (або іншої території України).

На замітку. Профілем називається вертикальний переріз ділянки земної поверхні заданою лінією. Профіль має дві осі та два масштаби. По горизонтальній осі профілю відкладаються відстані, по вертикальній – висоти або глибини.

image 

Хід роботи

1.  Проведіть олівцем лінію АБ на карті, за якою буде побудовано профіль. 

2.  Визначте абсолютні висоти точок.

3.  Визначте різницю висот, оберіть вертикальний масштаб профілю, щоб він помістився на аркуші і побудуйте вертикальну лінію. Як горизонтальний масштаб можна використовувати масштаб карти. Якщо ви збільшите масштаб профілю вдвічі, всі значення потрібно помножити на 2. 

4.  За допомогою циркуля-вимірника нанесіть крайні точки профілю на горизонтальну вісь. Відстані між сусідніми точками послідовно вимірюйте циркулем і відкладайте на вісь АБ. 

5.  Проведіть вертикалі від кожної точки відповідно до їхньої висоти (див. зразок на мал. 17.1).

image

pdf
Додав(-ла)
VYHOR MYROSLAVA
Додано
12 листопада
Переглядів
83
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку