Урок " Правопис не з дієсловами"

Про матеріал
Формувати в учнів уміння писати частку не з дієсловами. Розвивати вміння спостерігати, запам'ятовувати, мислити. Виховувати культуру роботи в парі, любов до мови.
Перегляд файлу

          Тема. Правопис не з дієсловами.

Мета: навчати учнів уживати дієслова з не в усному і писемному мовленні, в різних ситуаціях спілкування; удосконалювати вміння виправляти помилки у своєму мовленні,розвивати зв’язне мовлення, поповнювати словниковий запас; розвивати критичність та креактивність мислення; виховувати культуру роботи в групі.

          Тип уроку: комбінований.

          Форма проведення: урок – дослідження.

         Методично – дидактичне забезпечення уроку: презентація до уроку, ноутбук,підручник Надія Кравцова, Ольга Придаток, Валентина Романова. Українська мова. 3 клас – Т.:  «Підручники і посібники»,2020 р.

                                                        Хід уроку

I.Організаційний момент

1. Психологічне налаштування

- Усміхніться одне одному, подумки побажайте успіхів на цілий день! Для того, щоб упоратися на уроці із завданнями, будьте старанними і уважними.

2.Моніторинг настрою

Оберіть, будь ласка, смайлик, який характеризує ваш емоційний стан на початку уроку.

3.Інтерактивна вправа « Очікування»( слайд 1)

-Чого кожен із вас очікує на уроці?

Я очікую, що…

Цей урок навчить мене…

II. Актуалізація опорних знань.

  1. Гра « Так чи ні?»

У кожного учня – 2 цеглинки зеленого кольору ( так) та червоного (ні).

Виберіть правильне твердження (слайд 2)

  • Дієслова – це слова, які називають дію предметів.
  • Дієслова відповідають на питання який? яка? яке? які?
  • Дієслова відповідають на питання що робити, що зробити? що робив? що зробив? що робила? що робила? що робило? що роблять? що будуть робити?
  • Дієслова можуть називати дії в різних часах.
  1. Гра « Нагодуй кроликів»

На морквинках написані дієслова. Прочитайте і подумайте до якого часу вони належать. Прикріпіть  на дошці морквинку до потрібного кролика».

  1. Хвилинка каліграфії (слайд 4)

 

3.Хвилинка каліграфії( слайд 3)

Напишіть рядок з’єднань гр пл вч й утворіть дієслова. (Гримить, гребти, гризти, плести, пливти, вчитися)

             III. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

1.Проблемна ситуація (слайд 4)

Відгадайте загадку. Розкрийте дужки.

Бачити – ( не ) бачить,

Чути – (не) чує,

Мовчки говорить,

Добре мудрує.( Книжка)

  • Перед якою частиною мови стоїть частка не?
  • Як її написати- разом чи окремо?

         2.Повідомлення теми уроку( слайд 5)

Сьогодні на уроці  ми ознайомимося, як пишеться не  з дієсловами.

А для чого нам потрібні ці знання? ( Щоб грамотно писати).

IV.Усвідомлення змісту.

  1. Підготовча робота.

Досліди , як пишуть не з дієсловами( Вправа 261, ст.93)

Крок 1 До якої частини мови належать виділені слова?

Крок 2 Зроби висновок, як пишуться не з дієсловами. Зістав його з правилом.

  1. Ознайомлення з правилом( слайд 6)
  2. Декламування вірша вчителем.

А знаєте , чому не з дієсловами пишеться окремо? Послухайте вірш.

У Граматиці – країні,

В славнім місті Дієслів,

Легендарнім і гостиннім,

Частку НЕ хтось поселив,

Частка НЕ з дієсловами

Подружитись не могла.

Я не стану поруч з вами,

Хоч би де я не була!

Не люблю вас ! Не чекайте,

Я руки вам не подам!

І мене ви не гукайте,

Я не стану другом вам!-

І стоїть окремо НЕ:

Не торкайтесь до мене!

 Не чіпайте! Не підходьте!

Не турбуйте частку НЕ!

                               В, Бутрім

Фізкультхвилинка(За відеозаписом)

  1. Робота в зошиті( слайд 7)

Запишіть загадку, розкриваючи дужки.

  • Підкресліть дієслова з часткою не.

Бачити – ( не ) бачить,

Чути – (не) чує,

Мовчки говорить,

Добре мудрує.( Книжка)

  1. Вправа « Мікрофон»

Подивіться на вправу 263, ст. 94. Прочитайте правила бережного поводження з книгами . Запам’ятайте правила і дотримуй їх. Випишіть дієслова з не.

Перевіримо вправу за допомогою « мікрофончика».

  1.  Робота в парах.

В кожного на парті лежать речення. Ваше завдання : знайти і виправити помилки. Зрозуміло завдання. Часу не гайте – починайте!

  1. Гра « Загубилося слово не» (слайд 8)

Що вміти того за поясом носити. Гроші за розум купиш. Де сила візьме, там розум допоможе. З чужої біди смійся.

V. Підсумок уроку. Рефлексія(слайд 9)

Продовжіть початок речення на вибір.

На уроці я дізнався…

Я знаю, що…

Я можу…

Я буду використовувати…

Мені сподобалося…

Я запам’ятав..

Потрібно запам’ятати…

  • Діти, в якому настрої ви завершуєте наш урок?

VI. Самооцінювання(слайд 10)

Оцініть свою роботу на уроці за допомогою цеглинок лего.

                   VII. Домашнє завдання( слайд 11)

 

 

 

 

 

 

 

                 Гра « Так чи ні?

Відповідаємо цеглинками

 

docx
Додано
26 березня 2022
Переглядів
744
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку